Dzień Seniora z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, przypadającego 1 października Toruńska Orkiestra Symfoniczna przygotowała dla osób w wieku 60+ specjalną ofertę cenową.

czytaj więcej

Przypominamy

Drodzy Słuchacze TUTW,

w imieniu Zarządu przypominam o konieczności dokonania wpłaty składki członkowskiej za miniony semestr (mimo wszystko!) oraz zbliżający się rok akademicki. Jest to warunek konieczny, uprawniający do uczestniczenia w zajęciach naszego uniwersytetu.

Jednocześnie informuję, że 15 września otwieramy nasze biuro, które funkcjonować będzie zgodnie z dotychczasowym planem w każdy wtorek i środę od 13.00 do 15.00

Uwaga!

Komunikaty, dotyczące organizacji rekrutacji nowych członków, inauguracji roku akademickiego oraz Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego ukażą się stopniowo na tej stronie, w gablocie i w Nowościach. Scenariusz działań mamy gotowy, nad programem pracujemy, ale ruszymy pod warunkiem, że nie zostaną ogłoszone zaostrzenia związane z epidemią.

Życzmy sobie zdrowia i powrotu do normalnego funkcjonowania.

KK

Publikacja 26 sierpnia 2020

Uwaga: okazja!

Wystarczy tylko się zarejestrować i można wykonać bezpłatne badania.

Publikacja 7 sierpnia 2020

Słuchacze TUTW!

W związku z coraz częstszymi apelami dotyczącymi rozważnego używania wody zwracamy się do Was, ludzi mądrych i rozważnych, o przyłączenie się do tych, jakże ważnych apeli i zachowań, np. w ogródkach i na działkach. Załączamy linki, gdzie m.in. znajdują się wypunktowane czynności, których musimy się nauczyć.

https://ksiazki.wp.pl/adam-wajrak-wode-musimy-zatrzymywac-wszedzie-takze-w-miastach-6509349253970049a

 Załączamy plakat.

 Woda ''drugiego obiegu" - jak ją niektórzy nazywają - nie powinna być marnowana!

https://finanse.wp.pl/idzie-susza-a-my-marnujemy-wode-sprawdzilam-ile-litrow-pochlaniaja-codzienne-czynnosci-i-gdzie-szukac-oszczednosci-6505456945714817a

https://www.wysokieobcasy.pl/Instytut/7,163393,24767256,zakrec-kran-gdy-myjesz-zeby-cena-za-wode-jest-przyszlosc-planety.html?_ga=2.49596774.1984192768.1588141399-1964616732.1583124821&fbclid=IwAR3lMmfgjMwTP46eyZiCGekIoTdWz3LC0CoI2kyezKnWxJTB5SFFWnMDXJc#S.dobre

Świadomi zagrożeń Słuchacze TUTW

Publikacja 24 maja 2020

"Gazeta Senior" w kwietniu

Szanowni Państwo, Drodzy Seniorzy,

z uwagi na sytuację epidemiczną i chcąc otoczyć szczególną troską osoby starsze, słuchaczy Państwa uczelni, członków Państwa organizacji i podopiecznych zachęcamy do odwiedzania strony internetowej czasopisma Gazeta Senior  https://www.gazetasenior.pl/ Rozsądne korzystanie z mediów jest jednym z warunków dobrze prowadzonej izolacji społecznej. Na stronie GazetaSenior.pl seniorzy codziennie znajdują wyselekcjonowane, sprawdzone i dedykowane potrzebom osób starszych informacji dot. aktualnej sytuacji. W obliczu wyzwania pozostania w domu równie ważne stają się dla seniorów ciekawe pomysły, jak pozostać aktywnym i kreatywnym bez wychodzenia z domu. Tu także czytelnicy znajdą duży wybór interesujących propozycji.  Zachęcamy do publikacji linku do https://www.gazetasenior.pl/  w aktualnościach na stronie internetowej Państwa organizacji lub w innych miejscach, za pomocą których komunikują się Państwo z seniorami w obecnej sytuacji. 
Może Państwa zainteresować, że szczególnym zainteresowaniem seniorów w tym tygodniu cieszyły się poniższe materiały:
Jak bezpiecznie robić zakupy w czasie pandemii? Jak postępować z żywnością? Czy chodzić do apteki?  https://www.gazetasenior.pl/jak-bezpiecznie-robic-zakupy-w-czasie-pandemii-jak-postepowac-z-zywnoscia-czy-chodzic-do-apteki
Nowy koronawirus uszkadza serce – wyjaśnia prof. Adam Witkowski  https://www.gazetasenior.pl/nowy-koronawirus-uszkadza-serce-wyjasnia-prof-witkowski
Seniorze, ćwicz w domu, to proste! Pomoże Ci program AKTYWNY SENIOR W DOMU  https://www.gazetasenior.pl/seniorze-cwicz-w-domu-to-proste-pomoze-ci-program-aktywny-senior-w-domu
Gazeta Senior wydanie kwiecień 4/2020  https://www.gazetasenior.pl/gazeta-senior-kwiecien-4-2020
Publikacja 2 kwietnia 2020
PILNE !!!

