testowa

PILNY KOMUNIKAT!
Z powodu choroby dr n. med. Anny Wojtaszek spotkanie we wtorek 12 grudnia b.r. zostaje odwołane.
Przepraszamy.
H.O.
Publikacja 11 grudnia 2023
OGŁOSZENIA

Sekcja rękodzieła TUTW organizuje kiermasz kartek i ozdób bożonarodzeniowych. Kiermasz odbędzie się na Wydziale Teologicznym przed salą Aula Magna o godz. 13.00, w dniach:

6 grudnia (środa), 11 grudnia (poniedziałek) i 13 grudnia (środa)

#

Zarząd TUTW poszukuje osoby z umiejętnościami plastycznymi do poprowadzenia Kroniki TUTW.

#

Zespół wokalno-instrumentalny TUTW zaprasza do współpracy muzyków, głównie skrzypka, pianisty i akordeonisty.

Zgłoszenia przyjmuje Krystyna Wójcik - wiceprezes ds. organizacyjnych.

H.O.

Publikacja 6 grudnia 2023

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza został ustanowiony w 1985 roku i jest obchodzony 5 grudnia.

Z tej okazji pragnę podziękować naszym niezawodnym wolontariuszom za to, że poświęcają mnóstwo czasu i energii na pomaganie innym. Tylko ludzie, którzy potrafią pracować na rzecz innych - pokazują, że razem możemy więcej.

Drodzy Wolontariusze, życzę Wam byście zawsze mieli chęci do  zrobienia czegoś dobrego i pożytecznego, dziękuję za dotychczasowe Wasze dokonania i za to, że zawsze można na Was liczyć.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzę Wam miłych rodzinnych Świąt a w Nowym Roku zdrowia i realizacji planów oraz zamierzeń.

 Wiesława Drapiewska                 

Publikacja 4 grudnia 2023

Kolorowo, wesoło, radośnie.

Toruński Uniwersytet Trzeciego Wieku, z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora, który przypada 14 listopada, zorganizował konkurs plastycznego pn. „Kolorowy trzeci wiek”. Tym razem była to już 10.edycja, a uroczystość odbyła się w Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu.

czytaj więcej

PO INAUGURACJI

9 października w Auli UMK miała miejsce Inauguracja nowego roku akademickiego 2023/2024. Podczas uroczystości Prezydent m. Torunia Michał Zaleski uhonorował TUTW Medalem Okolicznościowym w dowód uznania i wdzięczności za wkład w pielęgnowanie dziedzictwa kopernikańskiego. Foto relacja z tej uroczystości jest zamieszczona w naszej GALERII.

Zapraszam do obejrzenia:  https://tutw.org/galeria/

W.B.

Publikacja 22 października 2023

Pracowite lato wolontariuszy

Tego lata na wolontariuszy czekały bardzo ciekawe wyzwania. Nadal ciągle wiele imprez kulturalnych oczekuje na naszą pracę. I tak po raz kolejny obsługiwaliśmy wydarzenia: TOFIFEST Festiwal od 27.06. do 2.07. oraz Festiwal Nova Muzyka i Architektura, który trwał przez kilka miesięcy od 06.23 do 09.23. Ostatnim tego lata był 14. Bella Skyway Festiwal przy którym pracowaliśmy przez tydzień od 12 – 19.08.23. (sam festiwal trwał od 15-19.08.).

czytaj więcej

REKRUTACJA 2023/2024

Od 4 września 2023 r. prowadzimy rekrutację do TUTW.

Żeby zapisać się należy:

  1. Wpłacić do BNP Paribas: nr konta 51 2030 0045 1110 0000 0164 3240 100zł wpisowego oraz 60zł składka za I semestr (można zapłacić od razu za dwa semestry, czyli 120zł)
  2. Z dowodem wpłaty oraz zdjęciem do legitymacji przyjść do biura TUTW ul. Gagarina 37, Wydział Teologiczny UMK (parter) pokój nr 14
  • w poniedziałek w godz. od 10.00 do 13.00 lub
  • w środę w godz. od 13.00 do 15.00

Po dopełnieniu formalności, otrzymasz legitymację członka TUTW i dołączysz do naszego grona.

Polecam naszą stronę www.tutw.org , gdzie znajdują się najważniejsze informacje. Można też kontaktować się z nami telefonicznie 691 811 242 (tylko w godzinach pracy biura) lub za pomocą poczty elektronicznej: biuro@tutw.org

Hanna Osińska

Publikacja 24 sierpnia 2023

Toruń dawny i dzisiejszy

W Muzeum Etnograficznym w Toruniu można oglądać prace malarskie Urszuli Macak pn. „Toruń dawny i dzisiejszy”. Są one efektem projektu zrealizowanego i sfinansowanego w ramach Stypendium Miasta Torunia w dziedzinie kultury.

Wystawa idealnie wpisuje się w obchody 550. urodzin Wielkiego Torunianina.

Zaprezentowane prace malarskie przedstawiają wybrane fragmenty miasta i budowli gotyckich Torunia z czasów Mikołaja Kopernika i te same miejsca i budowle przedstawione współcześnie. Możemy porównać Rynek Staromiejski, Krzywą Wieżę, Dom Kopernika i wiele, wiele innych budowli i miejsc XV-wiecznego Torunia. Są także portrety Wielkiego astronoma z różnych okresów Jego życia i działalności. Obrazy wykonano techniką akwarelową i malowania kawą. Dzięki zastosowaniu tej drugiej techniki mamy wrażenie oglądania fotografii wykonanych w sepii.

czytaj więcej

NASI SENIORZY NAJLEPSI !

16 czerwca b.r. przedstawicielki Zarządu Krystyna Wójcik i Hanna Osińska, członkinie sekcji poetyckiej oraz sekcji rękodzieła TUTW uczestniczyły w I AKADEMICKIEJ SENIORIADZIE KULTURALNEJ  w Bydgoszczy. Uroczystość odbyła się w budynku Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, która była organizatorem wspólnie z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

W programie senioriady był m.in. wykład prof. dr. hab. Romana Ossowskiego z Wydziału Psychologii UKW nt. „Promocja własnego zdrowia w okresie późnej starości”, występ regionalnych zespołów ludowych oraz konkursy, m.in. literacki i rękodzieła.

czytaj więcej

PROJEKT NAUKOWY DLA SENIORÓW

Instytut Psychologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu realizuje projekt

  1. "Poziom umiejętności arytmetycznych jako wskaźnik funkcjonowania poznawczego", którego celem jest odpowiedź na pytanie jak te umiejętności zmieniają się wraz z wiekiem i jakie mogą być tego przyczyny.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Każda z osób w ramach podziękowania otrzymuje kompleksową informację zwrotną na temat aktualnego poziomu funkcjonowania m.in. pamięci i uwagi.

Koordynator projektu - Jakub Słupczewski, (tel. 790 205 985), magister psychologii, aktualnie doktorant psychologii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz psycholog w Domu Dziennego Pobytu w Inowrocławiu. 

H.O.

Plakat_badania Słupczewski

Publikacja 23 maja 2023

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10