WYRÓŻNIENIE DLA MARII NOWAKOWSKIEJ!

W amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w Toruniu, 14 czerwca b.r. odbyła się Gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Podczas uroczystości prestiżowe wyróżnienia odebrali autorzy najbardziej wartościowych przedsięwzięć w różnych obszarach działalności publicznej, społecznej i gospodarczej za lata 2020 i 2021. W kategorii budowa społeczeństwa obywatelskiego wyróżnienie otrzymała, znana nam doskonale ze swej bogatej i różnorodnej działalności, Maria Nowakowska.

Maria Nowakowska w Toruńskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku jest od 2001 roku, w Zarządzie od 2007. W 2003 r. rozszerzyła zakres działalności sekcji turystyki krajowej o wycieczki zagraniczne, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Ponadto w 2015 roku utworzyła Sekcję Teatralną, którą prowadzi do dzisiaj. Ostatnio przygotowany spektakl „Lata 20-te, lata 30-te” cieszył się wielkim powodzeniem. A Maria już pracuje nad kolejnym scenariuszem. Pisze projekty, pozyskując fundusze z Urzędu Marszałkowskiego, na realizację przedstawień.

Od 2017 roku wznowiła działalność sekcji wydawniczej TUTW „Trzecia Młodość”.

W ramach sekcji dyskusyjnej prowadzi prelekcje o znanych osobowościach polskiej literatury oraz o postaciach zasłużonych w przeszłości dla Torunia. Jako przewodnik turystyczny oprowadza słuchaczy TUTW po zabytkach naszego miasta, pokazując jego uroki.

Od zawsze, Jej pasją była i jest praca społeczna. I jak twierdzi, daje ona radość i satysfakcję obydwu stronom. Pracowała społecznie w Polskiej Akcji Humanitarnej, zdobywając doświadczenie i zadowolenie. Od kilkunastu lat, w TUTW realizuje swoje zainteresowania i pasje, aktywizując innych w działaniach na rzecz naszego uniwersytetu.

Maria jest zawsze pogodna, uśmiechnięta, ma duże poczucie humoru. I ciągle nowe pomysły!

Mario! Gratulujemy wyróżnienia, życzymy Tobie zdrowia i dalszych sukcesów!!!

W imieniu Zarządu TUTW

Hanna Osińska                                                                                                                   Foto: Wojtek Buss

   

   

   

Publikacja 16 czerwca 2022