Drodzy Słuchacze TUTW!

Parafrazując słowa wieszcza, chciałabym powiedzieć: „… ja tylko jedną taką wiosnę miałam/miałem w życiu” i szybko w myślach dodaję – oby nigdy nam się już taka nie zdarzyła. Paskudna choroba, wstrętny i co gorsza niebezpieczny wirus sparaliżował nasze życie. Nie dane nam było zrealizować skrupulatnie przygotowany program i plan naszej aktywności na II semestr roku akademickiego 2019/2020. Nie mogliśmy, jak dotąd, spotykać się na wykładach i zajęciach. Nie było nam dane uczestniczyć w lektoratach, ćwiczeniach ruchowych, wycieczkach i wyjazdach rehabilitacyjnych. Wszelkie uczestnictwo w życiu kulturalnym i towarzyskim było niemożliwe. Prawdopodobnie po latach będziemy się dziwić, jak to było możliwe. A jednak! Chętnie chcielibyśmy o tym zapomnieć. Zaklinamy rzeczywistość, żebyśmy mogli wrócić do normalności bez strachu i wszelkiego niepokoju. Mam nadzieję, że jestem wyrazicielką nas wszystkich, jeśli powiem: odrobimy zaległości. Zrobimy wszystko, żeby cieszyć się życiem i nie zmieniać naszych zwyczajów. Być aktywnym seniorem, nadal realizować swoje pasje.

Kochani! „Jeszcze w zielone gramy”!

Tymczasem zbliża się 8 czerwca, czyli planowy termin zakończenia roku akademickiego i pewnie niektórzy zadają sobie pytanie: co dalej? Otóż jestem przekonana, że jesienią spotkamy się ponownie. Zadbamy o program na nowy semestr. Poinformujemy na naszej stronie i nie tylko o wszystkich ważnych terminach i działaniach.

Życzmy sobie zdrowia, optymizmu i miłego, ciepłego lata. A jesienią, już bez przeszkód, spotkamy się ponownie i znowu cieszyć się będziemy życiem.

Do zobaczenia!

W imieniu Zarządu

Krystyna Kuras

wiceprezes ds. programowych TUTW

Publikacja 7 czerwca 2020