Wieczór z Marią Teresą Domarecką

20 stycznia, w sali pięknego Dworu Artusa, uczestniczyliśmy w wieczorze poezji Marii Teresy Domareckiej. Również mogliśmy tam podziwiać Jej prace malarskie, niezwykle barwne i różnorodne w tematyce.

Krystyna Wójcik w imieniu Zarządu TUTW, podziękowała za zaproszenie i wyraziła radość z możliwości „pomieszkania”, wspólnie z licznie przybyłymi gośćmi w wieczorze „poezji barwami malowanymi”.

Spotkanie prowadziła Zuzanna Golec, zaś wiersze czytał m.in. Bogdan Mazurkiewicz. Dopełnieniem nastroju były piosenki w wykonaniu Lucy i Freda.

Podczas wieczoru Maria T. Domarecka opowiadała m.in. o początkach malowania i pisania, co z czasem stało się Jej pasją. Pisze wiersze religijne, patriotyczne, o miłości, pięknie przyrody, natury, opisuje to, co czuje i doświadcza. Od pewnego czasu pisze również fraszki i erotyki. Ta różnorodność świadczy o dużej wrażliwości Poetki. Ciągle doskonali swój warsztat literacki, uczestnicząc w licznych warsztatach. Od lat, z powodzeniem, bierze udział w konkursach literackich. Jest dwukrotną laureatką ogólnopolskiego konkursu poetyckiego Rynna Poetycka, zajęła I miejsce w konkursie fotograficzno-literackim organizowanym przez Akademię Świadomego Myślenia. Jej wiersze były publikowane w gazecie lokalnej, w tomikach poetyckich, na tematycznych stronach internetowych oraz w radiu Guardian. Jest współautorką wielu antologii poezji współczesnej. Wydała autorskie tomiki poezji „Na sztalugach liter” i „Zamieszkałam w poezji”.

Oprócz poezji pasją Marii Teresy Domareckiej jest malarstwo. Ulubiony malarz to Salvatore Dali. Maria lubi malować martwe natury, pejzaże, portrety i swoje wizje surrealistyczne. Od dawna jest członkinią Toruńskiego Koła Malarzy Nieprofesjonalnych oraz sekcji malarskiej i poetyckiej TUTW. Bierze udział w licznych wernisażach i wystawach malarskich w całej Polsce. Swoje prace plastyczne często oddaje na aukcje.

Wieczór z Marią dostarczył nam wielu niezwykłych wrażeń i refleksji.

H.O.

   

   

   

  

  

   

Publikacja 23 stycznia 2023