Ożywiamy kontakty bezpośrednie

Spotkanie grupy malarzy sekcji plastycznej TUTW 

23 czerwca br. na zaproszenie Henryki Piekarskiej – opiekunki jednej z grup sekcji plastycznej – miało miejsce sympatyczne spotkanie przy kawie z Krystyną Wójcik, wiceprezesem ds. organizacyjnych naszego Uniwersytetu. W spotkaniu uczestniczyła też Maria Guttfeld, która od lat niezmordowanie szlifuje i wspiera talenty naszych malarzy.

W miłej atmosferze nastąpiła wymiana informacji i planów na najbliższe miesiące. Henia przypomniała o Letniej Galerii Obrazów na stronie TUTW oraz wspomniała o plenerze, który zamierza zorganizować jeszcze latem (w sierpniu) w Nieszawie. W paru słowach przedstawiła także, jak zamierza realizować swoje przedsięwzięcie, pod nazwą – „Toruń nieistniejący” – w ramach zobowiązań otrzymanego od Prezydenta Miasta Torunia stypendium w dziedzinie kultury na II półrocze 2021. (pisaliśmy o tym w art. Sukces naszych koleżanek – malarek 1 czerwca 2021.)

Krystyna Wójcik przedstawiła się jako wiceprezes ds. organizacyjnych, albowiem przyjęła tę funkcję w lutym, kiedy nie mieliśmy okazji spotykać się bezpośrednio. Opowiedziała o pracy Zarządu w minionych miesiącach, o nauce języków obcych, wykładach online, które odbywały się wiosną i stworzeniu dostępu do platformy zdalnego nauczania oraz możliwości korzystania z tej formy komunikacji z każdym naszym słuchaczem. W tym samym czasie Zarząd podjął także pracę nad elektronicznym spisem słuchaczy, który niewątpliwie ułatwi komunikację z naszą ogromną (nadal ponad tysięczną) społecznością. Wspomniała o trudnej sytuacji finansowej.

Wiceprezes poinformowała też, że zaplanowaliśmy uroczystą inaugurację roku akademickiego 2021/22, która odbędzie się 13 października br. w Auli UMK.

Maria Domarecka zaprezentowała wydanie tomiku swojej poezji wraz z przepięknymi ilustracjami własnoręcznie wykonanych obrazów. (pisaliśmy o tym w art. Poezja żyje z 17 grudnia 2020). Jak było znakomicie widać można nie tylko pięknie malować, ale i pisać piękne wiersze! 

Życzmy sobie więcej takich bezpośrednich spotkań, a w następnym roku akademickim powrotu do naszych dobrych, tradycyjnych obyczajów.

Obyśmy zdrowi byli!

KK

Publikacja 29 czerwca 2021