Senioriada

21 czerwca 2015 to dzień w którym mieliśmy możliwość zdobyć nowe doświadczenia.
Pierwsza TORUŃSKA SENIORIADA, na którą wraz z mieszkańcami miasta i okolic zostaliśmy zaproszeni przez prezydenta Miasta Torunia i Radę Seniorów Miasta Torunia. 24 wolontariuszy TUTW opiekowało się zespołami wokalnymi i teatralnymi licznie przybyłymi, aby zaprezentować swój dorobek i umiejętności. Kolega spędził kilka godzin przy stole tenisa stołowego jako sędzia.
Dużym zainteresowaniem  cieszyły się stoliki gry w kanastę,  przy których można było spotkań wielu naszych wolontariuszy, między innymi inicjatorkę przedsięwzięcia- opiekunkę sekcji. Wolontariusz opiekun sekcji rowerowej zaprezentował swoich towarzyszy cotygodniowych wypraw. Wolontariusze wraz  z członkowie sekcji  Nordic  walking  i tanecznej uświetnili  uroczystość swoimi  pokazami.

Dokumentację fotograficzną wykonał i opracował członek naszej sekcji. Wolontariusze seniorzy to ludzie bardzo aktywni  i podczas Senioriady  uczestniczyli również bardzo aktywnie w promocji naszego stowarzyszenia,  nauce rekreacji ruchowej, badaniach, profilaktyce i edukacji zdrowotnej. Z racji powierzonych zadań byliśmy ciągle obecni podczas występów artystycznych „Sceny Seniorów”. W Komitecie Organizacyjnym I Toruńskiej Senioriady  „Jesteśmy” była nasza wieloletnia wyróżniająca się aktywnością wolontariuszka.
Stanisława Zielińska

                          seniorada1

                          seniorada2

                          seniorada3jpg

Publikacja 21 października 2015