Pierwszy wykład online

Drogi Słuchaczu, szkoda, że Cię z nami nie było!

Od pewnego czasu robimy wszystko, żebyśmy mogli spotykać się na wykładach online. W żmudny i pracochłonny proces przygotowań zaangażowała się nasza Prezes dr Anna Pluskota oraz włączyły się koleżanki z Zarządu i Joasia Majerska, nasza księgowa. Kilka tygodni temu zainicjowaliśmy pierwsze spotkanie dla Zarządu i Przyjaciół. To była próba. Powiodła się. A dzisiaj, 26 kwietnia 2021 odbył się pierwszy (tradycyjnie poniedziałkowy o godz. 16.00), wykład online.

Dr Anna Pluskota podzieliła się z nami swoją wiedzą na temat „Wspólnot uczących się w czasach pandemii”. Z badań jasno wynika, że społeczności uczące się, a taką my – TUTW – jesteśmy, stymulują rozwój, zwalczają lęk, towarzyszący pandemii, zdobywają odporność psychiczną zarówno jednostek, które ją tworzą, jak i całej zbiorowości.

Nas łączą wspólne cele, pasje, idee i potrzeba wspólnego działania, zatem rozchwianie i kryzys łatwiej znieść. Badacze dowodzą, że ten kryzys, który przecież niesie ryzyko, także stymuluje rozwój. Stajemy się odporni na wstrząsy, zyskujemy szansę przetrwania. Przesłanie jest proste, uczmy się (!), chociaż teraz musimy ten proces przenieść z przestrzeni rzeczywistej w wirtualną.

Naprawdę warto! Wszak mamy już wspólnotę myśli, relacji, miejsca, praktyki i pamięci. Szkoda to zaprzepaścić. Nasze zasoby i tożsamość są wielką wartością. Bez naszego zaangażowania i odpowiedzialności za TUTW nie przetrwamy.

Apelujemy zatem, przyłączcie się! Prześledźcie instrukcję, zamieszczoną na tej stronie wcześniej i dołączcie do tych, którzy już to zrobili. Poszukajcie, jak trzeba, pomocy. Potem wszystko staje proste.

Będziemy się starali, by poniedziałkowe wykłady, spotkania sekcji dyskusyjnej w środy, jak zawsze o 16.00, a także lektoraty oraz inne zajęcia będziemy stopniowo realizować online.

Do zobaczenia i usłyszenia w przestrzeni wirtualnej!

W imieniu Zarządu i tych szczęściarzy, którzy byli na pierwszym wykładzie,

 

Krystyna Kuras,

wiceprezes ds. programowych

Publikacja 26 kwietnia 2021