Powitaliśmy nowy rok akademicki w TUTW

W poniedziałek 7 października w Auli UMK przy ulicy Gagarina 11 miała miejsce uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020.

Gaudeamus wykonał, jak co roku, nasz chór „Melodia”.

Ten rok zaczął się „kosmicznie”, bowiem wykład inauguracyjny pt. „Tajemniczy Wszechświat” wygłosił prof. dr hab. Andrzej Kus, professor emeritus z Centrum Astronomii UMK. Mogliśmy się utwierdzić w przekonaniu, że kosmos jest ogromny, nie do końca zbadany i wzruszająco piękny.

Przedtem jednak, z podziwem dla naszej aktywności, wypowiadali się zaproszeni na uroczystość Goście.

Tego dnia, jak co roku, w foyer Auli UMK odbyła się kolejna, już VIII edycja konkursu plastycznego dla UTW z województwa kujawsko-pomorskiego i regionu Kolorowy Trzeci Wiek pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Piotra Całbeckiego.

Jurorzy: prof. Marek Szary i prof. Piotr Klugowski z Wydz. Sztuk Pięknych UMK oraz Dyrektor Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka Dariusz Delik wydali niełatwy werdykt, co podkreślił w swojej wypowiedzi Dariusz Delik, który wypowiadając się w imieniu całego jury podziwiał różnorodność technik, zainteresowań i niezwykłą wrażliwość artystów-seniorów, którzy zgłosili swoje prace; a tych obrazów było ok. 60.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród tym razem nastąpiło oczywiście w trakcie uroczystej inauguracji w obecności wszystkich Gości i Słuchaczy obecnych na sali. Oto lista nagrodzonych:

I miejsce – Wacław Łukaszewicz – TUTW

II miejsce – Maria Bukowska -UTW Płock

III miejsce – Krystyna Brzóska -, UTW Gdańsk

Lista wyróżnionych: Danuta Trombala – TUTW, Iwona Mazurowska – TUTW, Piotr Drzewiecki – TUTW, Gizela Czyż –  UTW Górsk, Elżbieta Pyra – Włocławski Uniwersytet Seniora.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Wcześniej wszyscy obecni na uroczystości mogli obejrzeć wystawę prac konkursowych malarzy, uczestników VIII edycji tego konkursu.

Dopełniliśmy także miłego obowiązku wręczenia pamiątkowych statuetek i dyplomów tym osobom, które nie mogły uczestniczyć w gali jubileuszu 30-lecia TUTW w czerwcu br.

Wszystkim Gościom dziękujemy za miłe słowa uznania, Jurorom Konkursu za wnikliwą ocenę prac oraz obecność na sali podczas całej uroczystości, a Słuchaczom TUTW życzymy dobrego roku w zdrowiu i radości poznawania tego, co jeszcze warto poznać, usłyszeć i zobaczyć.

W imieniu Zarządu TUTW Krystyna Kuras, Wiceprezes ds. Programowych.

   

Publikacja 22 października 2019