Kierownik sekcji: Krystyna Blimke

tel: 505 858 394                        e-mail: krystyna.blimke@gmail.com

Spotykamy się w czwartki o godz. 10:00

=======================================================================

Zasady uczestnictwa w Sekcji

1. Członkami Sekcji Rowerowej mogą być słuchacze TUTW, którzy mają uregulowane zobowiązania finansowe za dany semestr.
2. Uczestnictwo jest dobrowolne, wymaga jedynie zgłoszenia swojej aktywności opiekunowi sekcji.
3. Warunkiem uczestnictwa w wyjazdach jest:
a) własny rower, sprawny pod względem technicznym, zapewniający bezpieczna jazdę i odpowiednio wyposażony, w tym w zapasową dętkę i pompkę,
b) kask rowerowy, żółta kamizelka z elementami odblaskowymi
4. Uczestnik Wycieczki zobowiązany jest do przestrzegania zasad bezpiecznego poruszania się rowerem po drogach publicznych oraz ścieżkach rowerowych według zasad określonych przepisami w prawie o ruchu drogowym.
5. Wycieczki rowerowe odbywają się w każdy czwartek (dni robocze), zbiórka uczestników o godzinie 10.00 we wskazanych i uzgodnionych miejscach.
6.Trasę wycieczki, punkty spotkań pośrednich oraz odpoczynków, prowadzącego oraz zamykającego grupę, ustala i wyznacza opiekun sekcji.
7. Podczas wycieczki od jej uczestników oczekuje się stosowania do znaków drogowych, wykonywania bezpiecznych manewrów rowerem, zachowania odpowiedniego odstępu do poprzednika, reagowanie na sygnały prowadzącego i zamykającego grupę lub opiekuna sekcji.
8. Wycieczka odbywa się w jednej grupie, a w przypadku więcej niż 15 osób w dwóch grupach.
9. Wycieczka trwa od czasu wyjazdu z ustalonego punktu początkowego do punktu końcowego, a w przypadkach konieczności chwilowego lub stałego opuszczenia grupy przez uczestnika należy fakt ten zgłosić opiekunowi sekcji.
10. W przypadku gdy nie będą spełnione przez uczestników powyższe wymagania organizacyjne i techniczne opiekun sekcji ma prawo zwrócić uwagę lub wykluczyć daną osobę z uczestnictwa w wycieczce.
11. Zaleca się, aby uczestnicy ubezpieczyli się w ramach OC.
#


Przygotowanie do wiosny...

21 lutego sekcja rowerowa odbyła swoje zebranie organizacyjne pod przewodnictwem nowej Kierowniczki. Spotkanie przebiegło w miłej i wesołej atmosferze. Role na ten sezon zostały przydzielone. Teraz czekamy na lepszą pogodę.

WB

Sekcja rowerowa przed pomnikiem M. Kopernika.

Publikacja 28 lutego 2023

 

 

Publikacja 14 grudnia 2022                                                                                                              Fot. Jan Łagosz

DO ZOBACZENIA WIOSNĄ 2023r. ????‍♀️??‍♂️
  Listopad to czas ostatnich przejechanych tras. Uczestniczyliśmy w trzech wyjazdach i przejechaliśmy około 120km. Ponadto prawie całą grupą uczestniczyliśmy w zabawie andrzejkowej TUTW, spotkaliśmy się przy kawie i ciastku w Solarisie, a pierwszego grudnia bawiliśmy się przy ognisku z okazji Mikołaja.
Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich, którzy nam kibicują
Stanisława ???
Fot.: Stanisława Borkowska, Renata Kawczyńska, Wanda i Jan Łagoszowie
   
.
   
.
   
.
Publikacja 7 grudnia 2022
Przyjazny październik ???‍♀️?

Pomimo zakończonego sezonu wielu rowerzystów uczestniczyło w czwartkowych jazdach.
Przejechaliśmy około 170 km. Byliśmy w Gniewkowie, Zalesiu, Grabowcu i na Barbarce.
Jesienna pogoda dostarczyła nam dużo kolorowych wrażeń, a wysokie temperatury umożliwiły wiele radosnych, rowerowych spotkań.

Pozdrawiamy i może nadal do zobaczenia na trasie,
Stanisława??                                              Fot.: Stanisława Borkowska, Renata Kawczyńska, Jan Łagosz

  

  

  

  

  

Publikacja 6 listopada 2022

ŻEGNAJ LATO..... ???‍♂️?

Wrzesień upłynął rowerzystom na dalszym zwiedzaniu zabytków sakralnych naszego regionu. Odwiedzili Przeczno, Silno i Ciechocinek. Natomiast 30 września bawili się przy ognisku, które jest tradycyjnym zakończeniem sezonu rowerowego. Mimo to, wielu z nas będzie jeździło do pierwszych mrozów, a więc może do zobaczenia.

Rowerowe pozdrowienia,
        Stanisława ?

Foto.: Stanisława Borkowska, Wanda i Jan Łagosz, Renata Kawczyńska.

     

 

  

 

     

 

  

 

 

Publikacja 11 października 2022

SIERPNIOWY CZAS
Sierpień to przejechanych około 320 kilometrów tras. ??‍♂️
Odwiedziliśmy Osiek, Górsk, Mirakowo, Zalesie, Gniewkowo oraz Chełmżę. To był letni czas pięknie spędzony na relaksie i zwiedzaniu zabytków sakralnych regionu.
Stanisława Borkowska ?                                                        Fotki: Stanisława Borkowska
.
    
.
    
.
Publikacja 6 września 2022
LIPIEC DLA ROWERZYSTÓW TEŻ INTENSYWNY....???

W miesiącu lipcu rowerzyści byli w Starym Toruniu, Ciechocinku, Barbarce, Józefowie, Zalesiu. Ponadto dwunastu rowerzystów uczestniczyło w tygodniowym rajdzie tematycznym "Śladami Mennonitów na Żuławach ".

Rowerowe pozdrowienia

Stanisława Borkowska ?                                                                                        Fot. Stanisława Borkowska

  

  

  

  

Publikacja 3 sierpnia 2022

"WITAJ LATO" ???

Druga połowa maja i czerwiec minął Sekcji rowerowej bardzo atrakcyjnie i aktywnie. Byliśmy między innymi w Górsku, Golubiu Dobrzyniu, Szafarni, Gniewkowie, w Olenderskim Parku Etnograficznym w Wielkiej Nieszawce, a 12 czerwca uczestniczyliśmy w Senioriadzie przy Muzeum Etnograficznym. Nasz sezon będzie trwał do późnej jesieni, a więc może do zobaczenia gdzieś na trasie.
Rowerowe pozdrowienia!

Stanisława Borkowska                                                                                                           Foto: Jan Łagosz

     

  

       

   

Publikacja 20 czerwca 2022

Tak witaliśmy pierwsze miesiące wiosny!
W kwietniu i maju Sekcja Rowerowa przemierzyła około 205 km. Odwiedzone miejsca to: Mała Nieszawka, Mirakowo, Barbarka, Zamek Bierzgłowski, Ostaszewo, Kamionki.
Rowerowe pozdrowienia.?
Autorzy zdjęć: Krystyna Blimke, Renata Kawczyńska, Wojciech Buss, Andrzej Zając
   
.
   
.
   
.
.    
Publikacja 23 maja 2022

1
2
3
4