Sekcja rowerowa TUTW – lato z COVID 19

Rok 2020 dla sekcji rowerowej, podobnie jak dla innych naszych sekcji było i jest okresem trudnym. Rowerzyści nie spotykali się regularnie, chociaż normalnie wyjeżdżaliby w każdy czwartek, często w trasy około 45 kilometrów.  Stosując się do kolejnych wytycznych jeździli przez pewien czas w pięcioosobowych grupach.

Po poluzowaniu obostrzeń grupa zaczęła jeździć regularnie, odwiedzając między innymi: Golub Dobrzyń, Chełmno, Ciechocinek, Gniewkowo, Chełmżę czy Ostromecko. Ponadto opiekun grupy w towarzystwie kolegi przejechał około 2000 km, odwiedzając różne miejsca o charakterze sakralnym Polski.

Pomimo ograniczonego czasu aktywności sekcja zrealizowała swój ustalony wcześniej plan. Część rowerzystów zmobilizowała się do odbycia dłuższego rajdu rowerowego, którego celem było jak zwykle poznawanie różnych regionów geograficznych Polski, a także ich historii. W tym roku mogą się pochwalić 7-mio dniowym rajdem w Borach Tucholskich, gdzie na rowerach pokonali 450 kilometrów, a niektórzy – mimo pewnych obaw – dodali do tego jeszcze 11-kilometrowy spływ kajakowy. Najmłodszy uczestnik wyprawy miał 63, najstarszy zaś 78 lat.

Na przełomie września i października rowerzyści planują pojechać na 3 dni do osady słowiańskiej w Biskupinie. Oczywiście wszystko odbędzie się zgodnie z zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego.

Członkowie sekcji rowerowej zapraszają do swego grona nowych słuchaczy TUTW. Także tych, którzy mają zamiar zapisać się do naszego stowarzyszenia już niebawem. Szczegóły dotyczące rekrutacji można znaleźć na tej stronie, czyli www.tutw.org

Z rowerowym pozdrowieniem

P i o t r  K o s y l

kierownik sekcji

 

 

 

 

 

 

 

Publikacja 16 września 2020