Czerwcowy wernisaż malarzy

Tradycyjnie o tej porze w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu słuchacze sekcji plastycznej TUTW oraz Dyrekcja WOAK-u zapraszają nas do Galerii Spotkań na wernisaż wystawy, która ukazuje dorobek minionego roku akademickiego. Tym razem w sobotę 1 czerwca o godz. 11.00, jak zwykle uroczyście Dyrektor Jerzy Rochowiak otworzył wystawę. Z podziwem popatrzył na dzieła naszych koleżanek i kolegów i podzielił się obserwacją, że malują oni coraz odważniej. Tłumnie zebrani goście chętnie zgodzili się z tą opinią, a artyści poczuli dumę i satysfakcję. Były brawa kwiaty i gratulacje.

Z dumą także o swoich podopiecznych wypowiadali się Nauczyciele – Mistrzowie czterech grup pracujących pod ich wnikliwym okiem, a mianowicie Maria Serwińska-Guttfeld i Wojciech Ociesa. Zarząd TUTW podziękował Gospodarzowi Galerii za całoroczną opiekę i współpracę. Jest dla nas bezcenna.

Uwagę piszącej tę relację zwróciły niektóre obrazy, np. mroczny, turkusowy pejzaż morski Danuty Trombali, portret pędzla Anny Sas-Fordońskiej oraz smutny anioł płaczący czarnymi łzami Jerzego Milewskiego. Nie dało się też w natłoku prac ominąć akwarelę Urszuli Macak oraz dyptyk Barbary Jarzębskiej. Nie wszyscy znamy się na malarstwie, ale emocji wywołanych obrazami nam nie brakuje. Gratulacje.

KK

 

 

 

 

 

Zdjęcia: Wojciech Buss

8 sierpnia 2019