1. W związku z ogłoszeniem EPIDEMII oraz wzrostem ilości osób zarażonych koronawirusem COVID-19 w naszym województwie Zarząd Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zawiesza działalność wszystkich sekcji do ODWOŁANIA.

czytaj więcej

Strategia rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego

     Samorząd Województwa przystąpił do opracowania Strategii rozwoju województwa kujawsko – pomorskiego. Stawia sobie za cel modernizację regionu i wzrost jego konkurencyjności. W związku z tym wiceprezes ds. programowych otrzymała osobiste zaproszenie do włączenia się w konsultacje społeczne projektu Strategii ze względu na branżową wiedzę i merytoryczne zaangażowanie, a więc do udziału w pracach panelu eksperckiego poświęconego włączeniu społecznemu. Pierwsze spotkanie już 17 lutego 2020 r.

     Jesteśmy doceniani i potrzebni. Dziękujemy za uznanie.

Publikacja 13 lutego 2020

Komunikaty i zaproszenia

Koleżanki i Koledzy!

     Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym dla amatorów - KATAR FOTOGRAFIA - pt. „Ciekawość”. Termin zgłoszeń 9 maja br.

Szczegóły o tych i innych atrakcjach na www.woak.torun.pl

    

      Warto także odnotować, że Samorząd Województwa przystąpił do opracowania Strategii rozwoju województwa kujawsko – pomorskiego. Stawia sobie za cel modernizację regionu i wzrost jego konkurencyjności. W związku z tym wiceprezes ds. programowych otrzymała osobiste zaproszenie do włączenia się w konsultacje społeczne projektu Strategii ze względu na branżową wiedzę i merytoryczne zaangażowanie, a więc do udziału w pracach panelu eksperckiego poświęconego włączeniu społecznemu. Pierwsze spotkanie już 17 lutego.

     Jesteśmy doceniani i potrzebni. Dziękujemy za uznanie.

Publikacja 13 lutego 2020

100. ROCZNICA POWROTU TORUNIA W PRZEDSZKOLU

Na zaproszenie Dyrekcji MP nr 9 grupa słuchaczy TUTW wzięła udział w spotkaniu słowno-muzycznie-tanecznym z okazji 100. ROCZNICY POWROTU TORUNIA DO WOLNEJ POLSKI w wykonaniu przedszkolaków, z miłym poczęstunkiem. Udział wzięli też weterani wojenni w ramach spotkania międzypokoleniowego. Było wiele wzruszających chwil, były wspólne śpiewy.

WB

czytaj więcej

Dzień Otwarty Notariatu

Organizowana przez samorząd notarialny ogólnopolska, społeczna akcja edukacyjna pozwalająca zasięgnąć nieodpłatnych porad w zakresie ważnych dla każdego zagadnień prawnych, z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem społecznym.

W tym roku hasło akcji to: "Uczciwie i bezpiecznie. Warto dbać o swój majątek. Porozmawiaj o tym z notariuszem". Wybór tematyki nie jest przypadkowy - to wynik naszych wieloletnich doświadczeń w kancelariach, gdzie interesanci codziennie zadają nam pytania o konkretne rozwiązania prawne. Tego dnia będzie można uzyskać informacje również w zakresie innych zagadnień związanych z praktyką notarialną.

Doświadczenia ubiegłych lat utwierdziły nas w przekonaniu o potrzebie organizowania tego typu akcji edukacyjnych, które propagują słuszny i korzystny zwyczaj korzystania z pomocy prawnej świadczonej przez profesjonalistów.

W naszym mieście, dzięki wsparciu Urzędu Miasta Torunia, notariusze będą udzielać bezpłatnych porad w tematyce notarialnej 30 listopada br w godzinach od 10:00 do 16:00 w Centrum Sztuki Współczesnej.

Krzysztof Matuszewski - notariusz

Publikacja 26 listopada 2019

1
2
3
4
5
6