wiesia drapiewska   Opiekun sekcji Wiesława Drapiewska 

 Adres mailowy:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  Telefon: 662 431 742

IX Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej

W dniach od 19-21 lipca odbył się IX Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej. Przez trzy dni nasi wolontariusze pracowali od wczesnych godzin rannych (8.30) do późnych wieczornych. Pracowali podczas przeglądu konkursowego w strefie przeznaczonej dla aktorów koncertów i uczestników konkursu, oraz przy obsłudze widza w czasie trwania koncertów. Dzięki temu festiwalowi mogliśmy po raz kolejny spotkać się z panem Krzesimirem Dębskim, jak również poznać wielu wspaniałych aktorów.

W.D.

Publikacja 1 sierpnia 2018

REGIONALNY FESTIWAL E(X)PLORY

W dniach 12 i 13 kwietnia nasi wolontariusze po raz kolejny brali udział w Regionalnym Festiwalu Naukowym E(x)plory

w Bydgoszczy. Pomagaliśmy w przygotowaniu stanowisk dla młodych naukowców, w recepcji oraz podczas trwania wykładów.

Jesteśmy zaproszeni na finał konkursu, który odbędzie się w Gdyni pod koniec października.

WD

DSCN1819  DSCN1824

                              Przed BCT-W w Bydgoszczy                                                            Przygotowana sala konkursowa

 DSCN1829  DSCN1831

                                                                     Otwarcie festiwalu

 DSCN1827  DSCN1832

                                                                                  Projekty młodych naukowców

       DSCN1838

                                                           Wolontariusze TUTW z dyrektorką festiwalu

Publikacja 17 kwietnia 2018

MISTRZOSTWA W WARCABY 2018

7 marca w Szkole Podstawowej nr. 3 w Toruniu odbyły się Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Szkół Podstawowych w warcaby klasyczne.

Czytaj więcej...

Nie bójmy się trudnych wyzwań

Wystawa fotografii seniorów w Galerii Artus.

W obliczu narastającego kultu młodości, autorka zdjęć Paulina Komorowska pokazuje ludzi dojrzałych,

aktywnych fizycznie i duchowo, ciekawych, inspirujących młodsze pokolenie.

Czytaj więcej...

NOWY ROK - kolejne zadania

Wolontariusze rozpoczęli rok 2018 pracując już 1 stycznia przy obsłudze widza,

podczas Gali Noworocznej w CKK Jordanki na zaproszenie Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Czytaj więcej...

ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 2017

„Dodaj Świętom Smaku” to hasło zbiórki żywności przed Świętami Bożego Narodzenia 2017r.

We współpracy z Toruńskim Bankiem Żywności dziewiętnastu członków sekcji TUTW Wolontariat przez trzy dni grudnia

pracowało w sklepach, aby potrzebujące rodziny miały lepsze zaopatrzenie na ten czas.

 

W mijającym roku do akcji wsparcia rodzin włączyło się 29 naszych wolontariuszy. Serdecznie dziękuję Wam za

poświęcony czas, podjęty trud, zrozumienie potrzeb innych, a przede wszystkim dobre serce.

 

Stanisława Zielińska

Publikacja 18 grudnia 2017

ZAKOŃCZENIE ROKU WOLONTARIUSZY

9 grudnia w hali Toruń Arena, odbyła się impreza muzyczna pod nazwą LuxFest.

Czytaj więcej...

DZIEŃ WOLONTARIUSZA 2017

Dnia 5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Czytaj więcej...

Pracowity październik dla wolontariuszy

Zaczęło się od Święta Aniołów na Rynku Staromiejskim z okazji 20-lecia wpisania Torunia na listę UNESCO. Pilnowaliśmy, aby artyści wirujący na linach, mogli bezpiecznie wylądować na ziemi.

Czytaj więcej...

