wiesia drapiewska Koordynator sekcji Wiesława Drapiewska

Adres mailowy: drapka12@gmail.com

Telefon: 662 431 742 (dostępny od godz. 9.00 do 18.00)
=======================================================================
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza został ustanowiony w 1985 roku i jest obchodzony 5 grudnia.

Z tej okazji pragnę podziękować naszym niezawodnym wolontariuszom za to, że poświęcają mnóstwo czasu i energii na pomaganie innym. Tylko ludzie, którzy potrafią pracować na rzecz innych - pokazują, że razem możemy więcej.

Drodzy Wolontariusze, życzę Wam byście zawsze mieli chęci do  zrobienia czegoś dobrego i pożytecznego, dziękuję za dotychczasowe Wasze dokonania i za to, że zawsze można na Was liczyć.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzę Wam miłych rodzinnych Świąt a w Nowym Roku zdrowia i realizacji planów oraz zamierzeń.

 Wiesława Drapiewska                 

Publikacja 4 grudnia 2023

Pracowite lato wolontariuszy

Tego lata na wolontariuszy czekały bardzo ciekawe wyzwania. Nadal ciągle wiele imprez kulturalnych oczekuje na naszą pracę. I tak po raz kolejny obsługiwaliśmy wydarzenia: TOFIFEST Festiwal od 27.06. do 2.07. oraz Festiwal Nova Muzyka i Architektura, który trwał przez kilka miesięcy od 06.23 do 09.23. Ostatnim tego lata był 14. Bella Skyway Festiwal przy którym pracowaliśmy przez tydzień od 12 – 19.08.23. (sam festiwal trwał od 15-19.08.).

czytaj więcej

Urodziny Mikołaja Kopernika

19 lutego obchodziliśmy 550 rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika.
W mieście jego narodzin czyli właśnie w Toruniu, przez kilka dni odbywały się sympozja naukowe i spotkania.
18 lutego, dzień wcześniej, Toruńska Agenda Kulturalna przygotowała na Starówce dla mieszkańców wspaniały spektakl. Był to kolorowy korowód z orkiestrą, 4 metrową kukłą naszego astronoma Mikołaja Kopernika, tancerkami i bębniarzami.
Zakończenie korowodu nastąpiło pod pomnikiem Mikołaja Kopernika. Tam na zaproszenie Toruńskiej Agendy Kulturalnej pracowali nasi wolontariusze.

czytaj więcej

5 GRUDNIA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA ..

.. i z tej okazji, 2 grudnia b.r. wolontariusze i zaproszeni przedstawiciele Zarządu TUTW, spotkali się w Toruńskiej Piernikarni Mistrza Bogumiła. Zebranych powitała Wiesława Drapiewska - koordynatorka wolontariatu, życząc zdrowia, pomyślności, sukcesów osobistych i satysfakcji z pracy na rzecz innych. Szczególne podziękowania otrzymały kol. Jadzia Chlipalska i Danusia Niebrzegowska za systematyczną i sumienną pracę w Ognisku Dzieci i Młodzieży Caritas w Toruniu. W imieniu Zarządu Krystyna Wójcik-wiceprezes ds. organizacyjnych TUTW życzyła wolontariuszom zdrowia, cierpliwości i radości płynącej z pomagania innym.

czytaj więcej

SKYWAY 2022

W dniach od 16-20 sierpnia odbywał się w Toruniu Festiwal Światła SKYWAY.
Na tym Festiwalu pracowali nasi wolontariusze udzielając niezbędnych informacji turystom i mieszkańcom naszego miasta.
Festiwal zaczynał się 16 sierpnia, lecz my pracowaliśmy już od 15 sierpnia w punkcie informacyjnym na Starym Rynku. Dwugodzinne dyżury zaczynały się o godzinie 12.00, a kończyły o 23.00.
Na zdjęciu nasi wolontariusze czekają na rozpoczęcie zwiedzania wszystkich stref projekcyjnych w ramach próby generalnej przed głównym pokazem, a my jesteśmy pierwszymi widzami. Zwiedzanie tradycyjnie poprowadził dyrektor Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

WD

 

Publikacja 23 sierpnia 2022

Wolontariusze na TOFIFEST

Miesiąc lipiec to tradycyjnie miesiąc wczasów i wypoczynku, ale nie dla naszych wolontariuszy.

