Sekcja plastyczna

Kierownik I grupy :   Urszula Macak         telefon: 506 315 648
Kierownik II grupyBarbara Grzelak      telefon: 508 187 773
Kierownik III grupy:  Danuta Trombala     telefon: 504 197 559
Kierownik IV grupy: Henryka Piekarska      telefon: 535 060 509
Zajęcia plastyczne odbywają się w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury przy ul. Szpitalnej 8 według odrębnego planu

================================================================================

Artyści świętują!

Piękna i przebogata wystawa prac malarskich sekcji plastycznej TUTW, tak jak zapowiadaliśmy, została otwarta 7 stycznia w Galerii Artus, czyli na pierwszym piętrze Dworu Artusa w Toruniu. W ten sposób akcentujemy 20-lecie istnienia sekcji, która składa się już z 4 grup pracujących pod bacznym, ale życzliwym i pełnym zaangażowania okiem artystów-nauczycieli Marii Serwińskiej-Guttfeld i Wojciecha Ociesy.

Różnorodność technik malarskich, niezwykle ciekawa tematyka, szaleństwo barw, energia i niewątpliwie radość tworzenia, to na pewno cechy zaprezentowanych obrazów. Uczestnicy wernisażu - a był naprawdę tłum słuchaczy TUTW, kibiców i przyjaciół chętnych obejrzeć dorobek naszych artystów-amatorów - nie kryli zachwytu i zaskoczenia. Ci, którzy jeszcze tej wystawy nie oglądali, mają szansę ją zobaczyć do końca stycznia.

czytaj więcej

20 lat sekcji plastycznej

Drodzy Słuchacze TUTW, czeka nas kolejny jubileusz. Sekcja plastyczna doczekała się 20-stu lat istnienia. Cieszymy się i gratulujemy!

Na początek zapraszamy na wernisaż wystawy 7 stycznia do Centrum Kultury Dwór Artusa. O godzinie 18.30 otwieramy wystawę, która potrwa do 31 stycznia (w dni robocze od 9.00 do 18.00 oraz przed wszystkimi imprezami) i która pokaże, co potrafią nasi artyści-malarze.

Cieszymy się, że zaprzyjaźniony z nami Dwór Artusa udostępnia nam swoje podwoje dla pokazania dorobku i piękna sztuki naszych plastyków. Miejsce jest znakomite. Nie może nas tam zabraknąć! Zapraszamy.

O wystawie na pewno jeszcze napiszemy. Tymczasem dziękujemy opiekunkom 4 grup sekcji, a przede wszystkim Henryce Piekarskiej za zaangażowanie w przygotowania do wystawy.

KK

Publikacja 1 stycznia 2020

„Kolorowe impresje" cd
„Kolorowe impresje" to cykl wystaw przygotowywanych przez Henrykę Piekarską, przewodniczącą grupy plastycznej Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Małgorzatę Rosińską z Książnicy Kopernikańskiej. Co miesiąc w bibliotece przy ul. Jęczmiennej 23 prezentujemy prace artystów nieprofesjonalnych, uczęszczających na zajęcia prowadzone w ramach TUTW przez Marię Serwińską-Guttweld.
 
czwartek, 7 listopada, o godz. 17.00 zapraszamy na otwarcie ekspozycji prac Ireny Czuk, Alicji Jankowskiej i Marianny Zając. Wstęp jest bezpłatny. Wystawa będzie czynna do 26 listopada 2019.
 
Publikacja 6 listopada 2019
„Kolorowe Impresje” na Jęczmiennej

W Filii nr 1 Książnicy Kopernikańskiej przy ulicy Jęczmiennej odbywa się cykl wystaw seniorów TUTW  “Kolorowe impresje”. Autorkami tego plastycznego projektu jest Małgorzata Rosińska - kierownik Filii Książnicy oraz Henryka Piekarska - kierownik jednej z  grup plastycznych TUTW u profesor Marii Serwińskiej Guttfeld. Co miesiąc przygotowywane są kolejne wystawy artystów nieprofesjonalnych - słuchaczy TUTW z tej właśnie grupy plastycznej, stosujących zróżnicowane techniki i wizje twórcze. Pierwsza wystawa z tego cyklu nosiła tytuł “Ponadczasowe Barwy” i prezentowała prace Marii Domareckiej, Barbary Moise - Szalli i Teresy Pupel. Na obecnie trwającej, p.t.“ Kolorowe Pejzaże” obejrzeć można obrazy Władysławy Zarudzkiej - artystki z jednym z najdłuższych staży w malowaniu, Stanisławy Muzalewskiej i Henryki Piekarskiej. Wystawa przy ulicy Jęczmiennej 23 trwać będzie do 29 października b.r. Współpraca Książnicy i TUTW zaowocowała dodatkową aktywizacją słuchaczy w realizowaniu ich artystycznych pasji i integracji ze środowiskiem. Czekamy na następne wystawy.