Zbiórka żywności 29-30 września 2017

Ogólnopolska zbiórka żywności zorganizowana przez Fundację Polskich Banków Żywności
w dniach 29 i 30 września 2017 pod hasłem „ Zmień dietę Sebastiana i innych potrzebujących dzieci” nie mogła odbyć się, jak zawsze, bez naszych wspaniałych wolontariuszy TUTW. Razem z młodzieżą gimnazjów i liceów w ramach tej akcji pracowało 13 seniorów w 7 sklepach. Klienci dzielili się zakupionymi produktami i w naszych koszach lądowały odżywki dla dzieci, mleko, płatki śniadaniowe, przetwory warzywne i owocowe. Cieszymy się, że we współpracy z Toruńskim Bankiem Żywności możemy uczestniczyć w szlachetnej i potrzebnej akcji.

Stanisława Zielińska

Mamy w TUTW pracowitych wolontariuszy!

Wolontariusz to brzmi dumnie i zobowiązuje do wysiłku zawsze wtedy, gdy jest potrzeba i gdy ktoś liczy na pomoc. Trudno zapomnieć, usłyszaną kiedyś, wzruszającą relację, jednej z naszych koleżanek, opowiadającej o czytaniu bajek dzieciom leżącym w szpitalu lub o odrabianiu lekcji z dziećmi, które nie mają babci, chętnej do takiej pomocy. 
Ale praca wolontariusza ma różne oblicza, o czym świadczą informacje opiekunki i organizatorki podejmowanych działań naszej sekcji Wiesławy Drapiewskiej. 
Minionego lata członkowie tej sekcji byli prawie wszędzie. Żeby lato mogło być dla nas, zwyczajnych zjadaczy chleba czasem odpoczynku i atrakcji, ONI, czyli wolontariusze pracowali. Tak było w czasie trwania „Kulturalnego Lata” organizowanego przez Toruńską Agendę Kulturalną. A w liczbach wyglądało to tak: w Jarmarku Katarzyńskim od 10 do 20 czerwca brało udział 5 wolontariuszy, Festiwal Wizje od 6 do 9 lipca wspierało 9 osób, podobnie, 9 osób, wspomagało Święto Piernika od 11 do 12 sierpnia, a podczas spektaklu „Romeo i Julia” od 4 do 6 sierpnia pomagało 15 wolontariuszy, choć nie było to łatwe z powodu potężnej ulewy, która towarzyszyła wydarzeniu. Festiwal Światła Skyway od 19 do27 sierpnia obsługiwało aż 15 wolontariuszy, pracując od godzin popołudniowych do północy.
Festiwal Teatrów Ulicznych wsparło swoja pracą 10 wolontariuszy. Ten festiwal trwał najdłużej, bo od 24 czerwca do 2 września, a więc wymagało to systematycznego zaangażowania i poczucia obowiązku.
Warto także wspomnieć o wolontariuszkach współpracujących z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Pracowały one w wyżej wymienionych imprezach a jednocześnie w czasie trwania Festiwalu Nova Muzyka i Architektura. 
Przyłączamy się zatem do podziękowań szefowej sekcji, gratulujemy zapału i życzymy naszym drogim wolontariuszom zdrowia oraz satysfakcji w dalszych działaniach. 
KK
Publikacja 2 października 2017
 

Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej

W dniach 25-27.05.2017r, odbyła się w Toruniu VIII edycja Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej, którą zorganizowała Toruńska Agenda Kulturalna.  Podczas festiwalu 20 wolontariuszy pracowało od wczesnych godzin rannych aż do późno wieczornych, aby uczestnicy konkursu a także zaproszeni  artyści występujący w Baju Pomorskim i w CKK Jordanki wywieźli miłe wspomnienia z naszego miasta.
WD.
Publikacja 29 maja 2017
 

E(X)PLORY 2017 TORUŃ

Fundacja Zaawansowanych Technologii zorganizowała w Toruniu w dniach 8-9.05.2017 Regionalny Festiwal Naukowy E(X)PLORY 2017. Ośmioro naszych wolontariuszy uczestniczyło w przygotowaniach do Festiwalu, a w czasie trwania E(X)PLORY zajmowało się obsługą recepcji, kierowaniem gości na miejsca wydarzeń oraz czuwało nad sprawnym przebiegiem konkursu.
„Konkurs naukowy E(X)PLORY to największy w Polsce konkurs skierowany do osób w wieku 13-20 lat, pozwalający młodzieży tworzyć projekty naukowe, rozwijać swoje zainteresowania i poszerzać wiedzę.” A my pracując na rzecz tych młodych naukowców mieliśmy możliwość zapoznać się z ich pracami.
WD.
                        Explory
Publikacja 15 maja 2017

