Spotkanie poetów.

18 maja 2017 roku słuchacze KDUTW Oddział Radziejów, członkowie grupy poetycko -malarskiej: Mirosława Waszak, Aleksandra Sas – Wisłocka, Halina Sołtysińska, Dionizy Wojciechowski i Przewodniczący Rady Słuchaczy Jan Jaworski gościli w Toruniu. Była to bardzo sympatyczna wizyta robocza, podczas której nastąpiła wzajemna prezentacja wierszy. Nasi słuchacze mieli możliwość podziwiania galerii obrazów w klubie Od Nowa. Było to spotkanie o charakterze integracyjnym mające na celu nawiązanie kontaktów kulturalno-towarzyskich i zaowocowało propozycją rewizyty. 
I tak też się stało. 
8 września br. nastąpiło spotkanie poetów z Torunia w Radziejowie na zaproszenie Pani Mirosławy Waszak.

Goście odwiedzili Izbę Regionalna Towarzystwa Miłośników Kujaw w Radziejowie wyrażając podziw dla zgromadzonych tu pamiątek, eksponatów i bogatej historii. Podczas spotkania nastąpiła wzajemna prezentacja wierszy oraz ciekawe rozmowy. Miła atmosfera, wspólny posiłek i dania z gęsi wypełniły piękne chwile.
Aleksandra Sas – Wisłocka mówiła, dlaczego pisze: „Człowiek bez miłości i uniesień jest jak pusta studnia, niezależnie od wieku. Dusza ludzka się nie starzeje, jedynie niestety ciało. Tym bardziej, do tworzenia potrzebne są doznania, nawet, jeśli to jest czystą fantazją, ale … lepiej, aby były realne”. Myślę, że jest to motto dla wszystkich uczestników spotkania. A wierszem brzmi to tak: 
Poeta
Poeta pisze,
gdy kocha
lub cierpi.
Biedni poeci
zamknięci
w cierpieniu,
lub w miłosnych
uniesieniach.
Nie możecie
żyć normalnym
dniem dzisiejszym,
bo potrzebna
wam jest
…..wena.

1
2
3
Publikacja 30 września 2017