Kierownik sekcji: Stanisława Borkowska

tel: +48 533 882 600   czynny w godz. 8:00 – 15:00

Spotykamy się w czwartki o godz. 10:00

=======================================================================

Zasady uczestnictwa w Sekcji

1. Członkami Sekcji Rowerowej mogą być słuchacze TUTW, którzy mają uregulowane zobowiązania finansowe za dany semestr.
2. Uczestnictwo jest dobrowolne, wymaga jedynie zgłoszenia swojej aktywności opiekunowi sekcji.
3. Warunkiem uczestnictwa w wyjazdach jest:
a) własny rower, sprawny pod względem technicznym, zapewniający bezpieczna jazdę i odpowiednio wyposażony, w tym w zapasową dętkę i pompkę,
b) kask rowerowy, żółta kamizelka z elementami odblaskowymi
4. Uczestnik Wycieczki zobowiązany jest do przestrzegania zasad bezpiecznego poruszania się rowerem po drogach publicznych oraz ścieżkach rowerowych według zasad określonych przepisami w prawie o ruchu drogowym.
5. Wycieczki rowerowe odbywają się w każdy czwartek (dni robocze), zbiórka uczestników o godzinie 10.00 we wskazanych i uzgodnionych miejscach.
6.Trasę wycieczki, punkty spotkań pośrednich oraz odpoczynków, prowadzącego oraz zamykającego grupę, ustala i wyznacza opiekun sekcji.
7. Podczas wycieczki od jej uczestników oczekuje się stosowania do znaków drogowych, wykonywania bezpiecznych manewrów rowerem, zachowania odpowiedniego odstępu do poprzednika, reagowanie na sygnały prowadzącego i zamykającego grupę lub opiekuna sekcji.
8. Wycieczka odbywa się w jednej grupie, a w przypadku więcej niż 15 osób w dwóch grupach.
9. Wycieczka trwa od czasu wyjazdu z ustalonego punktu początkowego do punktu końcowego, a w przypadkach konieczności chwilowego lub stałego opuszczenia grupy przez uczestnika należy fakt ten zgłosić opiekunowi sekcji.
10. W przypadku gdy nie będą spełnione przez uczestników powyższe wymagania organizacyjne i techniczne opiekun sekcji ma prawo zwrócić uwagę lub wykluczyć daną osobę z uczestnictwa w wycieczce.
11. Zaleca się, aby uczestnicy ubezpieczyli się w ramach OC.
#

Sekcja rowerowa – nasze drugie imię to Andragogika

Członkowie sekcji rowerowej, to grupa ludzi, których pasją jest przygoda na rowerze. W czasie sezonu przemierzamy ścieżki rowerowe naszego województwa oraz innych regionów Polski. Poznajemy historię obiektów oraz ludzi je tworzących. Spotykamy na naszej drodze nie tylko ciekawe krainy geograficzne, ale także ciekawe postaci i ich regionalne tradycje. Pomimo różnic jakie nas dzielą, na trasie zawsze wykazujemy życzliwość. Cechuje nas nie tylko życzliwość, empatia, troska o dobro całej grupy, ale także przyzwoitość w zachowaniu. Potrafimy rozmawiać i wspólnie się bawić.

Organizujemy cykliczne jazdy w każdy czwartek podczas całego sezonu i zaliczamy wtedy do około 50 km. Ponadto w okresie naszej aktywności organizujemy trzy, a czasami cztery rajdy tematyczne, które trwają kilka dni. Tradycyjnie spotykamy się na imprezach okolicznościowych, które organizujemy na określone okazje. Mamy w grupie ludzi o różnych zawodach, a to pozwala nam na wykorzystanie ich wiedzy i umiejętności w celu tworzenia ciekawego programu naszej wspólnoty rowerowej. To stanowi wielką wartość naszej grupy.

Chcesz się do nas przyłączyć? Telefon kontaktowy to nr 533 882 600 – czynny w godzinach od 8:00-15:00. Musisz dokonać szybkiej decyzji, bo ilość nowych członków musi być ograniczona ze względów organizacyjnych.

#


SIERPNIOWY CZAS
Sierpień to przejechanych około 320 kilometrów tras. 🍀🚴‍♂️
Odwiedziliśmy Osiek, Górsk, Mirakowo, Zalesie, Gniewkowo oraz Chełmżę. To był letni czas pięknie spędzony na relaksie i zwiedzaniu zabytków sakralnych regionu.
Stanisława Borkowska 🍀                                                        Fotki: Stanisława Borkowska
.
    
