Kierownik sekcji: Hanna Osińska

telefon: 663 200 067 (dostępny od g. 9.00 do g. 18.00)

=================================================================================

Spektakl w ramach obchodów jubileuszu TUTW

4 marca b.r. w Klubie „Od Nowa” w ramach obchodów 35.lecia działalności Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, sekcja teatralna TUTW zaprezentowała spektakl „Z piosenką i humorem przez PRL”. Przedstawienie to, o którym pisałam szerzej (w sekcji teatralnej), można było obejrzeć 14 grudnia 2023 r. w Centrum Sztuki Współczesnej.

czytaj więcej

Z piosenką i humorem przez PRL

14 grudnia b.r. artyści-amatorzy sekcji teatralnej TUTW zabrali nas w miniony czas. A to za sprawą spektaklu „Z piosenką i humorem przez PRL”. Zaprezentowano przeboje ówczesnych gwiazd muzyki rozrywkowej, bardzo dobrze nam znane, stąd często wykonawcom towarzyszył śpiew z widowni. Piosenki były nie tylko zabawne, wesołe, przypominały nam podróże autostopem czy pociągiem oraz popularne prywatki. Były też piosenki refleksyjne np. „Gdzie są chłopcy z tamtych lat”, „Pożegnanie” czy „Psalm stojących w kolejce”. Bawiły nas dowcipy, żarty, które w sugestywny sposób wykonane przypomniały nam trudy życia codziennego w czasach PRL. Publiczność zachwycił monolog „Traktorzystka” w wykonaniu Marii Nowakowskiej.

czytaj więcej

„Seniorzy seniorom”

    Z inicjatywy Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza i posłanki dr Joanny Borowiak – Przewodniczącej Sejmowej Komisji Polityki Senioralnej,

    28 stycznia b.r. w auli Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku odbyło się spotkanie seniorów pn. „Seniorzy seniorom”. Organizatorami byli Mateusz Czarnowski - Pełnomocnik Wojewody Kujawsko-Pomorskiego ds. Polityki Senioralnej wspólnie z prowadzącymi - Henryką Piekarską z TUTW oraz Zofią Kałamają z Politechniki Bydgoskiej UTW. Celem spotkania było pokazanie różnych form aktywności seniorów.

czytaj więcej

„Lata 20-te, lata 30-te”

W m-cu październiku br. w dniu rozpoczęcia I semestru nowego roku akademickiego 2022/23, zaprezentowany zostanie spektakl w wykonaniu grupy teatralnej TUTW pn. „Lata 20-te, lata 30-te”.

Spektakl - jak i jego przygotowanie - finansowany jest ze środków pozyskanych z projektu zadania publicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na rok 2022.

Zapraszamy wszystkich słuchaczy TUTW do obejrzenia tegoż widowiska.

Maria Nowakowska

Publikacja 16 czerwca 2022

„ Lata 20-te, lata 30-te” w Ciechocinku

22.02.2022 r. na zaproszenie UNIWERSYTETU DLA AKTYWNYCH w CIECHOCINKU, w kinie „Zdrój” sekcja teatralna TUTW wystąpiła z przedstawieniem „Lata 20-te, lata 30-te”. Reakcja publiczności - brawa i bis, świadczyły o tym jak bardzo podobało się przedstawienie.

Gratulujemy naszym aktorom i życzymy kolejnych sukcesów!

H.O.

Ps. Fotoreportaż z tego wydarzenia jest zamieszczony w naszej Galerii.

W.B.

Publikacja 25 lutego 2022

Polskie Radio PIK o nas

Audycja Polskiego Radia PiK z 1 lutego 2022 - Regionalny Punkt Widzenia - Senior+ poświęcona aktywnym seniorom. Zapraszamy do wysłuchania.

Link do audycji:    https://www.radiopik.pl/139,1360,1-lutego-2022

Publikacja 4. lutego 2022

„ To był świat zupełnie w starym stylu…”

Licznie zgromadzona publiczność w Dworze Artusa, 20 stycznia b.r. miała przyjemność obejrzeć przedstawienie przygotowane przez Sekcję Teatralną TUTW.

W pięknej scenerii, narratorki Maria Nowakowska i Krystyna Kuras, wprowadziły nas w „Lata 20-te, lata 30-te”. A był to świat zupełnie w starym stylu. Panowała radość z odzyskanej niepodległości, następowała zmiana w modzie i obyczajowości. W kinie, kabaretach a nawet na ulicach Warszawy królowały piosenki gwiazd tamtych lat.

czytaj więcej

Zaproszenie

20 stycznia 2022r o godz. 18.30 w Dworze Artusa wystawiany będzie spektakl

„Lata 20-te, lata 30-te”

przygotowany przez Sekcję Teatralną TUTW.

Będzie to podróż retro do świata międzywojennych kabaretów, sal estradowych i warszawskich ulic. Ta nostalgiczna opowieść o ówczesnych autorach tekstów i muzyki, gwiazdach kina i estrady ożyje na naszych oczach. A wszystko to w pięknej scenerii.

Zaprasza

Kierowniczka Sekcji Teatralnej TUTW

Maria Nowakowska

Słuchacze TUTW, którzy wcześniej kupili bilet wstępu na to przedstawienie u Zosi Walkowskiej, oraz ci, którzy jeszcze chcą kupić bilet, mogą zgłaszać się do biura TUTW przy ul. Gagarina 37:

wtorek w godz. 12.00 - 14.00

środa w godz. 13.00 - 16.30

Dla słuchaczy TUTW bilet ulgowy 5 zł, dla osób z zewnątrz 10 zł.

Publikacja 11 stycznia 2022

„Z humorem i piosenką” zahaczyliśmy o Strzelno

Tak, 21 stycznia na zaproszenie UTW w Strzelnie wystąpiliśmy na scenie Domu Kultury. Najpierw zostaliśmy niezwykle

gościnnie przyjęci. To nas pokrzepiło i z zapałem przystąpiliśmy do próby. Pomógł nam specjalista od nagłośnienia.

Było nas dobrze słychać. Za wszystko bardzo dziękujemy.

czytaj więcej

"Z humorem i piosenką ..." w Solcu Kuj.

Pragniemy pochwalić się faktem, że na zaproszenie Dyrekcji Soleckiego Centrum Kultury sekcja teatralna

wystąpiła tam ze spektaklem pt. „Z humorem i piosenką przez świat”.

Dziękujemy za zaproszenie i słowa uznania oraz brawa.

KK

sekcja teatr.8      sekcja teatr.1

 

sekcja teatr.11      sekcja teatr.9

Fot. Hanna Osińska

Publikacja 6 stycznia 2019

 

1
2