"Gazeta Senior" w kwietniu

Szanowni Państwo, Drodzy Seniorzy,

z uwagi na sytuację epidemiczną i chcąc otoczyć szczególną troską osoby starsze, słuchaczy Państwa uczelni, członków Państwa organizacji i podopiecznych zachęcamy do odwiedzania strony internetowej czasopisma Gazeta Senior  https://www.gazetasenior.pl/ Rozsądne korzystanie z mediów jest jednym z warunków dobrze prowadzonej izolacji społecznej. Na stronie GazetaSenior.pl seniorzy codziennie znajdują wyselekcjonowane, sprawdzone i dedykowane potrzebom osób starszych informacji dot. aktualnej sytuacji. W obliczu wyzwania pozostania w domu równie ważne stają się dla seniorów ciekawe pomysły, jak pozostać aktywnym i kreatywnym bez wychodzenia z domu. Tu także czytelnicy znajdą duży wybór interesujących propozycji.  Zachęcamy do publikacji linku do https://www.gazetasenior.pl/  w aktualnościach na stronie internetowej Państwa organizacji lub w innych miejscach, za pomocą których komunikują się Państwo z seniorami w obecnej sytuacji. 
Może Państwa zainteresować, że szczególnym zainteresowaniem seniorów w tym tygodniu cieszyły się poniższe materiały:
Jak bezpiecznie robić zakupy w czasie pandemii? Jak postępować z żywnością? Czy chodzić do apteki?  https://www.gazetasenior.pl/jak-bezpiecznie-robic-zakupy-w-czasie-pandemii-jak-postepowac-z-zywnoscia-czy-chodzic-do-apteki
Nowy koronawirus uszkadza serce – wyjaśnia prof. Adam Witkowski  https://www.gazetasenior.pl/nowy-koronawirus-uszkadza-serce-wyjasnia-prof-witkowski
Seniorze, ćwicz w domu, to proste! Pomoże Ci program AKTYWNY SENIOR W DOMU  https://www.gazetasenior.pl/seniorze-cwicz-w-domu-to-proste-pomoze-ci-program-aktywny-senior-w-domu
Gazeta Senior wydanie kwiecień 4/2020  https://www.gazetasenior.pl/gazeta-senior-kwiecien-4-2020
Publikacja 2 kwietnia 2020
Strategia rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego

     Samorząd Województwa przystąpił do opracowania Strategii rozwoju województwa kujawsko – pomorskiego. Stawia sobie za cel modernizację regionu i wzrost jego konkurencyjności. W związku z tym wiceprezes ds. programowych otrzymała osobiste zaproszenie do włączenia się w konsultacje społeczne projektu Strategii ze względu na branżową wiedzę i merytoryczne zaangażowanie, a więc do udziału w pracach panelu eksperckiego poświęconego włączeniu społecznemu. Pierwsze spotkanie już 17 lutego 2020 r.

     Jesteśmy doceniani i potrzebni. Dziękujemy za uznanie.

Publikacja 13 lutego 2020

Komunikaty i zaproszenia

Koleżanki i Koledzy!

     Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym dla amatorów - KATAR FOTOGRAFIA - pt. „Ciekawość”. Termin zgłoszeń 9 maja br.

Szczegóły o tych i innych atrakcjach na www.woak.torun.pl

    

      Warto także odnotować, że Samorząd Województwa przystąpił do opracowania Strategii rozwoju województwa kujawsko – pomorskiego. Stawia sobie za cel modernizację regionu i wzrost jego konkurencyjności. W związku z tym wiceprezes ds. programowych otrzymała osobiste zaproszenie do włączenia się w konsultacje społeczne projektu Strategii ze względu na branżową wiedzę i merytoryczne zaangażowanie, a więc do udziału w pracach panelu eksperckiego poświęconego włączeniu społecznemu. Pierwsze spotkanie już 17 lutego.

     Jesteśmy doceniani i potrzebni. Dziękujemy za uznanie.

Publikacja 13 lutego 2020

100. ROCZNICA POWROTU TORUNIA W PRZEDSZKOLU

Na zaproszenie Dyrekcji MP nr 9 grupa słuchaczy TUTW wzięła udział w spotkaniu słowno-muzycznie-tanecznym z okazji 100. ROCZNICY POWROTU TORUNIA DO WOLNEJ POLSKI w wykonaniu przedszkolaków, z miłym poczęstunkiem. Udział wzięli też weterani wojenni w ramach spotkania międzypokoleniowego. Było wiele wzruszających chwil, były wspólne śpiewy.

