„Kobiety w malarstwie i poezji”

Serdecznie zapraszamy wszystkich Słuchaczy TUTW na spotkanie malarsko-poetyckie „Kobiety w malarstwie i poezji”, podczas którego zostanie zaprezentowana ekspozycja obrazów grupy plastycznej TUTW „Kolorowe impresje” oraz grupy plastycznej SUTW „Sierpecka Paleta Barw”.

Spotkanie odbędzie się 5. sierpnia o godz. 16:00 w Bibliotece Stare Miasto przy ul. Jęczmiennej 23, a wzbogaci je twórczość poetycka słuchaczy TUTW oraz zaprzyjaźnionych seniorów z innych województw.

Wydarzenie to zostało objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego.

Tematyka spotkania „Kobiety w malarstwie i poezji” wpisuje się w tegoroczne obchody Roku Kobiet Odważnych związanych z naszym województwem.

AR

Publikacja WB  18. sierpnia 2024

PIKNIK JESIENNY

Sekcja imprez kulturalnych i towarzyskich organizuje w ramach obchodów 35. lecia TUTW piknik jesienny.

Piknik odbędzie się w Forcie IV dnia 26.września 2024 (czwartek) od godz. 16.00. Cena 67 zł.

1. Chętni do udziału w spotkaniu wpłaty (w lipcu i sierpniu) przesyłają na konto nr  97 1600 1462 1021 0505 4000 0002 z dopiskiem - PIKNIK JESIENNY TUTW.

2. W dniu 12.września br. (w czwartek) oraz 18. i 25.września (w środy) wpłaty przyjmować będzie w biurze TUTW od godz. 13.00 - 15.00 kierowniczka sekcji Zofia Walkowska, która wszelkich informacji udzieli też telefonicznie pod nr 510 035 264.

Publikacja WB  15 lipca 2024

PROPOZYCJA

W ramach obchodów 35. lecia TUTW sekcja Rehabilitacji proponuje słuchaczom dodatkowy wyjazd do Uniejowa na baseny termalne i nie tylko dnia 23.10.2024 lub 7-8 11.2024

Wyjazd 1-dniowy. Koszt około 150 zł – 170 zł

  • gorąca kąpiel w termach - 3 godz.
  • obiad – w Restauracji 50
  • spacer po Uniejowie z przewodnikiem, Zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich
  • transport i ubezpieczenie
  • w drodze powrotnej zwiedzanie Archikolegiaty NMP Królowej i św. Aleksego w Tumie 

Wyjazd 2-dniowy. Koszt około 300 zł

  • gorące kąpiele w termach 2 x po 2 godz.
  • obiad – w Restauracji 50
  • spacer po Uniejowie z przewodnikiem, Zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich
  • transport i ubezpieczenie
  • w drodze powrotnej zwiedzanie Archikolegiaty NMP Królowej i św. Aleksego w Tumie 

Po zebraniu grupy (może być 1-dniowa i 2-dniowa) będę wysyłała sms o wpłacie oraz podam nr konta.

Wszelkich informacji udziela i zapisy chętnych prowadzi Teresa Wasilewska, tel. 667 320 538 (w godz. 9.00 - 17.00).

WB

Publikacja WB  1 lipca 2024

ZEBRANIE TURYSTYCZNE
Sekcja turystyczna przypomina wszystkim uczestnikom wycieczek do:
- Ziemia suwalska  z Wilnem
- Bośnia i Chorwacja
iż wspólne zebranie odbędzie się w dniu 16 sierpnia 2024 /piątek/ 
w sali Patio Urzędu Marszałkowskiego o godz. 14-tej.
.
Uczestników obydwu wycieczek serdecznie zapraszamy.
Maria Nowakowska
.
Publikacja WB  18 czerwca 2024
Zakończenie w "Clubie PICCOLO"

Lekko i z wdziękiem. Tanecznie i śpiewająco zakończył się rok akademicki 2023/24. Nie byle jaki, bo jubileuszowy.

czytaj więcej

Taneczny piknik

6 czerwca b.r. w Forcie IV nieoficjalnie zakończyliśmy rok akademicki 2023/24. Tradycyjnie piknik zorganizowała Zosia Walkowska - kierowniczka sekcji imprez kulturalnych i towarzyskich. Licznie zgromadzeni słuchacze TUTW doskonale bawili się przy wesołej, popularnej muzyce.

czytaj więcej

Dlaczego...

