Pracowity październik dla wolontariuszy

Zaczęło się od Święta Aniołów na Rynku Staromiejskim z okazji 20-lecia wpisania Torunia na listę UNESCO. Pilnowaliśmy, aby artyści wirujący na linach, mogli bezpiecznie wylądować na ziemi.

Potem TAK zaangażowała nas do pracy przy realizacji 5. Festiwalu Sztuki Faktu.
Przez trzy dni osiemnastu wolontariuszy pracowało do późnych godzin nocnych w Baju Pomorskim i CKK Jordanki, gdzie odbywały się spektakle teatru telewizji, dyskusje i spotkania z reportażystami.
 FESTSZTFAKT1
 
Następnie Fundacja Zaawansowanych Technologii zaprosiła nas po raz kolejny do pomocy podczas Festiwalu E(x)plory. Tym razem był to wolontariat „wyjazdowy”, ponieważ finał odbywał się w Gdyni. W ciągu pięciu dni, ośmioro naszych wolontariuszy przygotowywało stanowiska dla młodych wynalazców, wystawców i wykładowców. Była to niejednokrotnie praca fizyczna, co głównie odczuli nasi panowie.
 DSCN1647
 
Wydarzenia, w których braliśmy udział w październiku, zakończył 15 Festiwal Filmowy Tofifest. W czasie 9-ciu dni trwania Festiwalu pracowało 28 wolontariuszy. Dyżury zaczynały się o godz. 8.00 a kończyły o 17.00 (I zmiana), II zmiana pracowała od 17.00 do końca ostatniego seansu, czyli mniej więcej do 24.00.
Filmy były wyświetlane w CSW, CKK Jordanki oraz Cinema City.
I pomyśleć, że jeszcze 4 lata temu byłam jedyną wolontariuszką TUTW, która chciała pracować podczas Festiwalu Tofifest.
 fot. Natalia Wieczorek 9
 
Dziękuję Wam Drogie Koleżanki i Koledzy.
WD
Publikacja 8 listopada 2017