„Toruń dawniej i dziś…”

12 grudnia b.r. w Kamienicy Mieszczańskiej przy ul. Prostej odbył się wernisaż malarstwa Anny Sas Fordońskiej z sekcji plastycznej TUTW. Tematem wystawy jest „Toruń dawniej i dziś. Architektura, mieszkańcy oraz goście w odsłonach plastycznych pędzlem i kredką”.

Wydarzenie zrealizowano i sfinansowano w ramach Stypendium Miasta Torunia w Dziedzinie Kultury.

Anna Sas Fordońska maluje od kilkunastu lat. Szczególnie upodobała sobie portrety, co widać na wystawie – Jan Paweł II, Kardynał St. Wyszyński, F. Chopin, Jagiellończyk, młody M. Kopernik, Michał Zaleski i inne. Interesuje się również filozofią, poezją, pisze eseje i wiersze. Jej obrazy odzwierciedlają również zainteresowania muzyką.

Ciągle doskonali swoje umiejętności malarskie, uczestnicząc w warsztatach i plenerach malarskich. Organizowała koleżeńskie wernisaże w TUTW.

Swoje obrazy prezentowała na wystawach m.in. w Toruniu, Szafarni, Warszawie, Gdańsku i Wiedniu. Jej prace ozdabiają rozmaite miejsca w kraju i za granicą, m.in. w Turcji, Rosji i Kanadzie.

Niewątpliwie warto obejrzeć wystawę, chociażby dlatego żeby zobaczyć różnorodność prac malarskich. Polecam.

Wystawa potrwa 2 tygodnie.

Tekst i zdjęcia: H.Osińska

   

  

  

  

   

   

Publikacja 13 grudnia 2021