Z nadzieją rozpoczęliśmy nowy rok akademicki.

13 października w Auli UMK zainaugurowaliśmy rok akademicki 2021/2022

Jest nas nieco mniej niż przed marcem 2020 roku, kiedy to epidemia brutalnie zahamowała nasze plany na zrealizowanie programu semestru letniego. Udało się nam jednak przetrwać czas marazmu i niemocy. Co więcej nie zgasła w nas nadzieja, że jeszcze może być pięknie. Dostosowaliśmy się do zaleceń związanych z panującą nadal epidemią. Przybyliśmy, w liczbie ponad trzystu osób, żeby z radością i nadzieją odśpiewać Gaudeamus, wysłuchać wykładu inauguracyjnego prof. Janusza Sytnik-Czetwertyńskiego na temat Problemu wolnej woli  i cieszyć się z tego, że znowu jesteśmy razem.

W foyer oglądaliśmy obrazy malarzy skupionych w sekcji plastycznej oraz wyrafinowane efekty prac słuchaczek sekcji rękodzieła. Szansę przypomnienia o sobie miały również sekcje poetycka i brydżowa, które jeszcze przed pandemią zaliczyły sukcesy na konkursach i turniejach. W końcowej części uroczystości, jak zwykle z wdziękiem i gracją zaprezentowały się koleżanki z sekcji tańca w kręgu.

W uroczystości wzięli udział goście: Prezydent Torunia Michał Zaleski, Prorektor UMK prof. Włodzimierz Jaskólski – Patron TUTW oraz członkowie Rady Programowej naszego stowarzyszenia - profesorowie UMK, a także inni Goście i Przyjaciele TUTW.

Goście podziwiali naszą wytrwałość i zapał. Wszyscy życzyliśmy sobie zdrowia i radości na następny rok akademicki.

Korzystając z obecności wystarczająco dużej liczby słuchaczy zgromadzonych w auli i działając w zgodzie ze Statutem TUTW, po uroczystości inauguracyjnej przeprowadziliśmy Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków naszego stowarzyszenia.

Efekty wyborów, czyli nowy skład członków Zarządu TUTW przedstawimy w osobnym komunikacie.

KK                                                                                                             Zdjęcia Wojciech Buss

  

  

  

  

  

  

  

  

  

 

  

  

Publikacja 15 października 2021

Drodzy Słuchacze,

Zarząd TUTW zaprasza na

Inaugurację roku akademickiego 2021/2022

13 października br. o godz.16.00

Aula UMK, ul. Gagarina 11

Wykład inauguracyjny na temat:

Problem wolnej chwili

wygłosi dr hab. Janusz Sytnik-Czetwertyński

Prof. Instytutu Filozofii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie

 

Uwaga:

informujemy, że działając w zgodzie ze Statutem TUTW, po uroczystości inauguracyjnej przeprowadzimy Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze członków naszego stowarzyszenia. Zapraszamy!

W programie także występ koleżanek z sekcji tańca w kręgu oraz wystawa obrazów słuchaczy sekcji malarskiej i prac rękodzieła. 

Zachowane zostaną wszystkie zalecenia dotyczące warunków postępowania w czasie epidemii.

Publikacja 27 września 2021

Zaproszenie Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej

Wraz z niedzielnym koncertem W rytmie tanga powracamy do naszego długofalowego projektu Wielcy kompozytorzy - Wielkie jubileusze. Wspomniany koncert uczci 100. rocznicę urodzin wybitnego argentyńskiego kompozytora Astora Piazzolli. Koncert wpisuje się także w obchody Dni Otwartych Funduszy Europejskich.  Wydarzenie odbędzie się w formie hybrydowej - zarówno z udziałem publiczności w Sali Kameralnej CKK Jordanki, jak i formie livestreamingu na YouTube. 

19.09.2021, godz. 17:00 
Sala Kameralna CKK Jordanki oraz YouTube Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej 

W rytmie tanga - Wielcy kompozytorzy - Wielkie jubileusze - koncert z okazji 100. rocznicy urodzin A. Piazzolli

Ulla Saxophone Trio w składzie:
Urszula Gosk-Baranowska - saksofon
Konrad Gzik - saksofon
Natalia Pawlaszek - fortepian
Martyna Ciok-Rycak - wokal
Michał Bator - perkusja

W programie kompozycje Astora Piazzolli:
Fuga y misterio, Yo Soy Maria z opery Buenos Aires, Cztery Pory Roku w Buenos Aires - Wiosna, Lato, Tanti Anni Prima, Adios Nonino, Oblivion, Escualo, Libertango

Szczegóły: https://tos.art.pl/wydarzenia/w-rytmie-tanga
Facebook: 
https://www.facebook.com/events/385753416374793 

Bezpłatne wejściówki do pobrania w kasie biletowej TOS czynnej od czwartku do soboty w godz. 13:00 - 19:00.