Wielkanocna zbiórka żywności 2017

Dnia 31 marca oraz 1 i 2 kwietnia miała miejsce WIELKANOCNA ZBIORKA ŻYWNOŚCI. Uczestniczyło w niej 17 wolontariuszy TUTW. Pracowali w 12 sklepach. Zebrana żywność została przekazana do magazynów Banku Żywności w Toruniu, a stamtąd do podopiecznych lokalnych organizacji oraz instytucji społecznych zajmujących się pomocą rodzinom i osobom potrzebującym wsparcia żywnościowego.

Wszystkim wolontariuszom i darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Stanisława Zielińska
Publikacja 8 kwietnia 2017

Pierwsza z pierwszych

Pani WIESŁAWA DRAPIEWSKA – to nowo wybrana Opiekunka Sekcji Wolontariatu działającego
przy Toruńskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Wybrana została na zebraniu w dniu 25 stycznia 2017 roku przez członków w/w sekcji.
Wiesia jest długoletnią słuchaczką i wolontariuszką naszego uniwersytetu. Dała się poznać jako aktywna i rzetelnie wykonująca postawione przed Nią zadania. Bierze udział w wielu projektach do realizacji w których jesteśmy zapraszani przez różnego rodzaju instytucje działające w naszym mieście. Koordynuje współpracę między działem dla dorosłych przy CSW a słuchaczami TUTW. Swoją pracą i zaangażowaniem stara się wspierać /wraz z innymi wolontariuszami/ wszelkie działania stawiane przed nimi, a których istnienie na stałe wpisało się w toruński krajobraz. 
Życzymy naszej koleżance dużo zapału w tej niełatwej pracy, sukcesów i dużo chętnych do pracy w wolontariacie. Powodzenia, no i oczywiście pamiętaj że „pomożemy”.
Na spotkaniu nastąpiło oficjalne przekazanie sekcji nowej opiekunce.
Krystyna Nowakowska Rada słuchaczy TUTW

                      koordynatorki

Publikacja 30 stycznia 2017

Wigilia 2016 w Banku Żywności

9 grudnia uczestniczyliśmy wraz z przedstawicielami Urzędu Miasta, innymi organizacjami i sponsorami  w Wigilii w Banku Żywności. Było to podziękowanie za nasz roczny wkład w działalność Fundacji, czyli zbiórkę żywności w sklepach. Otrzymaliśmy imienne podziękowania za „zaangażowanie i pracę na rzecz drugiego człowieka w 2016 roku. Dzięki Tobie wydarzenia pomocowe były realizowane z korzyścią dla naszych podopiecznych. Dziękujemy i życzymy, aby chęć pomocy rosła z roku na rok coraz bardziej.”
Stanisława Zielińska

                Bank-1
 
 

Jarmark Bożonarodzeniowy 2016

W dniach 9 do 23 grudnia 2016r w naszym mieście odbywał się Jarmark Bożonarodzeniowy.
W namiocie Toruńskiej Agendy Kulturalnej  pracowało 7 naszych  wolontariuszy. Prowadzili  wraz z młodymi wolontariuszami warsztaty ozdób świątecznych. Pokazywali jak można prostymi, różnymi sposobami zrobić kartkę świąteczną, anioły, ozdoby na choinkę  m.in. techniką orgiami. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem przedstawicieli wszystkich pokoleń, a w szczególności dzieci.
Stanisława Zielińska

    Jarmark
 

Jak to z wolontariatem TUTW było..

                                          Asia Zielińska

„WOLONTARIAT /łac.volontarius–dobrowolny/ - dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinne – koleżeńskie – przyjacielskie. Wolontariusz to osoba pracująca na zasadzie wolontariatu.”  Ta definicja przyświecała mi i wszystkim moim koleżankom i kolegom, którzy zdecydowali się na podjęcie pracy sekcji wolontariatu.
 
