KOMUNIKAT

Drodzy Słuchacze,

w pierwszych dniach stycznia br. Zarząd TUTW przyjął rezygnację Krystyny Lenskiej z pracy w Zarządzie oraz funkcji wiceprezesa ds. organizacyjnych.

Decyzja została przyjęta ze zrozumieniem, a jednocześnie z żalem, bo współpraca od lat układała się nam bardzo dobrze.

Krysiu, nadal liczymy na Twoje wieloletnie doświadczenie.

 Warto zaznaczyć, że mimo pandemii Zarząd, w mniejszym co prawda stopniu, realizuje różne zadania. Wystąpiła więc konieczność wyłonienia ze swojego grona osoby, która podejmie się realizacji zadań wiceprezesa ds. organizacyjnych.

 W związku z tym, po konsultacjach 7 stycznia br. Zarząd zatwierdził kandydaturę Krystyny Wójcik i od tego dnia, bo uchwała wchodzi w życie z dniem jej podjęcia, Krystyna Wójcik pełni funkcję wiceprezesa ds. organizacyjnych, nadal pozostając koordynatorką sekcji języków obcych oraz zajęć komputerowych.

Publikacja 17 stycznia 2021

Prośba o pomoc

Dzień dobry,

jestem studentką II roku studiów II stopnia na kierunku pedagogika na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Prowadzę badania dla potrzeb mojej pracy dyplomowej, w której zajmuję się dobrostanem psychicznym seniorów. W związku z obecną sytuacją pandemiczną w naszym kraju nie mam możliwości spotkania się z Państwem w kontakcie bezpośrednim, dlatego zwracam się z uprzejmą prośbą o udzielenie odpowiedzi na kilka krótkich twierdzeń w kwestionariuszu online, zajmie to Państwu maksymalnie 5 minut. Kwestionariusz adresowany jest dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Toruniu. Badanie jest anonimowe, a jego wyniki będą służyć wyłącznie celom naukowym. Z góry dziękuję za pomoc i poświęcony czas.

Z wyrazami szacunku 

Ewelina Kapuścińska

 link do kwestionariusza - https://forms.gle/wFQBmWXmB8iZApy37

Publikacja 13 stycznia 2021

ŻYCZENIA

Drodzy Słuchacze Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku,

Koleżanki i Koledzy,

 

postarajmy się, aby Święta, które idą, były dla nas czasem magicznym, pachnącym choinką, piernikiem i … radością, czasem spędzonym w gronie najukochańszych osób, a zdrowie i dobre samopoczucie, żeby nieustannie nam dopisywało.

          Zaś w nadchodzącym, 2021 roku,

życzmy sobie optymizmu, powrotu do zajęć i spotkań twarzą w twarz bez obawy i strachu, że coś nam zagraża. Bądźmy zdrowi!

                                                                           Do siego roku!

                                                                                               Zarząd TUTW

 

Publikacja 19 grudnia 2020

"Nowoczesny Senior – przewodnik po cyfrowym świecie"

Jestem przekonany, że przewodnik okaże się wartościowym źródłem wiedzy dla wszystkich słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz sprawi, że w bezpieczny sposób rozpoczną swoją przygodę z Internetem.

czytaj więcej

RANKING

Szanowni Słuchacze!

W październiku Kolegia Redakcyjne "Gazety Pomorskiej", "Expressu Bydgoskiego" i "Nowości — Dziennika Toruńskiego" ułożyły listę stu najbardziej wpływowych Kobiet Kujaw i Pomorza.

czytaj więcej

e-Gazeta Senior

Grudniowe wydanie Gazety Senior właśnie się ukazało. Staraliśmy się, aby w natłoku negatywnych informacji znaleźć te, które dają nadzieję. Nasi redaktorzy-seniorzy dzielą się z Wami swoimi metodami na życie w pandemii.

Grupa 31 muzykujących amatorsko seniorów z Koszalina i okolic nagrała teledysk z piosenką pt. „W domu jest fajnie”. Teledysk i piosenka robią furorę w sieci. Rozmawiamy o narodzinach tego niezwykłego projektu.

E-wydanie do przeczytania dostępne pod linkiem tutaj

Kolejny numer Gazety Senior ukaże się jeszcze przed świętami 16 grudnia. Już dziś zapraszamy do lektury.

Publikacja 28 listopada 2020

Zaćma - praca badawcza

Szanowni Państwo,

jestem studentką IV roku kierunku lekarskiego i działam w Kole Naukowym Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Tworzę pracę naukową na temat odczuć Pacjentów w trakcie operacji zaćmy, w związku z tym pragnę dotrzeć do jak największej ilości Seniorów, którzy tę operację przeszli.

Dlaczego jest to takie ważne? Zdobytą, dzięki wypełnionym przez Państwa ankietom, wiedzę chciałabym rozpropagować wśród lekarzy - w końcu jeśli lekarz wie, co czuje Pacjent, łatwiej jest mu przygotować psychicznie swojego Pacjenta do zabiegu.

Przesyłam w załączniku broszurę z moim numerem telefonu - bardzo prosiłabym o przekazanie jej Seniorom.

Seniorzy, którzy posiadają dostęp do internetu, mogą wypełnić ją bezpośrednio pod tym linkiem: https://forms.gle/NT7KNKnBMhbxGQ8X8

Z wyrazami szacunku,
Zofia Kampka

Zaćma-broszura (1)

Publikacja 21 listopada 2020

Zaproszenie

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu realizuje cykl webinariów poświęconych tematyce senioralnej. W ramach całego cyklu zaplanowano 4 spotkania online poświęcone zagadnieniom orzecznictwa o niepełnosprawności, zdrowia, praw seniora oraz nowych technologii. Przed nami jeszcze dwa spotkania: dot. nowych technologii oraz praw seniora.

