SEKCJA RĘKODZIEŁA PREZENTUJE…

29 marca b.r. na Wydziale Teologicznym przy ul. Gagarina koleżanki z Sekcji Rękodzieła zorganizowały wystawę swoich prac. A prace były niezwykle piękne, wykonane różnym technikami. Królowało pergamano, quilling, frywolitki, hafty. Prześlicznie prezentowały się ozdoby wielkanocne wykonane m.in. techniką japońską o nazwie kanzashi. Jak dla mnie, jest to pracochłonne, ale daje niezwykłe efekty! Były też oryginalne palmy wielkanocne, jaja, zajączki, kurczaczki, a nawet baranek z masła! Kartki świąteczne i okolicznościowe wykonane techniką pergamano czy quilling zachwycały swoją urodą i perfekcją wykonania.

Koleżanki – artystki korzystają z zasobów internetowych, wciąż poznają i stosują nowe techniki. Jak mówi kierowniczka sekcji – Gizela Czyż – pracują igłą i myszką. Wykorzystują przeróżne materiały – nitki, wstążki, papier, wełna, wata, sznurek, nylon, drut. Daje to niezwykłe efekty – powstają cudeńka, jak z bajki.

Warto przyjść na kiermasz wielkanocny, który będzie w środę 6 kwietnia od godz. 15.15 (przed prelekcją), na Wydziale Teologicznym i przekonać się, że jest co podziwiać. I może, coś z tego, mieć na świątecznym stole?

Poleca: Hanna Osińska                                                                                Foto: Wojtek Buss

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

Publikacja 31 marca 2022