Kierownik sekcji: Gizela Czyż

telefon: 603 423 359

Spotkania członków sekcji odbywają się w Wydziale Teologicznym przy ul. Gagarina 37 p.2
we wtorki od godz.12.00

=========================================================================

Wielkanoc z jajem

11 marca b.r. w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się XXXIV Wystawa rękodzieła artystycznego pn. ,,My też potrafimy” o tematyce Świąt Wielkanocnych.

Sekcja rękodzieła TUTW, w składzie: Gizela Czyż, Janina Kachniarz, Ludwika Szweda, Zenona Gumółka, Maria Felka-Dróżdż i Halina Gruszczyńska pokazały swoje prace. Były kurki, jajka zrobione m.in. techniką kanzashi i frywolitką, kartki wykonane różnymi technikami, m.in. pergamano, quilling i iris folding.

czytaj więcej

NASI SENIORZY NAJLEPSI !

16 czerwca b.r. przedstawicielki Zarządu Krystyna Wójcik i Hanna Osińska, członkinie sekcji poetyckiej oraz sekcji rękodzieła TUTW uczestniczyły w I AKADEMICKIEJ SENIORIADZIE KULTURALNEJ  w Bydgoszczy. Uroczystość odbyła się w budynku Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, która była organizatorem wspólnie z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

W programie senioriady był m.in. wykład prof. dr. hab. Romana Ossowskiego z Wydziału Psychologii UKW nt. „Promocja własnego zdrowia w okresie późnej starości”, występ regionalnych zespołów ludowych oraz konkursy, m.in. literacki i rękodzieła.

czytaj więcej

Prezentacja ozdób wielkanocnych

Sekcja rękodzieła serdecznie zaprasza na prezentację ozdób wielkanocnych w poniedziałek (20.03. i 27.03.) oraz w środę (22.03. i 29.03.) przy sali wykładowej na Wydziale Teologicznym, godzinę przed wykładem.

ZAPRASZAM

H.O.

Publikacja 14 marca 2023

OZDOBY BOŻONARODZENIOWE

Sekcja rękodzieła TUTW serdecznie zaprasza 7, 12 i 14 grudnia b.r. od godz. 14.30 w holu na Wydziale Teologicznym na wystawę ozdób bożonarodzeniowych. Prace wykonane różnymi technikami i z różnych materiałów mogą być ozdobą stołu wigilijnego, a także świątecznym upominkiem. Na wystawie będzie można także podziwiać różnorodne kartki świąteczne.

H.O.                                                                                                                                             Arch.fot.Wojtek Buss

Publikacja 6 grudnia 2022

KIERMASZ WIELKANOCNY

6 kwietnia b.r. na Wydziale Teologicznym, podczas kiermaszu, można było podziwiać wytwory członkiń sekcji rękodzieła. Koleżanki przygotowały prześliczne ozdoby wielkanocne.

czytaj więcej

SEKCJA RĘKODZIEŁA PREZENTUJE...

29 marca b.r. na Wydziale Teologicznym przy ul. Gagarina koleżanki z Sekcji Rękodzieła zorganizowały wystawę swoich prac. A prace były niezwykle piękne, wykonane różnym technikami. Królowało pergamano, quilling, frywolitki, hafty. Prześlicznie prezentowały się ozdoby wielkanocne wykonane m.in. techniką japońską o nazwie kanzashi. Jak dla mnie, jest to pracochłonne, ale daje niezwykłe efekty! Były też oryginalne palmy wielkanocne, jaja, zajączki, kurczaczki, a nawet baranek z masła! Kartki świąteczne i okolicznościowe wykonane techniką pergamano czy quilling zachwycały swoją urodą i perfekcją wykonania.

czytaj więcej

Palmy wielkanocne

Trzy członkinie Sekcji Rękodzieła przy TUTW w odpowiedzi na zaproszenie Dziennego Domu Pobytu dla Seniorów

z Torunia do wzięcia udziału w konkursie na palmy wielkanocne i kartki świąteczne, dostarczyła osobiście i w terminie

swoje prace.

czytaj więcej

Odrabiamy zaległości.

Czy wiecie, że Gizela nie tylko tworzy rękodzieło?
Ona także pisze wiersze! Poniżej te, które na X Juwenaliach otrzymały wyróżnienie.

czytaj więcej

Babie Lato

Warto wiedzieć.
Niedawno pisaliśmy o sukcesach członkiń sekcji rękodzieła, teraz list-relacja z 18. Babiego Lata. 

czytaj więcej

Brawo rękodzieło!

Na 18. Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów Babie Lato 2017 nagrodę za stoisko otrzymała:
- Sekcja Rękodzieła Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

czytaj więcej

1
2