Dla Mamy i o Mamie…

24 maja b.r. w Od Nowie członkowie sekcji TUTW wystąpili w programie artystycznym z okazji Dnia Matki. Były wzruszające wiersze poświęcone Mamie, napisane i zaprezentowane z tej okazji przez J. Wrzesińską, K. Morawską, M. Domarecką i R. Rekowską. Recytowali: D. Wiese – wiersz autorstwa Jana Pawła II, B. Mazurkiewicz – wiersz K.I. Gałczyńskiego.

Chór „Melodia” zaśpiewał m.in. bardzo popularny utwór L. Cohena „Hallelujah”, a skrzypek T. Jędrzejewski zagrał znane i lubiane fragmenty popularnych operetek. Były akcenty ukraińskie – piosenka „Wiśnie, czereśnie”, taniec „Hoyda” i „Gospodarz” w wykonaniu sekcji tańca w kręgu.

Program artystyczny zakończyli B. i J. Cieślewicz wzruszającą piosenką „Matko moja, ja wiem” oraz sekcja tańca w kręgu tańcem „Gdzie jesteś Yolanda?”.

Oklaski, żywe reakcje publiczności, a niektórym widzom to nawet łza się w oku zakręciła, świadczą o tym, że artyści nie zawiedli. I był bis!

Program przygotowali: H. Osińska, K. Wójcik i W. Buss                                                             Foto: Wojtek Buss

  

   

.

   

.

   

.

   

.

   

.

 

Publikacja 29 maja 2022