WB

czytaj więcej

Dzień Otwarty Notariatu

Organizowana przez samorząd notarialny ogólnopolska, społeczna akcja edukacyjna pozwalająca zasięgnąć nieodpłatnych porad w zakresie ważnych dla każdego zagadnień prawnych, z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem społecznym.

W tym roku hasło akcji to: "Uczciwie i bezpiecznie. Warto dbać o swój majątek. Porozmawiaj o tym z notariuszem". Wybór tematyki nie jest przypadkowy - to wynik naszych wieloletnich doświadczeń w kancelariach, gdzie interesanci codziennie zadają nam pytania o konkretne rozwiązania prawne. Tego dnia będzie można uzyskać informacje również w zakresie innych zagadnień związanych z praktyką notarialną.

Doświadczenia ubiegłych lat utwierdziły nas w przekonaniu o potrzebie organizowania tego typu akcji edukacyjnych, które propagują słuszny i korzystny zwyczaj korzystania z pomocy prawnej świadczonej przez profesjonalistów.

W naszym mieście, dzięki wsparciu Urzędu Miasta Torunia, notariusze będą udzielać bezpłatnych porad w tematyce notarialnej 30 listopada br w godzinach od 10:00 do 16:00 w Centrum Sztuki Współczesnej.

Krzysztof Matuszewski - notariusz

Publikacja 26 listopada 2019

Piękny Lwów i przyjazne Szawle.

Relacja z wyjazdów delegacji TUTW na uroczystości na Ukrainę i Litwę.

Rok 2019, czyli rok naszego okrągłego jubileuszu, obfituje w ważne i doniosłe wydarzenia. Pierwsza jego połowa upłynęła szybko i niezwykle pracowicie, bowiem przygotowywaliśmy się do zorganizowania naszego jubileuszu. Po krótkim wypoczynku, mimo wakacji, podjęliśmy się zadania zorganizowania wyjazdów do Lwowa oraz Szawle.

czytaj więcej

Powitaliśmy nowy rok akademicki w TUTW

W poniedziałek 7 października w Auli UMK przy ulicy Gagarina 11 miała miejsce uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020.

czytaj więcej

Nasz piękny jubileusz 30-lecia

Nasz piękny jubileusz

Relacja z uroczystości 30-lecia

 ... aby dodawać życia do lat, a nie tylko lat do życia - Halina Szwarc

I tej maksymy trzymamy się bardzo mocno.

Jubileusz, a właściwie uroczystość wieńcząca obchody 30-lecia TUTW miał miejsce 3 czerwca 2019 roku w Auli UMK. Zaczął się refleksją wypływającą ze słów piosenki Wojciecha Młynarskiego Jeszcze w zielone gramy, a mianowicie,

Przez kolejne grudnie, maje
Człowiek goni jak szalony
A za nami pozostaje
Sto okazji przegapionych

Ale my, wiemy na pewno, że – lepiej się uczyć niż pouczać i niczego nie przegapiamy. Jesteśmy także przekonani, że lepiej się uczyć na uniwersytetach niż na błędach - jak powiedział ktoś dowcipnie.

czytaj więcej

Dzień Matki 2019

  „Matka byłaby zdolna wymyślić szczęście, aby je dać swoim dzieciom”.
(Madeleine  Delbrer)

Ten i inne cytaty towarzyszyły nam w tym roku podczas tradycyjnego spotkania w sali
PATIO z okazji Dnia Matki.(24 maja br.) Na scenie nasi niezawodni artyści i twórcy,
na widowni słuchacze TUTW.

czytaj więcej

Święta, święta i już po …

Drodzy Słuchacze TUTW, już po świętach, a więc wracamy na zajęcia, żeby z dotychczasowym zapałem zakończyć pierwszy

semestr. W nowym roku życzymy Wam wszystkiego, co najlepsze i przypominamy, że styczeń jest pierwszym miesiącem

ważnego dla nas jubileuszowego roku, bowiem w bieżącym roku obchodzimy jubileusz 30-lecia działalności Toruńskiego

Uniwersytetu Trzeciego Wieku!

czytaj więcej

1
2
3
4
5
6