Taniec w kręgu „bez trzymanki”

Tak się czasem mówi o brawurowych wyczynach, ale w przypadku występów naszej grupy tańczących w kręgu koleżanek o żadnej brawurze nie może być mowy.

Jeszcze zanim wybuchła epidemia wystąpiły w Wąbrzeźnie na zaproszenie Klubu Aktywnych Kobiet. Było wesoło i sympatycznie. Wystarczy popatrzeć na zdjęcia albo obejrzeć załączony filmik tv  https://www.youtube.com/watch?v=Quz4ElmlxVU

Zapalone tancerki z TUTW długo jednak bez tańca żyć nie mogą. Postanowiły, gdy zrobiło się cieplej, ćwiczyć swoje układy na świeżym powietrzu, czyli na boisku szkolnym pod gołym niebem. W lipcu wróciły jednak do klubu KAMELEON, ale postępowały z dużą dozą ostrożności i dystansu, a więc tańczyły w wielkim kole nie trzymając się za ręce.

Poćwiczyły i pod koniec lipca, w małej grupce liczącej 6 pań, pojechały do Ostromecka na X Festiwal Tańców w Kręgu. Było bezpiecznie, bo scenę stanowił wielki trawnik przed pałacem.

„Lubimy tańczyć i zamierzamy robić to nadal, ”szlifując” taneczne kroki jednocześnie spełniając warunki spotkań w okresie epidemii i zachowując bezpieczny dystans” – mówi Irena Petrykowska, trenerka i kierowniczka sekcji.

We wtorek 25 sierpnia w Kameleonie odbyło się kolejne spotkanie z Klubem Aktywnych Kobiet z Wąbrzeźna. Uczestniczek tanecznego spotkania było mniej niż zwykle, po to, aby można było zachowywać bezpieczny dystans.

No cóż, widać bez tańca i ruchu żyć się nie da! Życzymy zdrowia!

KK

 

 

 

 

Publikacja 25 sierpnia 2020