„POPOŁUDNIE Z POEZJĄ”

15 października 2019r. w klubie Od Nowa odbyło się spotkanie członków sekcji poetyckiej TUTW z miłośnikami poezji pn. „Popołudnie z poezją”. Swoje wiersze czytali: Joanna Wrzesińska, Anna Sowa, Anna Jung, Anna Gabor, Maria Domarecka, Mariola Włodarczyk, Jolanta Grajkowska i Tadeusz Paprzycki. Poezji towarzyszyła muzyka w wykonaniu skrzypka i chórzysty TUTW Tadeusza Jędrzejewskiego. Spotkanie było ostatnim etapem projektu opracowanego przez Hannę Osińską i Mariannę Fordońską, a współfinansowanego przez Starostwo Powiatowe w Toruniu.

Wcześniej, przy udziale sekcji poetyckiej, sekcji tańca w kręgu oraz kolegi z chóru -Tadeusza Jędrzejewskiego, przygotowano program artystyczny „Z poezją, muzyką i tańcem świat piękniejszy”, który zaprezentowano w maju w DPS w Pigży, Browinie i Dobrzejewicach.

Dla przypomnienia – sekcja poetycka powstała w 2003 z inspiracji Joanny Wrzesińskiej. W ubiegłym roku z okazji 15-lecia działalności wydano antologię wierszy pt. „Uśmiechy jesieni”. Wiersze publikowano też w „Trzeciej Młodości” i tomiku „Nie wszystek umrę”.

Członkowie sekcji uczestniczą w konkursach poetyckich takich jak: Rynna poetycka, Juwenalia III wieku w W-wie, O kujawskiego złotego kruka. Współpracują z uczniami LO nr 8 oraz z Domami Pomocy Społecznej nie tylko w Toruniu. Zachęcają maluchy w przedszkolach do słuchania i czytania wierszy, a ostatnio, Joanna Wrzesińska i Barbara Mazurkiewicz uczestniczyły we „Wrześniowym czytaniu” w Przedszkolu Nr 8. Gratulujemy!

Po zaprezentowaniu wierszy i wysłuchaniu kilku utworów muzycznych w miłej atmosferze przy kawie dyskutowano o poezji i literaturze.

Hanna Osińska – sekretarz TUTW

   

 

 

Publikacja 28 października 2019