PROPOZYCJE KULTURALNE

1/ 6 listopada b.r. o godz. 17.00 w CSW – „Tajwan na końcu języka” – współczesne opowiadania tajwańskie. Spotkanie z pisarzem MiAngiem.

Prowadzenie: dr Maciej Szatkowski

Wstęp bezpłatny.

2/ 7 listopada b.r. o godz. 12.00 w CSW – spacer po wystawie malarstwa Marka Żuławskiego, z kolekcji Muzeum Uniwersyteckiego UMK.

Bilety: 5 zł / os.

3/ 7 listopada b.r. o godz. 18.00 w CSW – LEKCJA CZYTANIA OBRAZU – Ireneusz Kopacz (ur. 1967). Transmisja wykładu na Facebooku CSW.

Wstęp bezpłatny.

4/ 7 listopada b.r. o godz.18.00 w Książnicy Kopernikańskiej przy ul. J. Słowackiego 8 odbędzie się spotkanie z Tomaszem Raczkiem.

Tomasz Raczek przez wiele lat wraz z Zygmuntem Kałużyńskim prowadził telewizyjny cykl filmowy „Perły z lamusa”. Jest laureatem Wiktora, Nagrody im. Stanisława Wyspiańskiego, Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, może pochwalić się tytułem Mistrza Mowy Polskiej.

Wstęp bezpłatny.

5/ 8 listopada b.r. o godz. 12.00 w CSW – Kino dla seniora, film „Święto ognia” – komedia obyczajowa, reż. Kinga Dębska.

Cena biletu: 12 zł

6/ 8 listopada b.r. o godz. 14.00, Park Rzeźby CSW – Uroczyste odsłonięcie rzeźby Sylwestra Ambroziaka. Opuszczone (Wiszące i Leżące)

Wstęp bezpłatny.

7/ 9 listopada b.r. o godz. 18.00 w Mediatece w Młynach przy ul. Kościuszki 77 odbędzie się spotkanie promujące najnowszą książkę Roberta Małeckiego pt. „Zrost”. Autor zaprezentuje ją osobiście. Spotkanie odbędzie się w ramach festiwalu literackiego Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze.

Wstęp bezpłatny.

8/ 9 listopada b.r. o godz. 18.00 w CSW – „Poszukując swojej pasji. Ikigai jako klucz do radości”. Premierowe spotkanie z autorką książki Urszulą Winiarską.

Wstęp bezpłatny.

Publikacja 3 listopada 2023