Święto Województwa z naszym udziałem.

2 czerwca byliśmy uczestnikami ważnego i wyjątkowego wydarzenia.
Na zaproszenie Przewodniczącego Sejmiku Województwa Kujawsko –  Pomorskiego pana Ryszarda Bobera oraz Marszałka
Województwa Kujawsko-Pomorskiego pana Piotra Całbeckiego byliśmy świadkami inauguracji Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego, która odbyła się w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Była to uroczysta sesja Sejmiku poprzedzona otwarciem nowatorskiej wystawy fotografii panoramicznej Marka Czarneckiego pt. PRZESTRZENIE 3D KUJAWSKO-POMORSKIEGO w Galerii Miejskiej BWA.

Podniosła atmosfera sesji, ale przede wszystkim te duże, przestrzenne fotogramy, „do których świata  chciało się wejść”, albo „zajrzeć przynajmniej za bramę”, np.  zamku, bo takie odruchy się rodziły, to dla nas ekscytujące przeżycia. Warto było je obejrzeć. To uświadomiło nam między innymi, że nasz region jest rzeczywiście piękny i wart pokazywania gościom z całego świata.

Nie można też zapomnieć o koncercie muzyki Michała Lorenca „Światło prawdy”, który odbył się tuż po sesji. Była to suita wokalno-instrumentalna napisana w 30. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Nie często zdarza się nam uczestniczyć w takich wydarzeniach artystycznych. A warto, bo budzą uczucia wyjątkowe!
Dziękujemy za zaproszenie.
KK


          święto woj. 1 

          święto woj. 2

          święto woj. 3 

Publikacja 16 czerwca 2015