20 lat aktywności sekcji brydżowej TUTW!

Sekcja brydżowa TUTW w roku 2024 obchodzi swoje 20.lecie! Została utworzona w 2004 roku z inicjatywy Elżbiety Rynkowskiej. Przez pierwsze trzy lata brydżyści spotykali się w Domu Studenckim nr 6, a przez kolejnych szesnaście lat w klubie „Sobótka”.

Od początku 2024 roku spotkania członków sekcji brydżowej TUTW odbywają się we wtorki i czwartki od 9.00 do 13.00 w Mediatece Filii Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Raszei 1 (Na Skarpie).

Od października 2023 r. kierowniczką sekcji została Brygida Majerek, osoba bardzo życzliwa, pogodna i świetna brydżystka. Być może to jej zasługa, że liczba aktywnych brydżystów wzrosła do 30. Wszystko wskazuje na to, że miłośników brydża będzie przybywać.

3 lutego br. świętowała swoje 100.urodziny nasza najstarsza brydżystka Pani Beata Chomicz. Urodzinowe przyjęcie naszej Drogiej Jubilatki świętowaliśmy niezwykle uroczyście. Był tort, szampan, wspaniałe urodzinowe życzenia i oczywiście brydż z Panią Beatą.

Stało się tradycją, że na początku grudnia brydżyści rozgrywają Mikołajkowy Turniej Brydża Sportowego. Tegoroczny rozegrany został 12.12.2023 roku, a uczestniczyło w nim 12 par.

Dyplomy i puchary ufundowane przez TUTW powędrowały do trzech zwycięskich par.

I miejsce:   Renata Klonowska i Maria Biniak.

II miejsce:  Marianna Albin i Leszek Warmbier

III miejsce: Hanna Klonowska i Leszek Mikołajczyk

Gratulacje !!!

7 marca 2024 roku odbył się tradycyjnie Wiosenny Turniej Brydża Sportowego, w którym wzięło udział 11 par. Sędziował, jak zawsze profesjonalnie i obiektywnie, Pan Jerzy Misiórski. Dyplomy i talie kart ufundowane przez TUTW powędrowały do trzech zwycięskich par.

I miejsce:   Marianna Albin i Leszek Warmbier

II miejsce:  Renata Klonowska i Maria Biniak

III miejsce: Marek Szymczak i Andrzej Janiszewski

Brawo !!!

W maju b.r. grupa brydżystów wyjedzie na wczasy brydżowe do Ośrodka Wypoczynkowego CARBO w Dąbkach nad morzem, gdzie będzie mogła połączyć wypoczynek z pasją.

W czerwcu b.r. planowany jest Jubileuszowy Turniej Brydżowy.

W imieniu Brygidy Majerek – kierowniczki sekcji, zapraszam do stolików brydżowych TUTW wszystkich, którzy pragną poprawiać pamięć, koncentrację, zdolność logicznego myślenia i nie chcą czuć się samotni.

W imieniu Zarządu TUTW wszystkim brydżystom TUTW gratuluję sukcesów brydżowych i życzę wylicytowanych i wygranych szlemów!

Hanna Osińska

  

  

   

Publikacja 20 marca 2024