.
    
.
Publikacja 6 września 2022
LIPIEC DLA ROWERZYSTÓW TEŻ INTENSYWNY....🍀🌞🚵

W miesiącu lipcu rowerzyści byli w Starym Toruniu, Ciechocinku, Barbarce, Józefowie, Zalesiu. Ponadto dwunastu rowerzystów uczestniczyło w tygodniowym rajdzie tematycznym "Śladami Mennonitów na Żuławach ".

Rowerowe pozdrowienia

Stanisława Borkowska 🍀                                                                                        Fot. Stanisława Borkowska

  

  

  

  

Publikacja 3 sierpnia 2022

"WITAJ LATO" 🌞🚲🍀

Druga połowa maja i czerwiec minął Sekcji rowerowej bardzo atrakcyjnie i aktywnie. Byliśmy między innymi w Górsku, Golubiu Dobrzyniu, Szafarni, Gniewkowie, w Olenderskim Parku Etnograficznym w Wielkiej Nieszawce, a 12 czerwca uczestniczyliśmy w Senioriadzie przy Muzeum Etnograficznym. Nasz sezon będzie trwał do późnej jesieni, a więc może do zobaczenia gdzieś na trasie.
Rowerowe pozdrowienia!

Stanisława Borkowska                                                                                                           Foto: Jan Łagosz

     

  

       

   

Publikacja 20 czerwca 2022

Tak witaliśmy pierwsze miesiące wiosny!
W kwietniu i maju Sekcja Rowerowa przemierzyła około 205 km. Odwiedzone miejsca to: Mała Nieszawka, Mirakowo, Barbarka, Zamek Bierzgłowski, Ostaszewo, Kamionki.
Rowerowe pozdrowienia.🚲
Autorzy zdjęć: Krystyna Blimke, Renata Kawczyńska, Wojciech Buss, Andrzej Zając
   
.
   
.
   
.
.    
Publikacja 23 maja 2022

Sezon rozpoczęty 🍀🍀🍀
W dniu 07 kwietnia Sekcja Rowerowa  rozpoczęła sezon. Właśnie tego dnia bawiliśmy się "ładując" energię na cały sezon. Wszyscy uczestnicy byli twórcami wspaniałej atmosfery. Natomiast koleżanki Teresa Kosyl i Renata Kawczyńska były także autorkami smacznych i bardzo estetycznych potraw. Dokumentację fotograficzną całej imprezy robił kolega Jan Łagosz.
Rowerowe pozdrowienia
Stanisława
   
.
   
.
   
.
Publikacja 17 kwietnia 2022
Zyski z jazdy na rowerze

Już spokojna jazda na rowerze ma zbawienny wpływ na zdrowie. Kiedy pedałujemy zwiększa się pojemność płuc, dotleniona krew krąży szybciej, a serce pracuje aż miło. Dzięki takiej dawce pozytywnych impulsów układ krążenia pracuje dużo wydajniej, co pozwala zminimalizować ryzyko nadciśnienia, zawału serca czy miażdżycy. Ponadto obcujemy z piękna przyrodą.

Rowerowe pozdrowienia,

Stanisława                                                                                                     Foto: Jan Łagosz

   

   

   

Publikacja 6 kwietnia 2022

Sezon tuż, tuż ...

... i Wiosna tuż, tuż....Rowerzyści już witają pierwsze symbole wiosny.

Rowerowe pozdrowienia

Stanisława Borkowska                                                                                 Foto: Wojtek Buss

  

 

  

 

  

Publikacja 19 marca 2022

ZWIADOWCY

Twardziele wśród rowerzystów. W czwartek, 10 lutego, grupa "zwiadowców" na rowerach szukała wiosny. Radość była duża, a samopoczucie wspaniałe. Grupa przejechała około 45 km, ale jeszcze zwiastunów wiosny nie znalazła.

Rowerowe pozdrowienia
Stanisława Borkowska
  
.
  
.
Publikacja 17 lutego 2022
Karnawał trwa
Spotkaliśmy się 28.01.2022 r. na zabawie karnawałowej. Wieczór taneczny był super. Dzięki sprawdzeniu certyfikatów wszyscy czuliśmy się bezpieczni.
Pozdrowienia rowerowe
Stanisława Borkowska
.
  
.
  
.
  
.
  
.
.
Publikacja 5. lutego 2022
1
2
3