Kiedy już „odpoczęłam” po półrocznej przerwie od przejścia na emeryturę, pomyślałam sobie, że trzeba zapisać się na zajęcia TUTW, bo trzeba coś zrobić z” nadmiarem wolnego czasu”.
W gmachu zwanym Harmonijką, gdzie mieściło się jedno pokojowe biuro Zarządu, odbywały się „zapisy” na nowy akademicki rok. Tłoczno, chętnych osób do zapisów/ tak jak i obecnie/ dużo. Jedna z pań zapisujących zwróciła się do mnie „Pani wygląda na energiczną, chętną do pracy może zapisze się Pani do sekcji wolontariatu w naszym uniwersytecie? Oczywiście jak się potem okazało była to /jeszcze oficjalnie/ p. Stanisława Zielińska. Nie bardzo wiedziałam na czym moja ewentualna działalność miałaby polegać, ale p. Stanisława Zielińska miała dużą siłę perswazji, i podeszła psychologicznie zauważając we mnie „coś” i potrafiła przekonać do siebie.
Tak to się zaczęło, był to akademicki rok 2005/06.

Czytaj więcej...

Spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.
Członkowie Zarządu TUTW, wolontariusze i opiekunowie sekcji w dniu 8 grudnia spotkali się w saloniku IV Fortu,
aby świętować dziesięciolecie sekcji Wolontariat. Opiekunka sekcji  Stanisława Zielińska podsumowała dziesięcioletnią pracę, osiągnięcia i wkład wolontariuszy w budowanie więzi  ze społeczeństwem lokalnym.
Serdecznie podziękowała wolontariuszom za dziesięcioletnią współpracę, za to że mogła wspólnie z innymi podejmować i realizować wyzwania, służyć innym, uczyć się, rozwijać i przebywać ze wspaniałymi ludźmi jakimi są nasi wolontariusze i osoby, które spotykała na swojej drodze. Podkreśliła, że bogactwo i powodzenie podejmowanych przez wolontariuszy działań nie byłyby możliwe bez wsparcia członków Zarządu TUTW, oraz osób z zaprzyjaźnionych instytucji i organizacji, a przede wszystkim wspaniałych życzliwych ludzi i przyjaciół, którzy nas inspirowali, wspierali
i mówili, że to co robimy ma sens, jest potrzebne, że warto to robić a nawet trzeba. Podziękowała wszystkim, którzy pracowali, współpracowali z nami, chcieli z nami być i doceniać.

Czytaj więcej...

Staramy się być wszędzie, gdzie nas potrzebują

Sekcja Wolontariatu w naszym Uniwersytecie działa już 10 lat i liczy dziś 63 członków!  O tym, co zdziałała, z czego jest znana nie tylko w TUTW, w mieście, ale i w kraju, najwięcej może powiedzieć osoba, kierująca tą sekcją od początku, czyli STANISŁAWA ZIELIŃSKA.

- Zanim zapytam, skąd wziął się u nas wolontariat, muszę dowiedzieć się, skąd Pani wzięła się w Uniwersytecie?

Stanisława Zielińska: - Do zapisania się namówiła mnie starsza koleżanka, która już wcześniej znała tę organizację. Akurat Uniwersytet obchodził swoje 10-lecie i ja przy okazji świętowania jubileuszu mogłam się zorientować, co TUTW robi, co można w nim robić, będąc słuchaczką itd. Wtedy zapisywanie się nie było takie trudne, jak dziś, bo było nas mało, mniej niż 300. A jak się już zapisałam, to starałam się być w Uniwersytecie aktywna i przy okazji jakichś kolejnych wyborów władz Uniwersytetu, moja była pani dyrektor zaproponowała mi kandydowanie do Zarządu. Byłam w nim 6 lat.  I mogę powiedzieć, że jestem bardzo szczęśliwa, bo – w ogóle – okres pracy w TUTW, w Zarządzie, a zwłaszcza w Sekcji Wolontariatu dał mi bardzo wiele. To był czas mojego osobistego rozwoju.
Tak dużo się tu nauczyłam, poznałam wielu wspaniałych ludzi, zyskałam mnóstwo przyjaciół, zdobyłam tyle doświadczeń, że chyba w innych warunkach bym ich nie zdobyła.

Czytaj więcej...