4 czerwca br. w Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Jęczmiennej 23 odbył się wernisaż malarstwa Wiesławy Ellert, malarki TUTW. Z wyboru matka, z zawodu nauczycielka, z zamiłowania malarka – od 10 lat uczęszcza na zajęcia prowadzone przez M. Gutffeld-Serwińską. Wielokrotnie uczestniczyła w wystawach wspólnie z innymi malarzami. Tym razem zbiór prac Wiesławy Ellert pozwolił na zorganizowanie wystawy indywidualnej. Jej obrazy ukazują wrażliwość na piękno, delikatność i bogatą wyobraźnię. Ulubioną techniką dla niej pozostaje akwarela, choć nie zamyka się przed innymi sposobami malowania.

czytaj więcej

Obraz i dusza artysty

3 czerwca w gościnnej sali Muzeum Etnograficznego odbyło się przedwakacyjne spotkanie sekcji plastycznej naszego uniwersytetu. Uwagę od samego wejścia przykuwały ustawione wokół na wielu sztalugach prace naszych artystów, zachwycające barwami, tematyką, wrażliwością. Spotkanie poprowadziła Danuta Polarek – sekretarz TUTW i koordynator grup plastycznych. Twórcy obrazów nie kryli dumy i radości, że mogą wspólnie świętować zakończenie tak owocnego sezonu. Hanna Osińska – wiceprezes do spraw programowych pogratulowała wszystkim artystom wspaniałych efektów ich pracy, czego dowodem okazała się wystawa obrazów towarzysząca spotkaniu. Podziękowała wszystkim uczestnikom konkursu plastycznego „Co mi w duszy gra”, który odbył się w Bydgoszczy w ramach II Akademickiej Seniorady Kulturalnej. Wręczenie nagród i wyróżnień to radosny i wzruszający moment dla wszystkich. I miejsce zajął Eugeniusz Królak, III miejsce – Anna Jung.

czytaj więcej

Ona jedna …

Dzień Matki 2024. w TUTW

Jak co roku, tradycyjnie i z sercem słuchacze TUTW oddali hołd wszystkim mamom. Nie mogło być inaczej. Wiele z nas, seniorek, jest mamą, ale nigdy nie zapominamy o naszych mamach, często już nieobecnych w naszym życiu i dlatego wspominanych z łezką w oku.

Tym razem uroczyste spotkanie połączone z występami artystycznymi odbyło się w gościnnej Od Nowie 27 maja br. Zaśpiewał nasz chór Melodia, pod dyrekcją Aleksandry Sidor, członkowie sekcji poetyckiej czytali swoje wiersze o mamie i do mamy, zatańczył nasz ulubiony zespół tańca w kręgu, a oprawę muzyczną zapewniła grupa seniorów występująca pod nazwą UNIband 23.

czytaj więcej

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków TUTW

22 maja b.r. w Auli Collegium Humanisticum odbyło się, zgodnie z przepisami, Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków TUTW.

Podczas zebrania Krystyna Wójcik - wiceprezes ds. organizacyjnych przedstawiła sprawozdania z działalności statutowej TUTW za rok 2023/24.

Następnie, przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Anna Kułakowska przedstawiła sprawozdanie finansowe Komisji Rewizyjnej TUTW. Zatwierdzono uchwały i udzielono absolutorium Zarządowi.

Danuta Polarek -Sekretarz TUTW zapoznała zebranych ze zmianami w Statucie TUTW jakie zaproponował Zarząd. Statut ze zmianami, zatwierdzony przez KRS, ukaże się w najbliższym terminie na naszej stronie internetowej.

czytaj więcej

1
2
3
4