Spotkanie grupy Bank Czasu

W dniu 15 maja 2015r.podczas uroczystego spotkania z przedstawicielami Zarządu TUTW oraz młodymi wolontariuszami z innych stowarzyszeń w mieście grupa Bank Czasu zakończyła swoją działalność. 
Wolontariusze TUTW wraz z grupą młodych ze stowarzyszeń MOTYKA, TŁOK oraz innych organizacji i grup wolontariuszy od dziewięciu lat tworzyli grupę Bank Czasu.


Jej założeniem było świadczenie pracy na rzecz innych oraz wzajemna pomoc, a walutą był czas ofiarowany innej osobie. Z czasem zmieniliśmy zasady działań i przestaliśmy rozliczać godziny, a nasze spotkania odbywały się w myśl założenia „Międzypokoleniowe działania i wzajemna pomoc źródłem satysfakcji”. Na comiesięcznych spotkaniach wzajemnie prezentowaliśmy swoje dokonania i umiejętności. Spotkania z młodymi dawały nam wiele radości, możliwość nauki i rozwoju, a ich uznanie i szacunek pozwalały wierzyć, że jesteśmy ważni i potrzebni. Postanowiliśmy jednak odstąpić od cyklicznych spotkań, a współpracę kontynuować okazjonalnie w miarę potrzeb.

Była to okazja do podsumowania działalności oraz wzajemnych podziękowań za twórczo i miło spędzony czas, za wieloletnią współpracę i pokazanie, że współpraca, wzajemny szacunek a nawet przyjaźń międzypokoleniowa jest ważna i możliwa. Dziękujemy.
Spotkanie przy słodkościach uświetnił występ młodych wokalistek z Zespołu STARS.
Stanisława Zielińska

         Bank Czasu 1

         Bank Czasu 2jpg

         Bank Czasu 3

         Bank Czasu 4

Publikacja 31 maja 2015