testowa

Zaproszenie

Nauczyciele Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu pod kierunkiem Radosławy Graczyk, przy współpracy z Książnicą Kopernikańską, organizują VIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki RYNNA POETYCKA pod patronatem Leszka Długosza.  

Zapraszamy poetów sekcji poetyckiej TUTW do udziału w konkursie. Regulamin na stronie szkoły.

Publikacja 22 stycznia 2021

KOMUNIKAT

Drodzy Słuchacze,

w pierwszych dniach stycznia br. Zarząd TUTW przyjął rezygnację Krystyny Lenskiej z pracy w Zarządzie oraz funkcji wiceprezesa ds. organizacyjnych.

Decyzja została przyjęta ze zrozumieniem, a jednocześnie z żalem, bo współpraca od lat układała się nam bardzo dobrze.

Krysiu, nadal liczymy na Twoje wieloletnie doświadczenie.

 Warto zaznaczyć, że mimo pandemii Zarząd, w mniejszym co prawda stopniu, realizuje różne zadania. Wystąpiła więc konieczność wyłonienia ze swojego grona osoby, która podejmie się realizacji zadań wiceprezesa ds. organizacyjnych.

 W związku z tym, po konsultacjach 7 stycznia br. Zarząd zatwierdził kandydaturę Krystyny Wójcik i od tego dnia, bo uchwała wchodzi w życie z dniem jej podjęcia, Krystyna Wójcik pełni funkcję wiceprezesa ds. organizacyjnych, nadal pozostając koordynatorką sekcji języków obcych oraz zajęć komputerowych.

Publikacja 17 stycznia 2021

Prośba o pomoc

Dzień dobry,

jestem studentką II roku studiów II stopnia na kierunku pedagogika na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Prowadzę badania dla potrzeb mojej pracy dyplomowej, w której zajmuję się dobrostanem psychicznym seniorów. W związku z obecną sytuacją pandemiczną w naszym kraju nie mam możliwości spotkania się z Państwem w kontakcie bezpośrednim, dlatego zwracam się z uprzejmą prośbą o udzielenie odpowiedzi na kilka krótkich twierdzeń w kwestionariuszu online, zajmie to Państwu maksymalnie 5 minut. Kwestionariusz adresowany jest dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Toruniu. Badanie jest anonimowe, a jego wyniki będą służyć wyłącznie celom naukowym. Z góry dziękuję za pomoc i poświęcony czas.

Z wyrazami szacunku 

Ewelina Kapuścińska

 link do kwestionariusza - https://forms.gle/wFQBmWXmB8iZApy37

Publikacja 13 stycznia 2021

Co robi poeta?

Co robi poeta? Jak to co, pisze wiersze. A poeta – senior?

Próbę odpowiedzi na to pytanie, oczywiście subiektywnie, z własnego punktu widzenia podjęła Anna Gabor, aktywna członkini sekcji poetyckiej naszego Uniwersytetu

„Co robi poeta trzeciego wieku podczas pandemii wirusa Covid-19”.

     Nawet nie stawiam znaku zapytania, bo to jest pytanie retoryczne. Albo nie odpowie nikt, albo odpowiedzi będzie więcej niż poetów, bo mowa o osobach wrażliwych, wyczulonych na piękno i współczujących cierpiącym bliźnim.

czytaj więcej

Poezja żyje!

Czasy są trudne dla osób z natury aktywnych. Sytuacja mocno ogranicza wszelki zapał i pomysły. Twórcom, poetom, udaje się jednak myśleć, przeżywać i malować lub pisać od siebie, a jednocześnie dla nas. I tak Maria Teresa Domarecka, członkini dwóch sekcji: poetyckiej i malarskiej, nie czekała na koniec pandemii. Wydała tomik poezji pod znamiennym dla niej tytułem „Na sztalugach liter”. Gratulujemy!

czytaj więcej

"Nowoczesny Senior – przewodnik po cyfrowym świecie"

Jestem przekonany, że przewodnik okaże się wartościowym źródłem wiedzy dla wszystkich słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz sprawi, że w bezpieczny sposób rozpoczną swoją przygodę z Internetem.

czytaj więcej

RANKING

Szanowni Słuchacze!

W październiku Kolegia Redakcyjne "Gazety Pomorskiej", "Expressu Bydgoskiego" i "Nowości — Dziennika Toruńskiego" ułożyły listę stu najbardziej wpływowych Kobiet Kujaw i Pomorza.

czytaj więcej

POROZUMIENIE

Szanowni Państwo,

W dniu 30 września 2020 roku Toruński Uniwersytet Trzeciego Wieku zawarł z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu porozumienie o współpracy, które przewiduje objęcie naszego Uniwersytetu patronatem Rektora UMK. W tym tygodniu porozumienie zostało podpisane przez strony. Pierwsze takie porozumienie zostało podpisane w roku 1989, nie przewidywało jednak patronatu i wielu innych zapisów, z których jesteśmy niezmiernie zadowoleni. Na przykład z nieodpłatnego udostępniania nam Auli UMK na uroczystości  i wydarzenia związane z organizacją immatrykulacji i wręczenia dyplomów TUTW. Porozumienie przewiduje umożliwienie słuchaczom TUTW dostępu do bibliotek UMK na zasadach obowiązujących studenta lub absolwenta UMK. Uzyskamy także (w miarę istniejących możliwości)  doradztwo w zakresie przygotowywania wniosków grantowych w obszarach działalności TUTW. Dzielimy się zatem z Państwem tą dobrą wiadomością i przekazujemy fotokopię całego dokumentu.

W imieniu Zarządu

dr Anna Pluskota

Prezes TUTW

2020.09.30_POROZUMIENIE UMK-TUTW

Publikacja 10 grudnia 2020

Ż Y C Z E N I A

Wszystkim wolontariuszom z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który obchodzony jest 5 grudnia, życzę bardzo dużo zdrowia i samych dobrych myśli na przyszłość.
W związku z pandemią nie możemy się spotykać i tego nam bardzo brakuje, myślę, że kiedy do ustąpi, wszyscy spotkamy się i z nową energią przystąpimy do czekających nas zadań.
Mam nadzieję, że nastąpi to jak najszybciej, bo tęsknimy za sobą i dzieleniem się naszą energią z innymi.
Serdecznie pozdrawiam

Wiesława Drapiewska

Publikacja 4 listopada 2020

Propozycja szkolenia

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu oraz Fundacja Klucz do przyszłości zaprasza seniorów/słuchaczy TUTW do udziału w cyklu szkoleń, które mają na celu podniesienie   kompetencji cyfrowych w zakresie nowoczesnych technologii ICT związanych z wykorzystaniem Internetu. Aktualnie prowadzona jest rekrutacja, a wszystkie niezbędne dokumenty są dostępne na stronie

https://www.cku.torun.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=200:nowe-technologie-dla-kazdego&catid=25&Itemid=193

czytaj więcej

1
2
3
4
5
6
7
8
9