Aby wziąć udział w webinariach niezbędna jest wcześniejsza rejestracja pod poniższymi linkami.

Podczas rejestracji wystarczy tylko wpisać imię oraz adres mailowy. Wszystkie osoby, które się zarejestrują otrzymują e-mail z przypomnieniem o webinarze oraz klawiszem do wejścia na wydarzenie.

Liczba miejsc jest ograniczona.

Webinar poświęcony nowym technologiom odbędzie się 25 listopada br. w godz. 12:00 – 13:30. Podczas spotkania przedstawione zostaną m.in. zagadnienia związane z nowymi technologiami, krótkie i podstawowe szkolenia z obsługi komputera, smartfona i korzystania z internetu (np. zakładanie poczty internetowej, pobieranie aplikacji, zakładanie kont bankowych itp.)

Link rejestracyjny: https://abcsenior.com/webinars/cyfrowy-senior/

Ostatni webinar odbędzie się 1 grudnia br. w godz. 10:00 – 11:30 i poświęcony będzie prawom seniora. Podczas spotkania przedstawione zostaną m.in. najbardziej aktualne tematy dot. aspektów prawnych, z którymi mogą spotkać się osoby starsze (np. porady konsumenckie, umowy zawarte podczas pokazów handlowych, renta dożywotnia, mieszkanie w zamian za opiekę itp.)

Link rejestracyjny:  https://abcsenior.com/webinars/prawa-seniora/

Webinaria organizowane są w ramach projektu partnerskiego pn. "Pogodna jesień życia na Kujawach i Pomorzu" projekt rozwoju pomocy środowiskowej dla seniorów", współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi Priorytetowej 9. Solidarne społeczeństwo Działanie 9.3 Rozwój usług zdrowotnych i społecznych Poddziałanie 9.3.2 Rozwój usług społecznych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Zapraszam do udziału.

Emilia Malinowska

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej

w Toruniu

tel. 56 657 14 69

Publikacja 20 listopada 2020

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszam na dwa koncerty ONLINE, które transmitowane będą na kanale You Tube Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.
Link do naszego kanału YouTube:

 

07.11.2020, godz. 18:00, kanał YouTube Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej
Gdzie dwóch, trzech lub czterech się spotyka
Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu Viva Beethoven! - 250. rocznica urodzin kompozytora.

Wystąpi:
Kwartet Smyczkowy TOS w składzie:
- Izabela Bogusz - skrzypce
- Grzegorz Bogusz - skrzypce
- Marta Wroniszewska - altówka
- Karol Wroniszewski - wiolonczela
Gabriela Ułanowska - prowadzenie
W programie:
L. van Beethoven - Duet na altówkę i wiolonczelę Es-dur
L. van Beethoven - Trio smyczkowe G-dur op. 9 nr 1
L. van Beethoven - Kwartet smyczkowy D-dur op. 18 nr 3

Szczegóły dotyczące programu:http://tos.art.pl/pl/wydarzenie_864_Gdzie_dwoch_trzech_lub_czterech_sie_spotyka___koncert_kamera.html

 

11.11.2020, godz. 18:00, kanał YouTube Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej
Chopin na Święto Niepodległości 

Wystąpią:
Michał Francuz - fortepian
Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Adam Banaszak - dyrygent
Anna Morawska - prowadzenie
W programie:
Recital chopinowski
F. Chopin - I Koncert fortepianowy e-moll op. 11

Szczegóły dotyczące programu: http://tos.art.pl/pl/wydarzenie_932_Chopin_na_Swieto_Niepodleglosci.html

Wierzymy, że ten trudny dla nas wszystkich czas szybko minie i niedługo znów będziemy mogli gościć Państwa w naszych salach koncertowych.

Katarzyna Olszewska

Publikacja 6 listopada 2020

Szanowni Państwo!

W ubiegłym tygodniu Kolegia Redakcyjne "Gazety Pomorskiej", "Expressu Bydgoskiego" i "Nowości - Dziennika Toruńskiego" ułożyły listę stu najbardziej wpływowych Kobiet Kujaw i Pomorza. Na liście Kolegium Redakcyjne umieściło także i mnie jako Prezeskę Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. To dla mnie szczególna nobilitacja i zaszczyt, który jest także szczególnym rodzajem wyróżnienia dla całej społeczności TUTW, którą reprezentuję. Tym sposobem nasza aktywność została dostrzeżona i doceniona w regionie Pomorza i Kujaw. Działalność nas wszystkich, każdego z Państwa. Tak traktuję to wyróżnienie - jako nasz wspólny sukces. Nie przestanę powtarzać, że o sile TUTW decyduje jego największy zasób – są nim tworzący nasz Uniwersytet ludzie – jesteście Państwo właśnie tą siłą. Dziękuję.

dr Anna Pluskota

Jeśli wyrazicie Państwo taką wolę, możecie wesprzeć mnie głosem, tak bym mogła opowiedzieć o naszej działalności szerokiemu gronu odbiorców wskazanych dzienników. Na bazie listy powstanie bowiem ranking najbardziej wpływowych Kobiet Regionu. Głosować można za pośrednictwem sms (niestety płatny: koszt 2,46 zł z VAT); na numer 72355 wpisując w treść: KBT.60

https://nowosci.com.pl/p/kandydat/dr-anna-pluskota%2C1661065/

Publikacja 29 października 2020

1
2
3
4
5
6
7
8