TOFIFEST i TUTW

W połowie czerwca skończyliśmy jako słuchacze TUTW rok akademicki, ale dla wolontariuszy nie ma wakacji.

Właśnie skończył się 22 Międzynarodowy Festiwal Filmowy TOFIFEST, w którym od kilku lat bierzemy udział. Projekcje filmowe zaczęły się 25 czerwca, a skończyły 30 czerwca.

Codziennie 14 naszych wolontariuszy pracowało po 5-6 godzin, od godz. 9.00 do późnych godzin nocnych, ponieważ niektóre filmy zaczynały się po godzinie 21.30. Projekcje filmowe odbywały się w CKK Jordanki i Cinema City, a tam nasi wolontariusze współpracowali z młodymi osobami, natomiast w Dworze Artusa pracowało tylko 5. naszych wolontariuszy. Praca nasza polegała na skanowaniu biletów i obsłudze widza, w zamian mieliśmy możliwość obejrzenia premierowych filmów i uczestniczenia w spotkaniach z aktorami i reżyserami.

Spotkania były bardzo ciekawe, a zobaczenie „na żywo” takich aktorów jak Katarzyna Figura, Zbigniew Zamachowski, Maryna Wojciechowska czy reżyser Jerzy Skolimowski zostaje na długo w pamięci.

Żegnając się z Festiwalem słowami do zobaczenia za rok, przytoczę słowa dyrektorki festiwalu pani Katarzyny Jaworskiej: „jak widzę wolontariuszy TUTW to wiem, że wszystko będzie dobrze”.

Wiesława Drapiewska

  

 

Publikacja WB  2 lipca 2024