Od 28 czerwca do 3 lipca w Toruniu odbywał się jubileuszowy 20 Międzynarodowy Festiwal Filmowy TOFIFEST. Seanse kinowe odbywały się w CKK Jordanki oraz w Cinema City, oprócz tego były seanse plenerowe na dziedzińcu Ratusza i na Zamku Krzyżackim. My pracowaliśmy w CKK Jordanki i Cinema City od wczesnych godzin porannych do ok. 22.00. Dyżury trwały nawet po 6 godzin.
W ostatni dzień Festiwalu (niedzielę) byli tacy „ambitni” wolontariusze, którzy w godzinach rannych pracowali przy Festiwalu Tofifest, a o godzinie 16.00 zmieniali koszulkę oraz identyfikator i wspomagali Toruńską Orkiestrę Symfoniczną.
Nagrodą uczestnictwa w Festiwalu Tofifest była możliwość obejrzenia filmów często przedpremierowych i udział w spotkaniach z aktorami, scenarzystami i reżyserami filmów.

Zapraszam na trwający do 27 sierpnia – 26 Międzynarodowy Festiwal Nova Muzyka i Architektura organizowany przez Toruńską Orkiestrę Symfoniczną, tam też będziemy.

Do zobaczenia
WIESŁAWA

  

    

Publikacja 6 lipca 2022

PODZIĘKOWANIA

26 stycznia b.r. w CKK Jordanki grupa wolontariuszy TUTW spotkała się z pracownikami Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Pani Karolina Smolarek- Szynal –organizator pracy artystycznej i rzecznik prasowy, w imieniu dyrektora podziękowała wolontariuszom TUTW za pracę w ubiegłym roku. Mimo pandemii, ale przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa covidowego, odbyło się wiele koncertów, podczas których pracowali nasi wolontariusze.

Gratulujemy i życzymy dalszej aktywności!

Praca na rzecz TOS i obcowanie z muzyką daje wolontariuszom dużo radości i satysfakcji. Dlatego też chętnie w nich uczestniczą.

Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

H.O.

Publikacja 27 stycznia 2022

NASI WSPANIALI WOLONTARIUSZE!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza przesyłamy Wam, Koleżanki i Koledzy, najlepsze życzenia - zdrowia, radości i satysfakcji z realizacji podejmowanych różnorodnych działań. Życzymy, by uśmiech i optymizm towarzyszył Wam każdego dnia.

Serdecznie dziękujemy Wam za aktywność, często ofiarną i bezinteresowną pracę na rzecz osób i instytucji. Jesteście wspaniali!

Zarząd TUTW

Publikacja 4 grudnia 2021

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza jest to Święto obchodzone corocznie 5 grudnia na całym świecie.

Celem obchodów tego Święta jest uznanie pracy wolontariuszy, za ich trud, poświęcony czas i umiejętności na rzecz rozwoju społecznego.

Nasi wolontariusze to są osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych potrzebujących, pomagają i wspierają też organizacje pożytku publicznego.

Koleżanki i Koledzy, z okazji tego Święta dziękuję za Wasze liczne i różnorodne dokonania i życzę, abyście długo zachowali swoją aktywność, rozwijali swoje pasje, realizowali marzenia, czyli żyli pełnią życia i nie zapominali o tych, którzy potrzebują Waszej pomocy.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzę Wam dużo zdrowia, wytrwałości, przyjaźni i wszystkiego co najlepsze.

Wiesława Drapiewska

Publikacja 3 grudnia 2021

12 SKYWAY FESTIVAL

Proszę Państwa, jak zapewne wiecie, 17 sierpnia rozpoczyna się w Toruniu 12 Bella Festival czyli SKYWAY, który potrwa do 21 sierpnia włącznie.

Podczas Festivalu pomagają w jego obsłudze nasi niezawodni wolontariusze, którzy swoją pracę w punkcie informacyjnym na Starym Rynku (obok Dworu Artusa) rozpoczęli już w sobotę 14 sierpnia i będą pracować do końca festiwalu.

czytaj więcej

1
2
3
4
5
6
7
8