„PTASIM LOTEM, PTASIM OKIEM”

Wcześniej wspominałam, że Urszula Macak – malarka z sekcji plastycznej TUTW, jest kolejną laureatką stypendium Prezydenta Miasta w dziedzinie kultury. Zwieńczeniem projektu jest wystawa prac malarskich „Ptasim lotem, ptasim okiem”.

13 czerwca b.r. w Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Jęczmiennej 23 odbył się wernisaż, na którym można było podziwiać 45 obrazów, wykonanych techniką akwarelową. Prace, w niezwykły sposób przedstawiają obiekty sakralne Torunia, te popularne i mniej znane. Widzimy je z różnej perspektywy, o różnych porach dnia i roku, a elementy bajkowe dodają obiektom piękna i kolorytu. Temat wystawy mógłby wydawać się trudny, ale Artystka poradziła sobie świetnie.

Od wielu lat Urszula Macak aktywnie uczestniczy w zajęciach sekcji malarskiej TUTW. Posługuje się różnymi technikami malarskimi, a ulubionym tematem są pejzaże, kwiaty i zwierzęta. Swoje prace prezentowała, z sukcesem, na licznych wystawach i konkursach plastycznych.

GRATULUJĘ STYPENDIUM I WYSTAWY!

Prace można oglądać do 30 czerwca b.r. Polecam!

H.O.                                                                                                                                                  Foto: Wojtek Buss

   

   

   

   

Fotki Urszuli Macak

       

   

     

   

     

Publikacja 16 czerwca 2022