NASI SENIORZY NAJLEPSI !

16 czerwca b.r. przedstawicielki Zarządu Krystyna Wójcik i Hanna Osińska, członkinie sekcji poetyckiej oraz sekcji rękodzieła TUTW uczestniczyły w I AKADEMICKIEJ SENIORIADZIE KULTURALNEJ  w Bydgoszczy. Uroczystość odbyła się w budynku Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, która była organizatorem wspólnie z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

W programie senioriady był m.in. wykład prof. dr. hab. Romana Ossowskiego z Wydziału Psychologii UKW nt. „Promocja własnego zdrowia w okresie późnej starości”, występ regionalnych zespołów ludowych oraz konkursy, m.in. literacki i rękodzieła.

Nasze koleżanki i kolega z sekcji poetyckiej oraz Gizela Czyż z sekcji rękodzieła uczestniczyli w konkursie literackim pn. „Radość Życia Seniorów”. Okazało się, że jurorom najbardziej podobały się wiersze naszych seniorów!

I tak:

I miejsce zdobyła Gizela Czyż za wiersz „Listopadowe rozmyślania emerytki

i Anna Gabor za wiersz  Trzeci wiek Człowieka, czyli tajemnica Feniksa

Wyróżnienie otrzymali:

Anna Sowa za wiersz „Prymat odwagi” i Ryszard Mirowski za „ Apel

 

Koleżanki z sekcji rękodzieła: Gizela Czyż, Maria Felka – Drożdż, Ludwika Szweda -Kurtyka, Elżbieta Zalewska w konkursie „Najciekawsze Stoisko Rękodzieła” były bezkonkurencyjne!

Gizela Czyż zdobyła I miejsce w konkursie literackim i rękodzieła.

 

Prace naszych koleżanek wzbudziły ogromne zainteresowanie, ponieważ wyróżniały się bogactwem, różnorodnością materiałów i technik.

Laureatów nagodzono gromkimi brawami. Publiczność była zachwycona zarówno wierszami, które autorki odczytały, jak i wystawą rękodzieła.

W imieniu Zarządu gratuluję nagrodzonym i wyróżnionym! Brawo!

Życzę dalszych sukcesów.

Hanna Osińska                                                                                                                                 fot. H.Osińska

  

     

  

  

  

Publikacja 23 czerwca 2023