Z nadzieją rozpoczęliśmy nowy rok akademicki.

13 października w Auli UMK zainaugurowaliśmy rok akademicki 2021/2022.

Jest nas nieco mniej niż przed marcem 2020 roku, kiedy to epidemia brutalnie zahamowała nasze plany na zrealizowanie programu semestru letniego. Udało się nam jednak przetrwać czas marazmu i niemocy. Co więcej nie zgasła w nas nadzieja, że jeszcze może być pięknie. Dostosowaliśmy się do zaleceń związanych z panującą nadal epidemią. Przybyliśmy, w liczbie ponad trzystu osób, żeby z radością i nadzieją odśpiewać Gaudeamus, wysłuchać wykładu inauguracyjnego prof. Janusza Sytnik-Czetwertyńskiego na temat Problemu wolnej woli  i cieszyć się z tego, że znowu jesteśmy razem.

W foyer oglądaliśmy obrazy malarzy skupionych w sekcji plastycznej oraz wyrafinowane efekty prac słuchaczek sekcji rękodzieła. Szansę przypomnienia o sobie miały również sekcje poetycka i brydżowa, które jeszcze przed pandemią zaliczyły sukcesy na konkursach i turniejach. W końcowej części uroczystości, jak zwykle z wdziękiem i gracją zaprezentowały się koleżanki z sekcji tańca w kręgu.

W uroczystości wzięli udział goście: Prezydent Torunia Michał Zaleski, Prorektor UMK prof. Włodzimierz Jaskólski – Patron TUTW oraz członkowie Rady Programowej naszego stowarzyszenia – profesorowie UMK, a także inni Goście i Przyjaciele TUTW.

Goście podziwiali naszą wytrwałość i zapał. Wszyscy życzyliśmy sobie zdrowia i radości na następny rok akademicki.

Korzystając z obecności wystarczająco dużej liczby słuchaczy zgromadzonych w auli i działając w zgodzie ze Statutem TUTW, po uroczystości inauguracyjnej przeprowadziliśmy Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków naszego stowarzyszenia.

Efekty wyborów, czyli nowy skład członków Zarządu TUTW przedstawimy w osobnym komunikacie.

KK                                                                                                             Zdjęcia Wojciech Buss

  

  

  

  

  

  

  

  

  

 

  

  

Publikacja 15 października 2021