testowa

„Seniorzy seniorom”

    Z inicjatywy Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza i posłanki dr Joanny Borowiak – Przewodniczącej Sejmowej Komisji Polityki Senioralnej,

    28 stycznia b.r. w auli Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku odbyło się spotkanie seniorów pn. „Seniorzy seniorom”. Organizatorami byli Mateusz Czarnowski - Pełnomocnik Wojewody Kujawsko-Pomorskiego ds. Polityki Senioralnej wspólnie z prowadzącymi - Henryką Piekarską z TUTW oraz Zofią Kałamają z Politechniki Bydgoskiej UTW. Celem spotkania było pokazanie różnych form aktywności seniorów.

czytaj więcej

Wieczór z Marią Teresą Domarecką

20 stycznia, w sali pięknego Dworu Artusa, uczestniczyliśmy w wieczorze poezji Marii Teresy Domareckiej. Również mogliśmy tam podziwiać Jej prace malarskie, niezwykle barwne i różnorodne w tematyce.

Krystyna Wójcik w imieniu Zarządu TUTW, podziękowała za zaproszenie i wyraziła radość z możliwości „pomieszkania”, wspólnie z licznie przybyłymi gośćmi w wieczorze „poezji barwami malowanymi”.

Spotkanie prowadziła Zuzanna Golec, zaś wiersze czytał m.in. Bogdan Mazurkiewicz. Dopełnieniem nastroju były piosenki w wykonaniu Lucy i Freda.

czytaj więcej

Biologia dla Seniora

Toruński Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Wydział Nauk Biologicznych

i Weterynaryjnych UMK w Toruniu zapraszają Seniorów na zajęcia zebrane w czterech cyklach tematycznych (tematy poniżej).

Wszelkich informacji dotyczących zajęć udziela dr Anna Wojciechowska

(ankawoj@umk.pl, tel. 607 568 704)

czytaj więcej

GŁOS SENIORA

Drodzy Słuchacze TUTW,

od kilku lat otrzymujemy cenioną przez naszych słuchaczy GAZETĘ SENIOR. Niestety, od 2 lat nakład jest bardzo ograniczony, co bardzo nas smuci. Otrzymują go tylko nieliczni, na zasadzie „kto pierwszy, ten…”. Gazeta cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ zawiera ważne informacje dla seniorów, np. o emeryturach, o podatkach, sprawy spadkowe, porady zdrowotne, ciekawe wydarzenia w stowarzyszeniach seniorów, wywiady z interesującymi ludźmi. itp., itd. Osoby, które chciałyby otrzymywać na swój adres e-mailowy GAZETĘ SENIOR mogą bezpłatnie zapisać się na https:www.gazetasenior.pl/newsletter-gazeta-senior. Natomiast słuchacze, którzy chcieliby otrzymywać gazetę w formie papierowej, muszą założyć prenumeratę, która dostępna będzie już od 16 stycznia b.r. w każdym urzędzie pocztowym, agencji pocztowej, u listonosza lub online na stronie internetowej Poczty Polskiej.

Dodam, że w ostatnim numerze gazety z dn. 9 stycznia b.r., jest wywiad ze znaną nam pisarką Margotą Kott.

H.O.

Publikacja 12 stycznia 2023

5 GRUDNIA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA ..

.. i z tej okazji, 2 grudnia b.r. wolontariusze i zaproszeni przedstawiciele Zarządu TUTW, spotkali się w Toruńskiej Piernikarni Mistrza Bogumiła. Zebranych powitała Wiesława Drapiewska - koordynatorka wolontariatu, życząc zdrowia, pomyślności, sukcesów osobistych i satysfakcji z pracy na rzecz innych. Szczególne podziękowania otrzymały kol. Jadzia Chlipalska i Danusia Niebrzegowska za systematyczną i sumienną pracę w Ognisku Dzieci i Młodzieży Caritas w Toruniu. W imieniu Zarządu Krystyna Wójcik-wiceprezes ds. organizacyjnych TUTW życzyła wolontariuszom zdrowia, cierpliwości i radości płynącej z pomagania innym.

czytaj więcej

Spotkanie z zimą

Miłośnicy aktywności na powietrzu, czyli sekcja Nordic Walking, wyruszyła na spotkanie z zimą. Jak widać, spotkanie udało się!

Po południu już śnieg stopniał, ale spacer w miłym towarzystwie jest zawsze źródłem radości i satysfakcji.

H.O.

  

Publikacja 1 grudnia 2022

NAGRODA DLA PANI WŁADYSŁAWY ZARUDZKIEJ!

21 listopada 2022r. w Sali Wielkiej Dworu Artusa odbyła się wielka uroczystość. Pani Władysława Zarudzka otrzymała z rąk Michała Zaleskiego nagrodę Prezydenta Miasta Torunia za rok 2021 w kategorii kultura.

Pani Władysława Zarudzka należy do sekcji plastycznej TUTW działającej w WOAK-u. Rozwija swoje umiejętności plastyczne pod kierunkiem prof. Marii Serwińskiej- Guttfeld. W młodości bardzo lubiła rysować, malować. Profesjonalnie malarstwa zaczęła uczyć się od 1984 roku, uczęszczając na zajęcia Toruńskiego Towarzystwa Kultury, który wówczas znajdował się przy ul. Szpitalnej. To tam poznawała podstawy malarstwa i rysunku.

czytaj więcej

„Kolorowy trzeci wiek”

14 listopada b.r. w ACKiS „Od Nowa” w Toruniu odbyła się 9. edycja konkursu plastycznego pn. „Kolorowy trzeci wiek”. W konkursie uczestniczyło 38 malarzy z UTW woj. kujawsko-pomorskiego i regionu, w tym z TUTW.

Prof. Jan Pręgowski, w podsumowaniu konkursu, podkreślił, że prace były na wysokim poziomie, wykonane różnorodną techniką i o różnej tematyce. Przyznał, że jury miało trudne zadanie - spośród 76 prac wybrać tylko 8.

czytaj więcej

„ Wieczór poezji, tańca i muzyki”

Taki tytuł miał program artystyczny przygotowany dla seniorów TUTW, który zaprezentowano 28 października b.r. w „Kameleonie”. Członkowie sekcji poetyckiej recytowali swoje najnowsze, piękne wiersze, koleżanki z sekcji tańca w kręgu z lekkością i wdziękiem wykonały taniec hiszpański, grecki i ukraiński. Całości dopełniały piosenki energetyczne w wykonaniu członków chóru, przy akompaniamencie zaprzyjaźnionych muzyków. Program, podczas którego wszyscy świetnie się bawili, zakończył hymn seniora połączony z tańcem radości przy udziale  publiczności.

czytaj więcej

KOMUNIKATY

Drogie Słuchaczki, drodzy Słuchacze TUTW,

przypominam, że:

  • wykłady poniedziałkowe odbywają się na Wydziale Teologicznym w Auli Magna o godz. 1600,

 

  • zajęcia jogi trwają 1 godz. zegarową (60 minut), pozostały czas przeznaczony jest na przebieranie się. Opłata za jedno zajęcie wynosi 12 zł od osoby,

 

  • zajęcia komputerowe i języków obcych trwają 45 minut. Opłata za lekcję wynosi 60 zł dla nauczyciela, czyli jeżeli w zajęciach uczestniczą 3 osoby, to koszt na jedną osobę wynosi 20 zł,

 

  • składki członkowskie (50 zł za semestr) wpłacamy do BNP Paribas (dawniej BGŻ) na konto nr 51 2030 0045 1110 0000 0164 3240

H.O.

Publikacja 13 października 2022

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10