 

          

            

           

Publikacja 8 października 2019

„Dwie żaby i nie tylko”

„Sen o Nieszawie”, to tytuł wystawy poplenerowej malarzy skupionych w IV grupie sekcji plastycznej TUTW, która została otwarta 10 lipca w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu. Tuż po zakończeniu bieżącego roku akademickiego ta grupa wyjechała na plener do Nieszawy. Tym razem inspiracją ich artystycznych poczynań były „Nieszawskie baśnie wiślane” autorstwa Jerzego Zyglarskiego. Zaskakujące było to, że aż 9 uczestników pleneru podjęło temat z baśni „Dwie żaby”. Poza tym obrazy dotyczyły tajemniczego kamienia, wiślanego kamienia, architektury i Nieszawy nocą. czytaj więcej

Czerwcowy wernisaż malarzy

Tradycyjnie o tej porze w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu słuchacze sekcji plastycznej TUTW oraz Dyrekcja WOAK-u zapraszają nas do Galerii Spotkań na wernisaż wystawy, która ukazuje dorobek minionego roku akademickiego. Tym razem w sobotę 1 czerwca o godz. 11.00, jak zwykle uroczyście Dyrektor Jerzy Rochowiak otworzył wystawę. Z podziwem popatrzył na dzieła naszych koleżanek i kolegów i podzielił się obserwacją, że malują oni coraz odważniej. Tłumnie zebrani goście chętnie zgodzili się z tą opinią, a artyści poczuli dumę i satysfakcję. Były brawa kwiaty i gratulacje.

czytaj więcej

Oni dzielą się swoją pasją

Nasza pasja, to tytuł wystawy malarskiej dwojga artystów-amatorów, członków sekcji plastycznej TUTW: Danuty Trombali i Eugeniusza Królaka.

Wernisaż odbył się 9 maja br. w bibliotece przy ul. Jęczmiennej 23, a prezentacja prac potrwa do 28 maja br. Rzeczywiście malują z pasją,

co warto na pewno zobaczyć, a gdy przeszli na emeryturę, rozwinęli ją niezwykle pięknie. Danuta lubi olej, akryl, węgiel oraz suche i tłuste

pastele. Eugeniusz lubi akwarele oraz olej. Stara się zachowywać od zapomnienia architekturę polskiej wsi, pejzaże i zabytki.

czytaj więcej

Dokąd pędzą Krzyżacy na rowerach?

Ten obraz zwraca na siebie uwagę. Jerzy Milewski podszedł do konkursu z przymrużeniem oka. Jest średniowiecze? Jest.

Są Krzyżacy? Są. Ale … oni pędzą do Torunia (tak wskazuje drogowskaz) na rowerach! Uciekają? Przed czym?

Nie, okazuje się, że oni pędzą z odsieczą, jak mówi tytuł obrazu. czytaj więcej

Wernisaż w WOAK-u

W sobotę 26 maja o godz. 12.00 w WOAK-u, ul. Szitalna 8 odbył się wernisaż wystawy obrazów sekcji plastycznej

TUTW. Jest ona zwieńczeniem osiągnięć naszych plastyków mijającego roku akademickiego. Galeria pełna była

nie tylko wspaniałych obrazów, ale i ludzi, którzy kibicują i podziwiają osiągnięcia artystów.

czytaj więcej

Nasi górą. Siódemka nagrodzonych!

Nie wszyscy wiedzą, że 7 kwietnia br. w ruinach Zamku Krzyżackiego w Toruniu miała miejsce uroczystość

ogłoszenia wyników Konkursu Plastycznego dla Dorosłych o Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego,

czyli „III kujawsko-pomorskie podróże historyczne wiek X-XV”. Wyniki są dla słuchaczy TUTW bardzo dobre. czytaj więcej

1
2