Kierownik sekcji: Joanna Wrzesińska

                            telefon: 725 085 716


Spotkania członków i sympatyków odbywają się na Wydz. Teologicznym, sala 11

1 x w miesiącu

* * *
Degustuje niepoznane

w otwartej przestrzeni szuka

oddechem karmi drzewa zagubione

z kłębiastych chmur tworzy nowe

historie z sensem

i bez

autor: Joanna Wrzesińska

========================================================================

Gościnny występ w Mediatece

W ramach obchodów jubileuszu 35.lecia naszego uniwersytetu i dzięki uprzejmości kierownik Mediateki przy ul. Raszei 1, Pani Katarzyny Kowalczyk, 25 kwietnia b.r. nasi seniorzy zaprezentowali się w programie artystycznym pn. „Taniec, muzyka i poezja”.

czytaj więcej

ZAPROSZENIE

  

25 kwietnia b.r. (czwartek), o godz. 16.30 zapraszam do Mediateki przy ul.Raszei 1 (Na Skarpie) na spektakl p.t. „Taniec, muzyka i poezja”.

Przedstawienie powstało z inicjatywy Ireny Petrykowskiej i Joanny Wrzesińskiej w ramach obchodów jubileuszu 35.lecia TUTW.

W imieniu organizatorów i występujących zaprasza:  Hanna Osińska

Publikacja 22 kwietnia 2024

NASI SENIORZY NAJLEPSI !

16 czerwca b.r. przedstawicielki Zarządu Krystyna Wójcik i Hanna Osińska, członkinie sekcji poetyckiej oraz sekcji rękodzieła TUTW uczestniczyły w I AKADEMICKIEJ SENIORIADZIE KULTURALNEJ  w Bydgoszczy. Uroczystość odbyła się w budynku Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, która była organizatorem wspólnie z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

W programie senioriady był m.in. wykład prof. dr. hab. Romana Ossowskiego z Wydziału Psychologii UKW nt. „Promocja własnego zdrowia w okresie późnej starości”, występ regionalnych zespołów ludowych oraz konkursy, m.in. literacki i rękodzieła.

czytaj więcej

JUBILEUSZ SEKCJI POETYCKIEJ

15 marca b.r. w Auli Magna członkowie sekcji poetyckiej świętowali jubileusz 20-lecia swojej działalności. Hanna Osińska - wiceprezes TUTW, w imieniu Zarządu i Słuchaczy TUTW, wręczyła dyplomy z gratulacjami i podziękowaniami za aktywność, kreatywność i godne reprezentowanie TUTW. Życzyła, aby dalsza praca była źródłem satysfakcji i kolejnych sukcesów. Przy licznie zgromadzonej publiczności, przedstawicieli Zarządu TUTW, zaproszonych gości, koleżanek i kolegów z różnych sekcji, zaprezentowano dorobek poetów w formie prezentacji multimedialnej przygotowanej przez Wojtka Buss. Następnie Joanna Wrzesińska - założycielka i kierowniczka sekcji odczytała ciekawie opracowaną przez siebie mini historię działalności pt. „Czas wersem wiersza zatrzymuję...”

czytaj więcej

„Seniorzy seniorom”

    Z inicjatywy Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza i posłanki dr Joanny Borowiak – Przewodniczącej Sejmowej Komisji Polityki Senioralnej,

    28 stycznia b.r. w auli Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku odbyło się spotkanie seniorów pn. „Seniorzy seniorom”. Organizatorami byli Mateusz Czarnowski - Pełnomocnik Wojewody Kujawsko-Pomorskiego ds. Polityki Senioralnej wspólnie z prowadzącymi - Henryką Piekarską z TUTW oraz Zofią Kałamają z Politechniki Bydgoskiej UTW. Celem spotkania było pokazanie różnych form aktywności seniorów.

czytaj więcej

Wieczór z Marią Teresą Domarecką

20 stycznia, w sali pięknego Dworu Artusa, uczestniczyliśmy w wieczorze poezji Marii Teresy Domareckiej. Również mogliśmy tam podziwiać Jej prace malarskie, niezwykle barwne i różnorodne w tematyce.

Krystyna Wójcik w imieniu Zarządu TUTW, podziękowała za zaproszenie i wyraziła radość z możliwości „pomieszkania”, wspólnie z licznie przybyłymi gośćmi w wieczorze „poezji barwami malowanymi”.

Spotkanie prowadziła Zuzanna Golec, zaś wiersze czytał m.in. Bogdan Mazurkiewicz. Dopełnieniem nastroju były piosenki w wykonaniu Lucy i Freda.

czytaj więcej

„ Wieczór poezji, tańca i muzyki”

Taki tytuł miał program artystyczny przygotowany dla seniorów TUTW, który zaprezentowano 28 października b.r. w „Kameleonie”. Członkowie sekcji poetyckiej recytowali swoje najnowsze, piękne wiersze, koleżanki z sekcji tańca w kręgu z lekkością i wdziękiem wykonały taniec hiszpański, grecki i ukraiński. Całości dopełniały piosenki energetyczne w wykonaniu członków chóru, przy akompaniamencie zaprzyjaźnionych muzyków. Program, podczas którego wszyscy świetnie się bawili, zakończył hymn seniora połączony z tańcem radości przy udziale  publiczności.

czytaj więcej

„RYNNA POETYCKA”

8 czerwca b.r. w Domu Muz w Toruniu odbył się finał X. Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Rynna Poetycka” pod patronatem Leszka Długosza.

Celem konkursu jest promowanie twórczych postaw, animacja życia literackiego oraz zainteresowanie pisaniem i czytaniem poezji. Organizatorami są nauczyciele Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu, pod kierunkiem Radosławy Anny Graczyk, przy współpracy z Książnicą Kopernikańską.

Nasze koleżanki poetki wypadły znakomicie, jak co roku.

Krystyna Morawska za wiersz „Niepokojezajęła I miejsce.
Maria Teresa Domarecka za wiersz „24 luty 2022otrzymała wyróżnienie.

Specjalne podziękowania za udział i zaangażowanie w przygotowaniach otrzymała Joanna Wrzesińska - kierowniczka sekcji poetyckiej TUTW.

Gratuluję koleżankom poetkom nagrody, wyróżnienia i podziękowania, życząc dalszych sukcesów!

W imieniu Zarządu TUTW

Hanna Osińska

       

   

Publikacja 13 czerwca 2022

ŻYCZENIA NA NOWY 2022 ROK

Na Nowy Rok

barani skok

na halach jaśniej się zrobi.

Na Nowy Rok

słonko wcześniej

się obudzi.

Na Nowy Rok

zbierzmy życzenia

od mężów i żon,

od dzieci i wnuków

prawnuków, ciotek i wujków

od sąsiadki z sąsiedniej klatki

i sąsiada zza płotu,

my również wszystkim

życzmy szczęścia

nawet psu i kotu.

Niech JASNOŚĆ Z NIEBA

rozświetla nasze serca

i daje wszystkim

poczucie SZCZĘŚCIA.

Autorka: Anna Gabor

czytaj więcej

Idą święta…

... i z tej okazji członkinie sekcji poetyckiej, 16 grudnia spotkały się w „Willi inicjatyw”. Były życzenia świąteczne, życzenia szybkiego powrotu do normalności. Czytano swoje wiersze, śpiewano kolędy.

Spotkanie upłynęło w serdecznej, miłej atmosferze.

Tekst i zdjęcia: Hanna Osińska

  

  

Publikacja 18 grudnia 2021

1
2
3
4