Spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.
Członkowie Zarządu TUTW, wolontariusze i opiekunowie sekcji w dniu 8 grudnia spotkali się w saloniku IV Fortu,
aby świętować dziesięciolecie sekcji Wolontariat. Opiekunka sekcji  Stanisława Zielińska podsumowała dziesięcioletnią pracę, osiągnięcia i wkład wolontariuszy w budowanie więzi  ze społeczeństwem lokalnym.
Serdecznie podziękowała wolontariuszom za dziesięcioletnią współpracę, za to że mogła wspólnie z innymi podejmować i realizować wyzwania, służyć innym, uczyć się, rozwijać i przebywać ze wspaniałymi ludźmi jakimi są nasi wolontariusze i osoby, które spotykała na swojej drodze. Podkreśliła, że bogactwo i powodzenie podejmowanych przez wolontariuszy działań nie byłyby możliwe bez wsparcia członków Zarządu TUTW, oraz osób z zaprzyjaźnionych instytucji i organizacji, a przede wszystkim wspaniałych życzliwych ludzi i przyjaciół, którzy nas inspirowali, wspierali
i mówili, że to co robimy ma sens, jest potrzebne, że warto to robić a nawet trzeba. Podziękowała wszystkim, którzy pracowali, współpracowali z nami, chcieli z nami być i doceniać.

Cenne były  inspiracje, wzorce, podpowiedzi i to, że zawsze mogła liczyć na wolontariuszy i wszystkich zapraszających nas do współpracy. Wystąpienie zakończyła deklaracją: „Uważam, że mój czas już wypełnił się, a dziesięciolecie jest odpowiednią okazją, aby inna osoba zajęła się koordynowaniem pracy naszych wspaniałych wolontariuszy. Właśnie zwróciłam się do Zarządu o zwolnienie mnie z funkcji opiekunki sekcji. To był dla mnie wspaniały czas. Dalej zamierzam być wolontariuszką. Dziękuję wszystkim za wszystko.”
Rezygnacja została przez Zarząd przyjęta. Prezes Lidia Królikowska w imieniu Zarządu i słuchaczy podziękowała Koordynator Wolontariatu za zaangażowanie i bezinteresowną pracę. Piękne podziękowanie, album i bukiet róż wręczone opiekunce sekcji to wyrazy uznania dla pracy wszystkich wolontariuszy.
Spotkanie przebiegało przy kawie i słodkościach. Na zakończenie wysłuchaliśmy pięknego koncertu pieśni operowych
operetkowych w wykonaniu artystów Opery NOVA z Bydgoszczy.
Stanisława Zielińska

MDW 1   MDW 2

      MDW 3

      MDW 4
Publikacja 1 stycznia 2017