Publikacja 16 września 2021

Danuta i Andrea

Bilety w promocyjnej cenie po 25 PLN  na ten koncert można kupić na stronie Kujawskiego Centrum Kultury 
Publikacja 14 września 2021
Komunikat Zarządu TUTW po posiedzeniu 24 sierpnia br.

Drodzy Słuchacze, liczymy na to, że uda się nam spotkać w nowym roku akademickim. Staramy się zorganizować zajęcia i ułożyć program przynajmniej na październik i listopad. Wszystko zależy od tego, czy wirus da nam szansę. Bardzo sobie tego życzymy. A zatem do zobaczenia!

Uroczystą inaugurację roku akademickiego planujemy

13 października w Auli UMK,

ale o szczegółach poinformujemy we wrześniu.

Tymczasem, przypominamy, że:

Wysokość składki semestralnej wynosi 40zł na semestr.

Przelewy z własnego konta na: BGŻ 51 2030 0045 1110 0000 0164 3240

Wpłaty gotówkowe należy wpłacać na konto:

BOŚ Bank, ul. Dominikańska 9: 02 1540 1304 2035 5544 5846 0001

Publikacja 26 sierpnia 2021

KOMUNIKATY

1.Toruńska Orkiestra Symfoniczna razem z Fundacją DKMS będzie nieść pomoc osobom chorującym na nowotwory krwi i wspólnie rejestrować nowych potencjalnych Dawców szpiku w ramach Dni Dawcy Szpiku w Toruniu.

Na świecie jest aktualnie zarejestrowanych ponad 37 milionów potencjalnych Dawców komórek macierzystych krwi lub szpiku. Jednak, mimo tylu zarejestrowanych potencjalnych Dawców, co piąty pacjent nie znajduje swojego bliźniaka genetycznego. Od 13 lat Fundacja DKMS wraz z osobami zainteresowanymi propagowaniem idei dawstwa, organizuje w różnych miejscach Polski, Dni Dawców Szpiku. Akcje pod tym hasłem prowadzone są przez okrągły rok i zwiększają szansę na znalezienie Dawców dla każdego pacjenta potrzebującego przeszczepienia. Tym razem akcja zostanie przeprowadzona wraz z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się: 22 i 28 sierpnia oraz 4 września br. od 15:00 do 19:00 w CKK Jordanki.

Kto może zostać dawcą? Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, bez dużej nadwagi. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepienia. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

Wszystkie zainteresowane akcją osoby będą miały okazję skorzystać z oferty Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, ponieważ w tych dniach w CKK Jordanki odbywać się będą koncerty w ramach 25. Międzynarodowego Festiwalu "Nova Muzyka i Architektura" - Toruń / Kujawsko-Pomorskie, 2021 oraz projektu "Kujawy pełne muzycznej wrzawy!".
repertuar: www.tos.art.pl

 

2.Toruńska Orkiestra Symfoniczna zaprasza na koncert zwycięzcy wielu prestiżowych konkursów, w tym Eurowizji dla Młodych Muzyków w 2016 roku, Łukasza Dyczki, który zagra na jednym z najbardziej romantycznych instrumentów - saksofonie. Jako solista zaprezentuje wraz z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną pod kierunkiem Wojciecha Rodka.

22 sierpnia br. godz. 17:00 Sala Koncertowa CKK Jordanki -Summer & Sax 

W programie:
F. Mendelssohn-Bartholdy – Uwertura do Snu nocy letniej 
A. Waignein – Rapsodia na saksofon altowy i orkiestrę
M. Górecki - Concerto-Notturno na saksofon i orkiestrę smyczkową
C. Saint-Saëns – Introdukcja i Rondo Capriccioso a-moll op. 28 (arr. Ł. Dyczko)
C. M. von Weber – I Symfonia C-dur op. 19

Bilety w cenie 30 zł do nabycia na stronie www.biletytos.pl oraz w kasie TOS w CKK Jordanki czynnej w piątki w godz. 13:00 - 19:00 oraz na godzinę przed koncertem.

