Festiwal Światła 2015

                   Sky way1

                   Sky way2

W dniach 25 do 30 sierpnia odbył się w Toruniu kolejny 7 BELLA SKYWAY FESTIWAL .
Dwudziestu wolontariuszy TUTW zaproszonych do współpracy przez Toruńską Agendę Kulturalną przez cały czas trwania festiwalu wspomagało organizatorów swoją obecnością w godzinach od 18.30 często do 24.00.
Rozdawaliśmy informatory, ulotki, pełniliśmy dyżury przy stanowiskach informacyjnych, instalacjach, sprzedawaliśmy bilety. Rozmawialiśmy zarówno z mieszkańcami Torunia jak i gośćmi, którzy przyjechali z innych miejscowości aby obejrzeć te niesamowite zjawiska świetlne, informowaliśmy jak dojść do poszczególnych instalacji, parkingów czy punktów gastronomicznych. Oczywiście zapraszaliśmy do odwiedzin w naszym mieście w przyszłości i to nie tylko
z okazji festiwalu. Dzięki bezpośrednim kontaktom z ludźmi wszystkich pokoleń praca była wspaniała.
Wielu odwiedzających było zachwyconych. My również wiele zyskaliśmy uczestnicząc w wydarzeniu. Mieliśmy możliwość bliżej przyjrzeć się instalacjom, dowiedzieć  jak działają i kto jest ich twórcą. Współpraca ze wspaniałymi młodymi ludźmi powodowała, że panowała wspaniała atmosfera, humory nam dopisywały, dobrze bawiliśmy się, co pozwoliło zapomnieć o troskach dnia codziennego. Miło było usłyszeć podziękowania od organizatorów wraz z wyrazami uznania dla naszego zaangażowania  i zaproszeniem do dalszej współpracy. Miło być docenionym.
Danuta Niebrzegowska
Publikacja 21 października 2015