„ To był świat zupełnie w starym stylu…”

Licznie zgromadzona publiczność w Dworze Artusa, 20 stycznia b.r. miała przyjemność obejrzeć przedstawienie przygotowane przez Sekcję Teatralną TUTW.

W pięknej scenerii, narratorki Maria Nowakowska i Krystyna Kuras, wprowadziły nas w „Lata 20-te, lata 30-te”. A był to świat zupełnie w starym stylu. Panowała radość z odzyskanej niepodległości, następowała zmiana w modzie i obyczajowości. W kinie, kabaretach a nawet na ulicach Warszawy królowały piosenki gwiazd tamtych lat.

Przeboje takie jak „Powróćmy jak za dawnych lat”, „Już taki jestem zimny drań”, „Seksapil”, „Baby, ach te baby” i inne dobrze nam znane przeboje, widzowie śpiewali wspólnie z aktorami. Piosenki przeplatano szmoncesami. Wzruszające były „Rebeka” i „ Chryzantemy złociste”, nastrojowa „Uliczka w Barcelonie” i zabawna „ Ja się boję sama spać”. Był też taniec – fragment charlestona, także bardzo popularna wówczas ballada uliczna „O jednej Wiśniewskiej”.

Mieliśmy przyjemność poznać już odległy, ale piękny, sentymentalny świat za sprawą prowadzących i wykonawców. Przypomnieliśmy sobie nie tylko bardzo popularne piosenki, ale też poznaliśmy historie ich powstania i ich twórców. Zachwyciła nas scenografia, elegancja i urok wykonawców. Wielkie brawa!

Wystąpili:

Maria Nowakowska, Krystyna Kuras, Małgorzata Konieczna, Anna Jarońska, Krystyna Malczewska, Danuta Wiese, Sławomir Hęsiak, Zbigniew Jankowski, Anna Sowa. Kazimierz Żurawski, Grażyna Ernest, Cezary Więckowski, Janina Suska, Bogdan Mazurkiewicz.

Akompaniament: Marek Grącki

Opieka artystyczna: Agnieszka Zakrzewska

Mam nadzieję, że w miarę zanikania pandemii, nasi aktorzy będą mogli ponownie zaprezentować się.

Z nadzieją na powtórzenie występu,

H.Osińska                                                                                                     Zdjęcia: Jan Łagosz

  

     

  

     

  

     

  

Publikacja 22 stycznia 2022