Artyści świętują!

Piękna i przebogata wystawa prac malarskich sekcji plastycznej TUTW, tak jak zapowiadaliśmy, została otwarta 7 stycznia w Galerii Artus, czyli na pierwszym piętrze Dworu Artusa w Toruniu. W ten sposób akcentujemy 20-lecie istnienia sekcji, która składa się już z 4 grup pracujących pod bacznym, ale życzliwym i pełnym zaangażowania okiem artystów-nauczycieli Marii Serwińskiej-Guttfeld i Wojciecha Ociesy.

Różnorodność technik malarskich, niezwykle ciekawa tematyka, szaleństwo barw, energia i niewątpliwie radość tworzenia, to na pewno cechy zaprezentowanych obrazów. Uczestnicy wernisażu – a był naprawdę tłum słuchaczy TUTW, kibiców i przyjaciół chętnych obejrzeć dorobek naszych artystów-amatorów – nie kryli zachwytu i zaskoczenia. Ci, którzy jeszcze tej wystawy nie oglądali, mają szansę ją zobaczyć do końca stycznia.

Bardzo jesteśmy dumni, że ma ona miejsce w tak dostojnym miejscu jak Dwór Artusa. To nobilituje. Dziękujemy Dyrektorowi Łukaszowi Wudarskiemu, że zaufał i przyjął nas pod swój dach. Cieszymy się, że Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki zaszczycił nas swoją obecnością i wyraził podziw i uznanie dla oglądanych obrazów i twórczego zapału seniorów. Na pewno wielu autorów wystawionych prac ze wzruszeniem przyjmowało gratulacje i opowiadało o swoich zmaganiach z farbą i pędzlem.

Drodzy Artyści, Wasze marzenia o malowaniu i dzieleniu się Waszym talentem z otoczeniem spełniają się! Życzymy kolejnych wielu lat czerpania przyjemności z tego, co robicie. Pokazujecie światu, jak pięknie i twórczo można żyć na emeryturze.

Gratulujemy!

Uwaga! Trzeba pamiętać, że kilka dni wcześniej w bibliotece przy Jęczmiennej została otwarta wystawa „Kolorowe impresje”, czyli ostatnia z cyklu wystaw organizowanych dla naszych artystów przez Henrykę Piekarską, niezmordowaną koleżankę-malarkę oraz Małgorzatę Rosińską, szefową biblioteki i naszą serdeczną admiratorkę. Swoje prace wystawili: Irena Kruk, Iwona Walter i Eric RomØe, a wystawa miała wymowny tytuł „Malarstwo – moje hobby, radość, życie”. Do 28 stycznia można ją obejrzeć, a warto, bo np. od obrazów Erica, naszego norweskiego kolegi, powiało szumem wiatru, łopotu żagli i zapachem wzburzonego morza.

Nie zapomnijcie zajrzeć na tę wystawę!

W imieniu Zarządu TUTW, KK                                                               Foto: Wojtek Buss

 

 

 

 

 

Publikacja 10 stycznia 2020