JUBILEUSZ SEKCJI POETYCKIEJ

15 marca b.r. w Auli Magna członkowie sekcji poetyckiej świętowali jubileusz 20-lecia swojej działalności. Hanna Osińska – wiceprezes TUTW, w imieniu Zarządu i Słuchaczy TUTW, wręczyła dyplomy z gratulacjami i podziękowaniami za aktywność, kreatywność i godne reprezentowanie TUTW. Życzyła, aby dalsza praca była źródłem satysfakcji i kolejnych sukcesów. Przy licznie zgromadzonej publiczności, przedstawicieli Zarządu TUTW, zaproszonych gości, koleżanek i kolegów z różnych sekcji, zaprezentowano dorobek poetów w formie prezentacji multimedialnej przygotowanej przez Wojtka Buss. Następnie Joanna Wrzesińska – założycielka i kierowniczka sekcji odczytała ciekawie opracowaną przez siebie mini historię działalności pt. „Czas wersem wiersza zatrzymuję…”

Spotkanie prowadziły Anna Gabor i Renata Rekowska. Swoje wiersze interpretowali:

Joanna Wrzesińska

Anna Gabor

Anna Sowa

Krystyna Morawska

Maria Domarecka

Grażyna Wilczek

Renata Rekowska

Niektóre z nich usłyszeliśmy w interpretacji Bogdana Mazurkiewicza. Od niedawna w sekcji jest Ryszard Mirowski, miłośnik limeryków. Na spotkaniu zaprezentował limeryk swojego autorstwa:

       „Starszy człowieku

        Nie ma lepszego leku

       Na samotność

       Niż aktywność

       W Uniwersytecie Trzeciego Wieku.”

Wierszom towarzyszyła muzyka i piosenki w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w Toruniu.

Na zakończenie spotkania gratulacje i podziękowania złożyła Krystyna Nowakowska -Przewodnicząca Rady Seniorów Miasta Torunia, zaś malarki z sekcji plastycznej „Kolorowe Impresje”, wraz z życzeniami podarowały obraz wspólnie wykonany na plenerze.

Spotkanie jubileuszowe było okazją do podsumowania dorobku poetów. A mają czym się pochwalić! Uczestniczyli z sukcesami w licznych konkursach, prezentowali swoją poezję na uroczystościach organizowanych na rzecz seniorów, wydali drukiem bajki, wiersze, współpracują przedszkolami, z młodzieżą, pensjonariuszami DPS, biorą udział w akcjach charytatywnych, a ostatnio pracują na rzecz uchodźców z Ukrainy. I piszą…

Gratulacje z okazji jubileuszu i najlepsze życzenia!

H.O.                                                                                                                                        Fot. Wojtek Buss

  

.

  

.

  

.

  

.

  

.

  

.

  

Pozostałe zdjęcia są w:  http://tutw.org/galeria

Publikacja 20 marca 2023