Natomiast od 20 sierpnia do 4 września br. w godz. 08:00 - 20:00 na Dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego można obejrzeć wystawę fotografii z okazji jubileuszowej edycji 25. Międzynarodowego Festiwalu "Nova Muzyka i Architektura" Fotograf - Łukasz Ułanowski

Publikacja 19 sierpnia 2021

Warsztaty

Drodzy Słuchacze TUTW,

Zachęcamy Was do wzięcia udziału cyklu warsztatów pn. „STOP COVID – STOP IZOLACJI”, który ma na celu przeciwdziałanie negatywnym skutkom izolacji wśród osób starszych, dotkniętych samotnością podczas pandemii COVID-19. Dzięki udziałowi w warsztatach uczestnicy dowiedzą się m.in. jak radzić sobie ze swoimi emocjami, stresem i jak odnaleźć się w popandemicznej rzeczywistości.  

Tematy i terminy warsztatów:

  • 20.07.21 r., godz. 13:00 – 16:00 - Warsztat nr 1 – sposoby redukcji napięcia i radzenie sobie z negatywnymi emocjami i stresem;
  • 27.07.21 r., godz. 13:00 – 16:00 - Warsztat nr 2 – sposoby na prawidłowe funkcjonowanie umysłu u osób powyżej 60 r.ż.;
  • 03.08.21 r., godz. 13:00 – 16:00 - Warsztat nr 3 – sposoby i pomysły na powrót do aktywności fizycznej oraz uczestnictwa w życiu społecznym, kulturalnym itp.
  • 10.08.21 r., godz. 13:00 – 16:00 - Warsztat nr 4 – wyznaczanie realnych celów i ich realizacja oraz planowanie przyszłości w nowej rzeczywistości.

Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń

W każdym warsztacie może uczestniczyć maksymalnie 12 osób. Jedna osoba może uczestniczyć w więcej niż jednym warsztacie.

Udział w warsztatach jest bezpłatny

ZAPISY pod nr tel. 56 657-14-68

Miejsce realizacji warsztatów: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu, ul. Bartkiewiczówny 93, 87-100 Toruń, sala 201 A, II piętro

 

Warsztaty poprowadzi Pan Piotr Łącki – absolwent psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim, doświadczenie psychologiczne zbierał w czasie stypendiów w Austrii i Niemczech oraz pracy w Polsce. Warsztaty i wykłady psychologiczne dla seniorów prowadzi od 2013 roku. Autor publikacji „Żyj pełnią życia – książka aktywnego seniora” oraz dwóch zestawów ćwiczeń umysłowych – „Mózg w podróży na krańce Ziemi” i „100 ćwiczeń dla umysłu w wieku 60+”.

Warsztaty realizowane w ramach projektu partnerskiego pn. „Pogodna jesień życia na Kujawach i Pomorzu – projekt rozwoju pomocy środowiskowej dla seniorów”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi Priorytetowej 9. Solidarne społeczeństwo Działanie 9.3 Rozwój usług zdrowotnych i społecznych Poddziałanie 9.3.2 Rozwój usług społecznych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020.

Publikacja 18 lipca 2021

Uwaga!

W okresie letnim, czyli w lipcu i sierpniu, dyżur w biurze TUTW w każdy poniedziałek od 10.00 do 13.00 będzie pełnić księgowa, Joanna Majerska. Można także dzwonić, jak do tej pory, na 691 811 242.

Do zobaczenia we wrześniu!

Zarząd TUTW

Publikacja 7 lipca 2021

Zaproszenie na wakacyjne koncerty

Drodzy Słuchacze TUTW,

w dniach od 20 czerwca do 4 września 2021 roku Toruńska Orkiestra Symfoniczna organizuje 25. Międzynarodowy Festiwal "Nova Muzyka i Architektura", którego ideą jest prezentowanie muzyki klasycznej w zabytkowych i nowoczesnych wnętrzach Torunia. Projekt składa się z 21 wydarzeń, w tym: koncertów symfonicznych, kameralnych, recitali, projekcji filmowych oraz wystawy zdjęć. Festiwal realizowany będzie m.in. w: CKK Jordanki, Dworze Artusa, Ratuszu Staromiejskim, Kinie Centrum, Bazylice Katedralnej św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty, kościele św. Jakuba, Hotelu Filmar, na Dziedzińcu Ratusza oraz na scenie na Rynku Staromiejskim. Zaproszeni goście to muzycy najwyższej klasy, muzycy młodego pokolenia oraz studenci uczelni muzycznych.

czytaj więcej

Pilny komunikat

UWAGA!

Z POWODU POWAŻNEJ CHOROBY CZŁONKA ZARZĄDU DYŻURY W BIURZE TUTW przy ul. Gagarina 37 zostały odwołane w dniach od 16 czerwca (środa) do 23 czerwca (środa).

Przepraszamy. Zarząd TUTW

Publikacja 15 czerwca 2021

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11