Kierownik sekcji: Stanisława Borkowska

tel: +48 533 882 600   czynny w godz. 8:00 – 15:00

Spotkania odbywają się w czwartki o godz. 10:00

=========================================================================

Zasady uczestnictwa w Sekcji

1. Członkami Sekcji Rowerowej mogą być słuchacze TUTW, którzy mają uregulowane zobowiązania finansowe za dany semestr.
2. Uczestnictwo jest dobrowolne, wymaga jedynie zgłoszenia swojej aktywności opiekunowi sekcji.
3. Warunkiem uczestnictwa w wyjazdach jest:
a) własny rower, sprawny pod względem technicznym, zapewniający bezpieczna jazdę i odpowiednio wyposażony, w tym w zapasową dętkę i pompkę,
b) kask rowerowy, żółta kamizelka z elementami odblaskowymi
4. Uczestnik Wycieczki zobowiązany jest do przestrzegania zasad bezpiecznego poruszania się rowerem po drogach publicznych oraz ścieżkach rowerowych według zasad określonych przepisami w prawie o ruchu drogowym.
5. Wycieczki rowerowe odbywają się w każdy czwartek (dni robocze), zbiórka uczestników o godzinie 10.00 we wskazanych i uzgodnionych miejscach.
6.Trasę wycieczki, punkty spotkań pośrednich oraz odpoczynków, prowadzącego oraz zamykającego grupę, ustala i wyznacza opiekun sekcji.
7. Podczas wycieczki od jej uczestników oczekuje się stosowania do znaków drogowych, wykonywania bezpiecznych manewrów rowerem, zachowania odpowiedniego odstępu do poprzednika, reagowanie na sygnały prowadzącego i zamykającego grupę lub opiekuna sekcji.
8. Wycieczka odbywa się w jednej grupie, a w przypadku więcej niż 15 osób w dwóch grupach.
9. Wycieczka trwa od czasu wyjazdu z ustalonego punktu początkowego do punktu końcowego, a w przypadkach konieczności chwilowego lub stałego opuszczenia grupy przez uczestnika należy fakt ten zgłosić opiekunowi sekcji.
10. W przypadku gdy nie będą spełnione przez uczestników powyższe wymagania organizacyjne i techniczne opiekun sekcji ma prawo zwrócić uwagę lub wykluczyć daną osobę z uczestnictwa w wycieczce.
11. Zaleca się, aby uczestnicy ubezpieczyli się w ramach OC.
#

Spotkanie

Spotykamy się i miło spędzamy czas. Ten trudny okres powoduje, że kontaktu z drugim człowiekiem potrzebujemy bardziej niż kiedyś. W dużym stopniu jest to możliwe ponieważ jesteśmy zaszczepieni, przestrzegamy obostrzeń sanitarnych i dobrowolnie okazujemy certyfikat. Właśnie dzięki takiej postawie możemy się spotykać. Zachęcamy naszych rówieśników do szczepień na COVID-19.

Pozdrawiam w Imieniu całej Sekcji

Stanisława Borkowska

 

Publikacja 18 stycznia 2022

Publikacja 17 grudnia 2021

MIKOŁAJKI

Życzymy wszystkim wszelkich powodów do radości i zawsze słońca w sercu.

Rowerzyści

  

  

Publikacja 6 grudnia 2021

Andrzejki TUTW

26 listopada 2021 roku część sekcji rowerowej uczestniczyła w Andrzejkach TUTW organizowanych przez Zofię Walkowską. Zabawa była przednia, a tak się bawiliśmy.

SB

  

  

  

  

 

Publikacja 30 listopada 2021

 

Sekcja rowerowa - nasze drugie imię to Andragogika

Członkowie sekcji rowerowej, to grupa ludzi, których pasją jest przygoda na rowerze. W czasie sezonu przemierzamy ścieżki rowerowe naszego województwa oraz innych regionów Polski. Poznajemy historię obiektów oraz ludzi je tworzących. Spotykamy na naszej drodze nie tylko ciekawe krainy geograficzne, ale także ciekawe postaci i ich regionalne tradycje. Pomimo różnic jakie nas dzielą, na trasie zawsze wykazujemy życzliwość. Cechuje nas nie tylko życzliwość, empatia, troska o dobro całej grupy, ale także przyzwoitość w zachowaniu. Potrafimy rozmawiać i wspólnie się bawić.

czytaj więcej

Rowerzyści zdecydowali - wiosna już przyszła.

Kochani, jeśli nasi dzielni rowerzyści wyruszyli na trasę, to musi być wiosna!

czytaj więcej

Sekcja rowerowa TUTW - lato z COVID 19

Rok 2020 dla sekcji rowerowej, podobnie jak dla innych naszych sekcji było i jest okresem trudnym. Rowerzyści nie spotykali się regularnie, chociaż normalnie wyjeżdżaliby w każdy czwartek, często w trasy około 45 kilometrów.  Stosując się do kolejnych wytycznych jeździli przez pewien czas w pięcioosobowych grupach.

czytaj więcej

Podsumowanie sezonu 2019 w Solaris

28 stycznie 2020 roku sekcja Rowerowa TUTW dokonała podsumowania swojej działalności w 2019 roku w Hotelu Solaris. Najaktywniejsi otrzymali dyplomy i upominki, były wspomnienia przy kawie i ciastku. Poniżej fotorelacja z tego spotkania:

WB

 

 

 

 

Publikacja 1 lutego 2020

CYKLIŚCI W 2019 ROKU

Sekcja rowerowa liczy 40 osób. Nasz sezon 2019 roku trwał od lutego do grudnia, ponieważ były sprzyjające warunki pogodowe.

W wycieczkach czwartkowych, a było ich 37, przejechaliśmy 1500 km.

czytaj więcej

ROWEROWE LATO 2019

1
2