„TANECZNY JUBILEUSZ”

21 marca, w pierwszy dzień wiosny, sekcja TUTW „Taniec w kręgu” obchodziła Jubileusz 10-lecia. Spotkanie odbyło się w klubie „Sobótka”, na którym koleżanki-tancerki z wdziękiem zaprezentowały kilka tańców, m.in. 3 ukraińskie – „Hayda”, „Gospodarz”, „Młyn”. Był też „Yolanda”, taniec grecki – „Ta dakria” i inne.

Podczas spotkania, kierowniczka sekcji – Irenka Petrykowska, z pasją opowiadała o zdobywaniu swoich umiejętności tanecznych, które obecnie przekazuje swoim tancerzom. Grupa poznała tańce etniczne z różnych stron świata. Zna już ich ponad 60. Tańczą m.in. tańce greckie, serbskie, macedońskie, rumuńskie, irlandzkie, izraelskie, holenderskie, węgierskie, portugalskie, amerykańskie, włoskie, angielskie, rosyjskie, tureckie, ukraińskie (uff), i …polskie. Mają też swoje ulubione choreografie.

Grupa taneczna prezentowała się kilka razy na Toruńskiej Senioriadzie, w Urzędzie Marszałkowskim z okazji Dnia Matki, na koncercie charytatywnym „Dla Marty” w Parku Bydgoskim, na „Festiwalu Tańców w Kręgu” w Ostromecku, na spotkaniach z innymi grupami tanecznymi, uczestniczyły w zajęciach integracyjnych z dziećmi niepełnosprawnymi. Swoimi występami sprawiały wielką radość seniorom w Domach Pomocy Społecznej spoza Torunia.

Irenka sekcję „Taniec w Kręgu” nazywa „Tanecznym Dworem”, bo w tańcu prezentują lekkość, wdzięk, uśmiech i radość.

Gratuluję aktywności i życzę, aby taniec nadal był Waszą pasją!

W imieniu Zarządu TUTW

Hanna Osińska                                                                                            Foto: Wojtek Buss

   

 

   

 

   

 

   

 

   

Publikacja 23 marca 2022