ZAPROSZENIA

1/ 14 października b.r. (sobota) godz.12.00, Centrum Sztuki Współczesnej zaprasza na wykład Alicji Jakubowskiej pt. ARCYDZIEŁA MALARSTWA: W zaciszu holenderskiego domu – Jan Vermeer i malarska szkoła z Delft.

Wstęp wolny!

#

2/ 15 października b.r.(niedziela) godz. 14.00, Stowarzyszenie „Tilia” prowadzące Szkołę Leśną na Barbarce w Toruniu, zaprasza mieszkańców Torunia oraz całego regionu województwa kujawsko – pomorskiego, do udziału w październikowych obchodach MIESIĄCA PAMIĘCI NARODOWEJ.

Wydarzenia i uroczystości patriotyczne przygotowane zostały w ramach międzynarodowego programu Historia i Tożsamość.

W programie obchodów:

Koncert zespołu Slavic Voices – Słowiańskie Głosy

Zespół w składzie: Michał Hajduczenia – baryton, kontrabas, prowadzenie,

Magdalena Cysewska – sopran,

Leszek Czenkusz – akordeon,

Mateusz Szwankowski – klarnet

Miejsce: Szkoła Leśna na Barbarce, scena na polanie dolnej.

Wstęp wolny!

Więcej informacji: 056 657 60 85 / 89 lub na fanpage’u Szkoły Leśnej na Barbarce i Stowarzyszenia Tilia.

#

3/ 17 października b.r. (wtorek) godz. 18.00, CSW zaprasza na spotkanie z ikoną polskiej mody pt. HISTORIA MODY: GRAŻYNA HASE.

Prowadzenie: prof. Krzysztof Trojanowski

Wstęp wolny!

#

4/ 17 października b.r. (wtorek) godz. 18.00, Katarzyna Kluczwajd zaprasza do Książnicy Kopernikańskiej, przy ul. Słowackiego 8 na spotkanie poświęcone najnowszej publikacji „Toruńskie historie – miejsca i ludzie: śródmieście (tom 1)„. Jest to 50. książka Katarzyny Kluczwajd opowiadająca o Toruniu, powstała z materiałów z kwerend do albumu pocztówek ze śródmieścia, w połączeniu z wiedzą gromadzoną przez lata, uzupełnioną o skrupulatne kwerendy w dawnej prasie. Książka prezentuje jeszcze inny sposób opowiadania o Toruniu.

Wstęp wolny!

Publikacja 11 października 2023