Jesienne zajęcia naszych wolontariuszy.

Był to bardzo pracowity miesiąc.

W październiku nasi wolontariusze w dniach od 4-10 października na zaproszenie Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej pracowali podczas 5 Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Skrzypcowego im. Karola Lipińskiego. Konkurs odbywa się co 3 lata i gromadzi uczestników z całego świata np. dalekiej Japonii czy Chin. Wolontariusze czuwali nad tym, aby przesłuchania uczestników nie były zakłócane przez osoby słuchające koncertów. Niektóre wolontariuszki od wczesnych godzin rannych przygotowywały pyszne kanapki dla jury i uczestników konkursu.

W nagrodę 14 wolontariuszy, którzy pomagali w czasie konkursu, zostało zaproszonych na koncert finałowy z udziałem laureatów konkursu i Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.

19 października rozpoczął się Festiwal filmowy TOFIFEST, oczywiście nie mogło tam nas zabraknąć. 22 wolontariuszy na zaproszenie fundacji Biuro Kultury pracowało do 27 października podczas projekcji filmowych, które odbywały się w CKK Jordanki, Cinema City, CSW, Artus Cinema, zaczynały się od godzin rannych, a kończyły często po północy. Wolontariusze w wyznaczonych obiektach kulturalnych pracowali niekiedy po 8 godzin, poświęcając swój czas. Nagrodą za pracę była możliwość obejrzenia ciekawych filmów, niejednokrotnie premierowych, jak również możliwość uczestniczenia w spotkaniach z aktorami i reżyserami jak np. Olegiem Sencowem. Dodatkowo przed seansami filmów dla dzieci odbyły się 3 śniadania filmowe, podczas których pomagali nasi wolontariusze.

Czasami trzeba wybierać i zrezygnować z udziału w ciekawym wydarzeniu. Tak było w tym roku, ponieważ na imienne zaproszenie Fundacji Zaawansowanych Technologii, 5 wolontariuszy po raz kolejny uczestniczyło w finale konkursu EXPLORY w Gdyni w dniach od 22-25 października, a więc w czasie trwania Festiwalu Tofifest. Krajowy finał konkursu naukowego Explory jest to wydarzenie pokazujące projekty badawcze młodych naukowców (w wieku od 13-20 lat) z całego kraju. W czasie trwania finału konkursu w innych salach odbywały się warsztaty i eksperymenty naukowe dla młodzieży szkolnej. Do naszych zadań należało przygotowanie 33 stanowisk, na których uczestnicy prezentowali swoje projekty. Spotkanie z młodymi, zdolnymi ludźmi, których pomysły mogą być wprowadzane w życie i mają możliwość zaistnienia w sferze biznesowej było dla nas niezapomnianym doświadczeniem.

Natomiast 16 listopada zakończył się Festiwal Camerimage. W związku z tym w Centrum Sztuki Współczesnej została wcześniej otwarta ciekawa wystawa malarza i filmowca Petera Greenawaya i jego żony Saskil Boddeke. Do pracy w CSW zgłosiło się 17 wolontariuszy. W czasie trwania festiwalu Camerimage pracowali oni codziennie, doglądając wystawę, pracując po 4 lub 6 godzin. Wystawa jest o tyle ciekawa, że po jednej z ekspozycji można chodzić w kaloszach lub boso, czyli brodząc po wodzie (a jest ona na I piętrze). Wystawa potrwa do 1 marca 2020 roku więc pracy nie zabraknie.

WD

 

 

 

   

 

Publikacja 18 listopada 2019