ZAPROSZENIA

Książnica Kopernikańska przy ul. Słowackiego 8 zaprasza na

  • ekspozycję towarzystw numizmatycznych powstałych w Krakowie, Warszawie, Lwowie, Poznaniu i Bydgoszczy w drugiej połowie XIX wieku i w okresie II RP. Otwiera ją plansza poświęcona ośrodkom, w których interesowano się monetami (szczególnie antycznymi) już w wieku XVI (Kraków) oraz XVII (Gdańsk, Wrocław i Toruń). Ekspozycja czynna od września.  Wstęp jest bezpłatny.
  • 27 września w godz. 15.00- 19.00 odbędzie się sesja popularnonaukowa poświęcona wyjątkowej postaci. Jest nią Jacob Heinrich Zernecke (1672-1741), toruński historyk, autor obszernej „Kroniki toruńskiej” oraz dzieł poświęconych zarazom i oblężeniom nawiedzającym Toruń w dawnych wiekach.Sesji towarzyszyć będzie jednodniowa ekspozycja najcenniejszych starodruków związanych z Zerneckem.  Wstęp jest bezpłatny.

„WEEKEND SENIORA Z KULTURĄ” w WOAK-u

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury przy ul. Szpitalnej 8 zaprasza seniorów 30 września lub 1 października na nietypowy Weekend seniora z kulturą.

Kto miałby ochotę podzielić się ze światem swoją opowieścią i sprezentować ją najbliższym, może przyjść do WOAK-u podczas Weekendu seniora z kulturą, pokazać zdjęcia i podzielić się z organizatorami historią związaną z tym zdjęciem. Twoja opowieść będzie nagrana, opracowana i zaprezentowana światu. W ten sposób  zostanie ocalona od zapomnienia, a historie nas wszystkich są równie ważne.

Zadzwoń lub napisz i umów się na spotkanie.

Więcej informacji i zapisy:

kamil.hoffmann@woak.torun.pl

tel. 56 652 27 55

Udział jest bezpłatny

Publikacja 22 września 2022