Sekcja rowerowa – nasze drugie imię to Andragogika

Członkowie sekcji rowerowej, to grupa ludzi, których pasją jest przygoda na rowerze. W czasie sezonu przemierzamy ścieżki rowerowe naszego województwa oraz innych regionów Polski. Poznajemy historię obiektów oraz ludzi je tworzących. Spotykamy na naszej drodze nie tylko ciekawe krainy geograficzne, ale także ciekawe postaci i ich regionalne tradycje. Pomimo różnic jakie nas dzielą, na trasie zawsze wykazujemy życzliwość. Cechuje nas nie tylko życzliwość, empatia, troska o dobro całej grupy, ale także przyzwoitość w zachowaniu. Potrafimy rozmawiać i wspólnie się bawić.

Organizujemy cykliczne jazdy w każdy czwartek podczas całego sezonu i zaliczamy wtedy do około 50 km. Ponadto w okresie naszej aktywności organizujemy trzy, a czasami cztery rajdy tematyczne, które trwają kilka dni. Tradycyjnie spotykamy się na imprezach okolicznościowych, które organizujemy na określone okazje. Mamy w grupie ludzi o różnych zawodach, a to pozwala nam na wykorzystanie ich wiedzy i umiejętności w celu tworzenia ciekawego programu naszej wspólnoty rowerowej. To stanowi wielką wartość naszej grupy. Jednym z przykładów jest wspólne zorganizowanie ogniska z poczęstunkiem i tańcami z okazji zakończenia sezonu. Spotkanie odbyło się 15 października bieżącego roku. Na uroczystości gościem honorowym był założyciel i wieloletni Opiekun Sekcji Rowerowej Jurek Walkowski z małżonką. Podczas uroczystości dotychczasowy Kierownik Sekcji Piotr Kosyl podsumował pracę grupy w ciągu ostatniego roku, a kolega Jan Łagosz podał dane statystyczne dotyczące mijającego sezonu. Dokumentację fotograficzną z wydarzenia robili koledzy: Jan, Franciszek i Wojtek.

Chcesz się do nas przyłączyć? Telefon kontaktowy to nr 533 882 600 – czynny w godzinach od 8:00-15:00. Musisz dokonać szybkiej decyzji, bo ilość nowych członków musi być ograniczona ze względów organizacyjnych.

Rowerowe pozdrowienia

Stanisława Borkowska

  

  

  

  

  

     

  

Publikacja 20 października 2021