A co robią malarze?

         Jak sama nazwa wskazuje, powinni malować. Czy tak jest rzeczywiście?

          Nie mogę wypowiadać się na temat wszystkich słuchaczy-malarzy TUTW, ale moje koleżanki i koledzy z grupy „Kolorowe Impresje” – malują w wolnych chwilach, słuchają muzyki, piszą wiersze…

         Zmieniły nam się jednak zupełnie życiowe priorytety.

          Możliwość korzystania z systematycznych spotkań artystycznych w WOAK-u motywowała do nauki i malowania. Dyskusje z panią Marią Serwińską- Guttfeld nad nowymi pracami i wymiana doświadczeń twórczo nas rozwijały. Jak bardzo nam dzisiaj tego brakuje! Tęsknimy do powrotu czasu sprzed roku i obecności bratnich dusz. Niestety.

          Obecne priorytety to – jak u wszystkich – unikanie Covid-a 19, jak nie mamy szczęścia go uniknąć – walka z chorobą i rehabilitacja organizmu. Szczególne zagrożenie w obecnej chwili stanowi przygnębiający wszystkich nastrój i przedłużająca się izolacja. Mamy na to sposób. Z pesymizmu uciekamy wspierając się nawzajem rozmowami, rozweselającymi emotikonami czy przekazywaną muzyką. Właściwie jest to przekaz dawki optymizmu i energii do działania, czy to do pokonywania choroby czy też do malowania. Obrazy konsultujemy także przekazując je sobie drogą elektroniczną. Obecność drugiego człowieka, nawet „zdalna”, jest nie do przecenienia. Ta więź poprawia nam jakość trudnego obecnie życia.

          Większość z nas maluje na przekór warunkom w odosobnieniu, co obrazują załączone fotografie. Niektórzy korzystają edukacyjnie z możliwości internetowych. Koleżanka Maria Domarecka, nie tylko maluje, ale pisze wiersze i odnosi sukcesy. (publikacja na naszej stronie z 17 grudnia 2020 – „Poezja żyje”). Gratujemy serdecznie talentu, wytrwałości i sukcesu.

           W imieniu pani Marii Serwińskiej – Guttfeld i własnym, serdecznie dziękujemy za wsparcie i życzliwą przyjaźń w tym trudnym czasie. Życzymy zdrowia, mimo wszystko, optymistycznego ducha i szybkiego powrotu do tradycyjnych kontaktów oraz działania w ramach naszego Uniwersytetu.

                                                          Do zobaczenia w komplecie twarzą w twarz.

                                                           Henryka Piekarska

 

     Oto mała galeria prac nadesłanych. Otwieramy wernisaż!    

 

 

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

Publikacja 1 lutego 2021