NAGRODA DLA PANI WŁADYSŁAWY ZARUDZKIEJ!

21 listopada 2022r. w Sali Wielkiej Dworu Artusa odbyła się wielka uroczystość. Pani Władysława Zarudzka otrzymała z rąk Michała Zaleskiego nagrodę Prezydenta Miasta Torunia za rok 2021 w kategorii kultura.

Pani Władysława Zarudzka należy do sekcji plastycznej TUTW działającej w WOAK-u. Rozwija swoje umiejętności plastyczne pod kierunkiem prof. Marii Serwińskiej- Guttfeld. W młodości bardzo lubiła rysować, malować. Profesjonalnie malarstwa zaczęła uczyć się od 1984 roku, uczęszczając na zajęcia Toruńskiego Towarzystwa Kultury, który wówczas znajdował się przy ul. Szpitalnej. To tam poznawała podstawy malarstwa i rysunku.

Każda wolną chwilę poświęca swojej pasji. W maleńkiej pracowni, przy muzyce poważnej, głównie operowej, tworzy swoje prace. Tematem są ukochane Mazury – drzewa, jeziora, pejzaże mazurskie. Chętnie maluje postaci historyczne. Najczęściej stosuje farby olejne i akrylowe, ale również akwarele i tempery. Robiła tez batiki.

Prace malarskie Pani Władysławy Zarudzkiej można było podziwiać na zbiorowych i indywidualnych wystawach w Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Jęczmiennej, w Dworze Artusa, Kamienicy Inicjatyw czy w WOAK-u. Ostatnio, w październiku b.r. w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy, zaprezentowała swoje prace na wystawie z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora.

Pani Władysława Zarudzka mimo swojego sędziwego wieku (w przyszłym roku obchodzić będzie 90. urodziny!) jest pogodna, serdeczna, życzliwa, aktywna i pełna pomysłów.

Szanowna Pani Władysławo, gratuluję nagrody, życzę zdrowia, pomysłów i radości z tworzenia kolejnych prac!

W imieniu Zarządu TUTW

Hanna Osińska-wiceprezes ds. programowych.                                                                          Fot. Wojtek Buss

  

 

 

Publikacja 23 listopada 2022